Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Planowany zakup używanej Giulii/Stelvio

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    Ja osobiscie nie kupilbym auta z odpalonymi poduszkami. Ponoc Alfa, tak samo jak Volvo ma bardzo "czule" czujniki uderzeniowe i szybko odpala poduszki. To nie zmienia faktu, ze takie auto juz odrzucam. Jeszcze kierowcy moze, ale wymiana deski :/ Albo nie wiadomo jak polepia caly uklad, zresetuja sterowniki srs. Jakby to robil sprawdzony warsztat na nowych czesciach to jeszcze moze. Ale takich operacji nikt raczej nie robi
    Wiesz- nie masz pojęcia o czym piszesz i tworzysz legendy- wymiana systemów SRS to naprawa jak każda inna - wymiana deski urosła już do legendy jakby to był podstawowa konstrucujna część samochodu- kilkanaście śrubek i kawałek plastiku wyjęty bo deska to tyklo skorpua przykręcona do ..stelaża. Jeżeli na wszystkie naprawy są rachunki, masz foty auta przed naprawą i cena jest adekwatna dlaczego nie? czasem drobna kolizja o jaski wystrzelone. Dla mnie wystrzelenie poduszek nie jest wyznacznikiem niczego. no i skończmy z rzekomo większą czułością układów bo to bzdura.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    no ta się właśnie reklamuje jako niewystrzelone, chociaż bliskie spotkanie z latarnią/znakiem drogowym zaliczone. Idealnie centralnie. W moim mieście się ogłasza, już sprowadzone i wyklepana, może pooglądam.
    Patrząc na zdjęcia z USA, lekko niedowierzam tym poduszkom, chociaż...
    Tu lepszy link: https://en.bidfax.info/alfa-romeo/gi...xk7600550.html
    no i tu masz przykład że decyduje miejsce uderzenia- auto nowe lecz troszkę roboty trzeba wrzucić- wnętrze nowe wiec zostaje zabawa z przodem- jak kupione za db kasę to dlaczego nie- oby tylko po naszych drogach takie auta jeździły.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Zdanie mam swoje i tyle. O czym pisze wiem. Modul SRS to kwestia resetu. Robia to magicy i tutaj pojecia ty nie masz. Przekladanie deski konczy sie zazwyczaj tym, ze zawsze cos jest nie tak zmatowane/popekane i pozniej deska po xtys km zaczyna skrzypiec. Ty akceptujesz taki stan rzeczy ja nie. Juz widze jak aso to wszystko posklada jak sie nalezy :/
    Umiejscowienie czujnikow uderzeniowych ma ogromne znaczenie. Volvo wiem, ze poduchy leca od razu przy malej kolizji. Forda mialem ze strzelonym przodem tak, ze wahacz wyrwalo i polos wyleciala. Poduszki nie strzelily (mielismy 2 tak uderzone). W Volvo np nie ma opcji takiego strzala bez wybicia poduszek. Wiec chyba ty nie wiesz o czym piszesz?
    Co do tej alfy z ogloszenia, mam mieszane uczucia. Moim zdaniem poduszka powinna odpalic. To tylko potwierdza to co napisalem. To zalezy od marki. Volvo ma poduszke chroniaca pieszego i przy takim strzale odpaliloby na pewno. Czyli jednak rozna marka, w tej samej sytuacji poduszki moze odpalic badz nie.

  3. #13
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Jeszcze raz czytaj co pisałem- pisze jak to ma wyglądać- mnie nie interesuje druciarstwo- napisałem wyraźnie -auto ma mieć wymienione WSZYSTKIE elementy co być powinny i na to mają być RACHUNKI i tyle- wymieniałeś deskę w aucie czy tylko Ci się tak wydaje - możesz czegoś nie akceptować tylko nie generalizuj
    Jeszcze raz napisze - każdy układ ma ustawioną nie tylko czułość ale i warunki w których ma zadziałać (kąty uderzenia)- wahacz czy półoś jest wyznacznikiem siły uderzenia? Bdura.
    Może i nie wiesz ale np poduszki nie zadziałają przednie jeżeli kąt uderzenia będzie większy niż 30 stopni od osi pojazdu. czyli auto może nie mieć koła błotnika a jaśki nie wystrzelą.
    w grudniu kuzyn potracił zwierzynę leśną c klasą - popękany zderzak, lampa, wygięty błotnik - poduszka kierowcy i kolanowa odpaliła podobnie jak napinacze. Jadać myślał że na jakiegoś kota najechał. Jak widzisz nie zakres szkód a miejsce uderzenie decyduje o odpaleniu systemów bezpieczeństwa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3816.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	58.8 KB
ID:	269663Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3815.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	34.1 KB
ID:	269664 atuko ogranięte w ASO - nie ma śladu ale dla Ciebie to złom
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 20-05-2020 o 13:17

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    To nie zlom. Ja tylko powiedzialem, ze bym go nie kupil. Mercedesy mialem juz 4, jestem fanem marki i powiem Ci e tam tez poduchy szybko leca. Dodam tez, ze reset moduly SRS poprzez xentry/daphile to nie problem. Dlatego ja tego auta bym nie kupil. Praktycznie nikt nie wymiania moduly SRS na nowy. Jest resetowany. Jak zadziala w przyszlosci z poduszka niewiadomego pochodzenia? Nie wiadomo. Dlatego ja bym tego nie kupil, bo naprawa n anowych czesciach z aso jest ekonomicznie nieoplacalna. Za sam zaglowek do W204 placilem w ASO 1500zl, to wole nie sprawdzac ile poduszka kosztuje. Co lepsza chcieli mi w ASO wmowic, ze zaglowek, ktory sie otworzyl przy uderzeniu od tylu mozna przeciez zlozyc? Dopiero po interwencji prawnika poszla wymiana na nowe.
    Auto z wybita poduszka nikt nei naprawia w ASO na nowych czesciach. Zrozum...

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Dalej swoje- czytaj co pisze- nie interesuje mnie co kto regeneruje i czego nie robi (jakieś resety czy inne) mnie takie druciarstwo nie interesuje i o tym nie piszę. podobnie zakupy poduszek ciul wie skąd. Nie powielaj legend mirka handlarza bo widomo naprawia byle było tanio- jak robisz to dla siebie ( a tak zakładam) to robisz to zgodnie ze sztuką - no chyba ze masz to gdzieś.
    sprawdź sobie ceny potem pisz bo powielasz legendy o niebotycznych i nieopłacalnych kosztach napraw. Owszem np mazda ceni się wysoko do CX5 koszt samych poduszek to ok 20 tys bez konsoli ale np ceny części do Stelvio/ Giulii w ASO są naprawdę na tyle niewysokie że się ..... opłaca - poduszki czołowe ok 2,3 tys /szt, sterownik 1,5 tyś pasy ok 900 pln deska od ok 3,5 tyś, kolanówka bo USA ją ma to ok 1,1 tys pln - w porównaniu z konkurencją to ceny okazyjne więc się opłaca naprawiać zgodnie ze sztuką. to ceny w ASO bez rabatów.
    Też mam stelvio z USA i dla kumpla ściągaliśmy też Giulię z USA więc wiem o czym pisze.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Dobra polemika bez sensu. Jedyne czego sie dowiedzialem, to ze alfa ma niskie ceny w aso. Na sile chcesz mnie przekonac, ze ingerencja i system SRS jest ok. Ja tam auta z taka szkoda bym nie kupil. Moze alfe sie latwo koduje, ale mam doswiadczenia z mercem i nie jest to dla mnie gra warta swieczki. Wole auto z niewybitymi poduszkami i tyle. Jednak systemy bezpieczenstwa to dla mnie na tyle drazliwa kwestia, ze wole unikac sytuacji w ktorych ingeruja wen osoby trzecie. Niech maja zdjecia, faktury, spoko. Ja poszukam dalej czegos co pasuje MOIM kryteriom.
    Oczywiscie uwazam, ze jak najbardziej zakup auta uszkodzonego (nie skasowanego) ma sens.
    I uszanuj zdanie innych. Nie badz jak TVP. Jedyna sluszna prawda, to nasza prawda... Tyle ode mnie i ja jzu w dalsza polemike w tym temacie nie wchodze. Merytorycznie nasza dyskusja wnosi tutaj tyle co nic.

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    I sam szanuj i zadnie innych bo komuś coś zarzucasz i powtarzasz gdzieś zasłyszane legendy. - Ty byś uszkodzonego auta nie kupił ale inni kupują, tylko nie wmawiaj tu wszystkim że się naprawa zawsze nie opłaca i wszyscy drutują i kręcą przy naprawach bo to nieprawda - nie mierz po prostu wszystkich swoją miarą. Nie zamierzam i nie zamierzałem Ci do niczego przekonywać.
    I proszę- litości - skończ z jakimś "kodowaniem"- coś gdzieś usłyszałeś i wkoło powtarzasz jak mantrę czyjś bełkot. Kodowanie czego?
    Napisałem ci wprost, że systemy bezpieczeństwa to nie układanka zerojedynkowa i nie można generalizować że wszędzie działa tak a tak i tyle a tyle kosztuje - tu wszystkich wrzuciłeś do jednego wora zakładając, że każdy oszukuje przy naprawach bo się nie opłaca - ja Ci pokazałem tak po prostu nie zawsze jest i że się opłaca coś naprawić zgodnie ze sztuką. szczególnie w alfie bo o tym jest wątek.
    Ja mam zasadę że pisze o czymś to mam wiedzę - a jak jej nie mam nie wypowiadam się - nie czerpie wiedzy z gazet czy innych of internetowych bo można naczytać się kompletnych bzdur.
    Mnie nie interesuje co i jak działa w innych autach typu volvo, mercedes etc- tu jest forum alfy Giulii/Stelvio i zapewniam Cie że wiedze w zakresie systemów bezpieczeństwa Giuli/Stelvio uzyskałem z materiałów.technicznych.
    trzymajmy się wątku - zdrówka

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] spokojnie, to tylko forum, po co się napinać...

    Wracając do tematu, to nie trzeba daleko szukać, bo w tym dziale są całe wątki na temat "drutowania" Giuli/Stelvio z USA - klejone lampy, brak asymetrii, poziomowania i/lub spryskiwaczy, montowane rezystory na systemach bezpieczeństwa, itp.

  9. #19
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    @Stecho a kto się napina? Ja wyraźnie napisałem że mnie nie interesuje drutowanie w systemach bezpieczeństwa - wskazałem to kilka razy to wyżej- jak coś naprawiać to tak jak ma być. Dlatego jak ktoś chce auto uszkodzone to lepiej sobie koszty przeliczyć czy się opłaci i tyle w temacie.

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    Dobra polemika bez sensu. Jedyne czego sie dowiedzialem, to ze alfa ma niskie ceny w aso. Na sile chcesz mnie przekonac, ze ingerencja i system SRS jest ok. Ja tam auta z taka szkoda bym nie kupil. Moze alfe sie latwo koduje, ale mam doswiadczenia z mercem i nie jest to dla mnie gra warta swieczki. Wole auto z niewybitymi poduszkami i tyle. Jednak systemy bezpieczenstwa to dla mnie na tyle drazliwa kwestia, ze wole unikac sytuacji w ktorych ingeruja wen osoby trzecie. Niech maja zdjecia, faktury, spoko. Ja poszukam dalej czegos co pasuje MOIM kryteriom.
    Oczywiscie uwazam, ze jak najbardziej zakup auta uszkodzonego (nie skasowanego) ma sens.
    I uszanuj zdanie innych. Nie badz jak TVP. Jedyna sluszna prawda, to nasza prawda... Tyle ode mnie i ja jzu w dalsza polemike w tym temacie nie wchodze. Merytorycznie nasza dyskusja wnosi tutaj tyle co nic.
    Rozumiem ze mając mercedesa i jak będziesz miał stłuczkę z autem anie przystankiem tramwajowym i wywali jaska samochód odasz do kasacji bo przecież to złom już poduchy wywaliły. Piszesz wcześniej ze stardiagnoza można kasować sterownik airbaga gdzie ty naczytales sie tych bzdetów w tvp 1.

Podobne wątki

  1. Planowany zakup używanej Giulietty
    Utworzone przez mercurial2000 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5007
    Ostatni post / autor: 18-04-2024, 09:50
  2. AlfaOBD dla Giulii/Stelvio
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-01-2020, 22:50
  3. Torby samochodowe zakup grupowy do giulii i stelvio
    Utworzone przez sebol75 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-02-2019, 23:01
  4. [GTV] Planowany zakup GTV 3.0
    Utworzone przez Loki95 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 14:18
  5. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory