Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Odgłos wibracji (brzęczenia) w kabinie na podczas dodawania gazu w czasie jazdy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4
    Postów
    4

    Post Odgłos wibracji (brzęczenia) w kabinie na podczas dodawania gazu w czasie jazdy

    Koledzy, mam pewien drobny, ale denerwujący problem. W Alfa Romeo Giulia Veloce (kupiona w kutym 2020, sprzed liftingu), podczas jazdy (nie na postoju), gdy dźwięk silnika jest niski, jakiś element we wnętrzu po prawej stronie przenosi wibracje i brzęczy. Nie było tak od początku, nie jest tak również cały czas, ale dość często. Nie mogę tego namierzyć, moim zdaniem to albo z okolic schowka albo prawego nawiewu. Żona twierdzi, że to z nawiewu, ale nie widzę tam żadnych luźnych elementów.
    Ostatnio edytowane przez praefectus ; 11-06-2020 o 17:59 Powód: poprawki tesktu

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    U mnie było tak samo, głównie przy zmianie pogody, po kilku dniach ustępowało. Ponoć to z wentylatora, ale wiąże się to z rozłożeniem deski rozdzielczej, a że teraz spasowana jest dobrze to nie chciałem tego ruszać. Miałem tak ze 3 razy po kilka dni i uspokoiło się całkiem, od zeszłego roku ani razu się nie pojawiło. Wiem, że kilku kolegów z forum również miało ten problem i chyba też sam zniknął.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Sprawdź fotel pasażera. Czasem gdy go się przesunie nie jest jakby zablokowany i wtedy coś tam brzęczy i wystarczy usiąść na nim i odepchnąć się do tyłu - u mnie tak było i pomogło raz na zawsze.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    ale on ma elektryczne fotele (Veloce)...
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4
    Postów
    4

    Domyślnie

    Sprawdzę. Dzisiaj skorzystałem z pewnej rady i podosciskalem wszystko co się dało po prawej stronie- okolice wlotu powietrza, przycisku otwarcia szyby, słupka, zamknąłem również prawy wlot. Po 30 km było cicho. Zobaczymy jak po pracy, gdy auto się wygrzeje na słońcu. Jak będzie cicho to otworzę prawy wlot i sprawdzę czy to on.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    też to mam, ale rzadko. obstawiałem głośniczek odpowiedzialny za podbicie dźwięku w trybie D, ale w N chyba też mi się zdarzało. Ciężkie do zdiagnozowania, więc będę szukał jeśli pojawi się częściej.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    mi tez brzeczy cos od strony pasazera i to dosc glosno i tez szczegolnie jak dodaje gazu, jak odsunalem do przodu na maxa fotel i zlozylem do przodu oparcie maksymalnie - jest to dosc uciazliwe, ale raczej nikt tak nie jezdzi zbyt czesto, tylko moze raz na wielki czas, np. przewozac seryjny wydech

    drugi brzek to jak na zimnym przelaczam z P na R lub D - zglaszalem to w ASO i chcialem im to pokazac, ale jak na zlosc wtedy nie wystapilo...wiec obstawiam,ze to dzieje sie na zimnym silniku tez

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4
    Postów
    4

    Domyślnie

    Po kilku dniach obstawiam jednak na wlot powietrza. Po zamknięciu prawego wlotu problemu praktycznie nie ma. Praktycznie, bo czasami na krótko zabrzęczy przy dodawaniu gazu, ale zdecydowanie mniej często i krócej. Dzisiaj jeszcze pojeżdżę z zamkniętym jutro otworzę i zobaczę.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał praefectus Zobacz post
    Po kilku dniach obstawiam jednak na wlot powietrza. Po zamknięciu prawego wlotu problemu praktycznie nie ma. Praktycznie, bo czasami na krótko zabrzęczy przy dodawaniu gazu, ale zdecydowanie mniej często i krócej. Dzisiaj jeszcze pojeżdżę z zamkniętym jutro otworzę i zobaczę.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    powiem Ci, ze jak tez sie bawilem jakis czas temu tymi wlotami to tez dochodzily jakies takie dziwne dzwieki, sprawdze to tez dzisiaj u siebie

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    może to naprowadzi- w nawiewach na zewnątrz są takie metalowe zapadki napinane na sprężynkach, które je mocują w desce - może któraś ze sprężynka puściła i teraz to rezonuje?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200101_150057(1).jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	43.6 KB
ID:	270486Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200101_150051(1).jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	33.7 KB
ID:	270487Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200101_150111(1).jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	40.9 KB
ID:	270488

Podobne wątki

  1. [159] Podczas jazdy bez dodawania gazu na 3-biegu drążek skrzyni biegów drży
    Utworzone przez Roman Stec w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 12-06-2017, 13:33
  2. [156] Chrobotanie podczas dodawania gazu
    Utworzone przez Pyskaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-12-2016, 19:36
  3. Dziwny dziek podczas dodawania gazu
    Utworzone przez gluble w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-01-2015, 20:39
  4. [159] Dziwne piszczenie podczas dodawania gazu..
    Utworzone przez Dziara w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-04-2013, 22:40
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 22:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory