Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: przyciski na osłonie p. słonecznej

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Mam napęd bramy Chamberlain, który w/g informacji pozyskanych z internetu powinna współdziałać z homelinkiem USA. Niestety moje wczorajsze próby programowania przycisków nie powiodły się.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Chamberlain musi działać, mam ten sam typ napędów bram i działają.
    Programowanie:
    Naciskasz raz przycisk programowania przy bramie, dioda zaczyna migać, następnie odpowiedni przycisk na Homelinku i powtarzasz jeszcze raz ten sam przycisk na Homelinku i działa.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Spróbuj wcześniej wyzerować Homelinka, naciskasz równocześnie dwa zewnętrzne przyciski razem przez conajmniej 10s aż duoda się zapali i jest zresetowany.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał POl Zobacz post
    Naciskasz raz przycisk programowania przy bramie, dioda zaczyna migać, następnie odpowiedni przycisk na Homelinku i powtarzasz jeszcze raz ten sam przycisk na Homelinku i działa.
    U mnie po naciśnięciu przycisku "S" do programowania w napędzie przez 10sek. świeci zielona dioda. W tym czasie homelink nie da się zaprogramować, próbowałem kilkukrotnie. Oczywiście stare zapisy wyzerowałem.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Alfolik
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    BP
    Auto
    Stelvio 2.0 280 wcześniej Giulietta 1,4 MA TCT
    Postów
    28

    Domyślnie

    Znalazłem, że firma Proxima w pl produkuje dodatkowe sterowniki i piloty Homecar, które da się skonfigurować z Homelinkiem USA w samochodzie. Dzięki czemu przyciski na zasłonce słonecznej będą sterowały napędami bram wjazdowych i garażowych.
    Ja kupiłem, zamontowałem i udało mi się skonfigurować tak, że działają przyciski Homelink w samochodzie.
    Mam tylko problem, bo ich zasięg jest niewielki. Praktycznie samochód musi stać przed bramą garażową aby zadziałała. I to nie zawsze zaskoczy.
    Macie jakieś doświadczenie z tym osprzętem?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Udało mi się zaprogramować Homelink jeden przycisk do bramy garażowej i drugi do bramy wjazdowej, bez dokładania czegokolwiek. Działa jakoś, ale zasięg to max. 15m, obrócenie daszka do dołu (przyciskami w kierunku centralki) trochę zwiększa zasięg. Gdyby zwiększyć moc sygnału było by super.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Alfolik
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    BP
    Auto
    Stelvio 2.0 280 wcześniej Giulietta 1,4 MA TCT
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Udało mi się zaprogramować Homelink jeden przycisk do bramy garażowej i drugi do bramy wjazdowej, bez dokładania czegokolwiek. Działa jakoś, ale zasięg to max. 15m, obrócenie daszka do dołu (przyciskami w kierunku centralki) trochę zwiększa zasięg. Gdyby zwiększyć moc sygnału było by super.
    U mnie też obrócenie daszka trochę jakby pomaga.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfolik Zobacz post
    U mnie też obrócenie daszka trochę jakby pomaga.
    Alfili i kaz156 - czy możecie opisać jak tego dokonaliście? Ja mam obie bramy z systemem CAME - da radę?

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Peesu
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Stelvio 280 USA 2018r
    Postów
    58

    Domyślnie

    U mnie też działa na napędzie kupionym w castoramie z 5 lat temu. Tyle że u mnie muszę kliknąć przycisk lewy i jak zgasnie lampka to szybko środkowy i lewy i działa za każdym razem ta kombinacja. Same wciskanie przycisku z lewej strony niestety ale nie otwiera bramy. Ja robiłem identycznie jak gość na filmie


    https://m.youtube.com/watch?v=i7-DcrJIEYs

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał kast Zobacz post
    Alfili i kaz156 - czy możecie opisać jak tego dokonaliście? Ja mam obie bramy z systemem CAME - da radę?
    Do 2 skrzydłowej bramy wjazdowej mam polski naped elektrobim, tu nie było żadnego problemu z programowaniem. Po resecie starych ustawień w Homelinku, zgodnie z instrukcją znalezioną w necie przycisnąłem przycisk w daszku i jednocześnie w pilocie od bramy. Homelink przyjął kod i otwiera bramę. W garażu mam napęd Chamberlain i tu miałem problem, bo Homelink nie przyjmował kodu z oryginalnego pilota od napędu. Przypadek ( zgubiłem jeden z oryg. pilotów) zdecydował, że dokupiłem na znanej aukcji pilot,dedykowany do mojego napędu i ten duplikat przyjął kod z mojego oryg. pilota i właśnie nim udało się zaprogramować Homelink.

Podobne wątki

  1. znalezione na osłonie - co to jest?
    Utworzone przez mis w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-08-2014, 05:46
  2. Pomysł na GPS w osłonie przeciwsłonecznej
    Utworzone przez Rzmudzior w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 23:10
  3. [166] Plama na osłonie pod silnikiem 2.4 JTD
    Utworzone przez Italiano w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-06-2008, 20:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory