Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Planowany zakup używanej Giulii/Stelvio

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie Planowany zakup używanej Giulii/Stelvio

    Na wzór forum Giulietty proponuję aby przypiąć wątek na górze forum i zamieszczać w wątku ogłoszenia na temat aut używanych. Było kilka mniejszych tematów ale bez raczej konkretnych linków
    Czy ktoś coś wie na temat tego auta http://carservis.gratka.pl/ogl/26947721.html

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    ja przy zakupach z Carserwisu używek zalecam ostrożność- jakieś 95% tam oferowanych mam większe lub mniejsze ingerencje lakiernicze- oczywiście sprzedający nic o tym nie wie. 3 razy chciałem tam kupić używkę i 3 razy okazywały się oferty ulepami- osobiście nie polecam.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Mam stelvio usa do sprzedania z 2017r pytania na priv.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ja przy zakupach z Carserwisu używek zalecam ostrożność- jakieś 95% tam oferowanych mam większe lub mniejsze ingerencje lakiernicze- oczywiście sprzedający nic o tym nie wie. 3 razy chciałem tam kupić używkę i 3 razy okazywały się oferty ulepami- osobiście nie polecam.
    Spytałem się ich o ewentualne szkody i dostałem info, że auto miało lakierowane kilka elementów, tak więc raczej odpuszczam chyba, że wyślą mi fotki do wglądu to zobaczę co było ewentualnie robione.

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    std śpiewka- przyjeżdżasz na miejsce jeszcze wiele rzeczy odkryjesz a sprzedawca będzie najpierw udawał zdziwionego, potem potraktuje jak intruza - ta tak dymałem 3 razy po 400 km w jedną stronę. a na wycenę nowej giulietty czekam od 2017 r

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Widzisz. Ja natomiast pojechałem i sprzedający powiedział mi o lakierowanych elementach i udostępnił miernik (lakierowane po przerysowaniu elementy). Mnie to nie przeraża akurat (oczywiście jak wiem co było i szpachli nie ma żadnej). Po czym wziąłem auto na przegląd przedzakupowy do aso (fca Bielsko). Dostałem cały raport, wypisane mankamenty typu opony do wymiany, wycieraczki. Wydruku z kompa, pomiary zawieszenia. Niestety nikt nie wspomniał o lakierowanych elementach (powiedzieli o jednej zaprawce), nie poinformowali o stanie płynu chłodniczego poniżej minimum (celowo nieuzupelnione), do tego po zakupie i weryfikacji stanu już u siebie (kumpla) na warsztacie okazało się, ze brakuje jednej osłony z dołu. Cóż pewnie zapomniało im sie przykręcić. ASO to dramat (podobnie było z aso mercedes). Wiec nie oczerniamy innych, bo w aso jest to samo, albo gozej.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    czy to możliwe?
    "delikatnie uderzone przodem, poduszki powietrzne całe"

    99% sprzedawców z USA twierdzi że poduszki są mega-wrażliwe i strzelają na samą myśl o zderzeniu...


    https://bidfax.info/uploads/posts/20...00550-img1.jpg
    Ostatnio edytowane przez pawelek ; 19-05-2020 o 12:05 Powód: vin (= dużo zdjec przed [USA] i po [PL] w adresie linka

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    zależy w co trafisz i jak trafisz - Wersja USA ma w pasie przednim na wysokości lamp dodatkowe czujniki uderzeniowe jak dobrze trafi w części miękkie to ie wypali a czasem ma pecha i trafi w czujnik szkód niemal żadnych a jaśki na werchu - tu nie ma reguły.
    Przy autach z USA żądać trzeba faktur (jak były wymieniane poduszki) za ich zakup z ASO oraz ich kompletu wystrzelonych- unikniesz tzw "regeneracji".

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    Widzisz. Ja natomiast pojechałem i sprzedający powiedział mi o lakierowanych elementach i udostępnił miernik (lakierowane po przerysowaniu elementy). Mnie to nie przeraża akurat (oczywiście jak wiem co było i szpachli nie ma żadnej). Po czym wziąłem auto na przegląd przedzakupowy do aso (fca Bielsko). Dostałem cały raport, wypisane mankamenty typu opony do wymiany, wycieraczki. Wydruku z kompa, pomiary zawieszenia. Niestety nikt nie wspomniał o lakierowanych elementach (powiedzieli o jednej zaprawce), nie poinformowali o stanie płynu chłodniczego poniżej minimum (celowo nieuzupelnione), do tego po zakupie i weryfikacji stanu już u siebie (kumpla) na warsztacie okazało się, ze brakuje jednej osłony z dołu. Cóż pewnie zapomniało im sie przykręcić. ASO to dramat (podobnie było z aso mercedes). Wiec nie oczerniamy innych, bo w aso jest to samo, albo gozej.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja pisałem o Carserwisie Wawa- osobiście nie polecam.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Ja osobiscie nie kupilbym auta z odpalonymi poduszkami. Ponoc Alfa, tak samo jak Volvo ma bardzo "czule" czujniki uderzeniowe i szybko odpala poduszki. To nie zmienia faktu, ze takie auto juz odrzucam. Jeszcze kierowcy moze, ale wymiana deski :/ Albo nie wiadomo jak polepia caly uklad, zresetuja sterowniki srs. Jakby to robil sprawdzony warsztat na nowych czesciach to jeszcze moze. Ale takich operacji nikt raczej nie robi

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    no ta się właśnie reklamuje jako niewystrzelone, chociaż bliskie spotkanie z latarnią/znakiem drogowym zaliczone. Idealnie centralnie. W moim mieście się ogłasza, już sprowadzone i wyklepana, może pooglądam.
    Patrząc na zdjęcia z USA, lekko niedowierzam tym poduszkom, chociaż...
    Tu lepszy link: https://en.bidfax.info/alfa-romeo/gi...xk7600550.html

Podobne wątki

  1. Planowany zakup używanej Giulietty
    Utworzone przez mercurial2000 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5007
    Ostatni post / autor: 18-04-2024, 09:50
  2. AlfaOBD dla Giulii/Stelvio
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-01-2020, 22:50
  3. Torby samochodowe zakup grupowy do giulii i stelvio
    Utworzone przez sebol75 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-02-2019, 23:01
  4. [GTV] Planowany zakup GTV 3.0
    Utworzone przez Loki95 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 14:18
  5. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory