Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Alarm w Stelvio - uruchamia sie bez powodu.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie Alarm w Stelvio - uruchamia sie bez powodu.

    Przeszukałem w szukajce - nie znalazłem odpowiedzi.
    Ad rem. Zdarza sie, rzadko, bo rzadko ale jednak że uruchamia mi sie alarm w Stelvio bez widocznego powodu i wyje. Auto stoi na podwórzu u mnie i nikt sie nie kreci, nie znajduje też wielkiej muchy w srodku coby uruchamiała ultradźwieki. Nie moge znaleźć przyczyny. Serwis po zapytaniu telefonicznym ma ustalić czy diagnostyka komputerowa może pokazać , który konkretny czujnik uruchamia alarm.
    Czy ktoś to przerabiał albo wie od czego zacząć?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Przeszukałem w szukajce - nie znalazłem odpowiedzi.
    Ad rem. Zdarza sie, rzadko, bo rzadko ale jednak że uruchamia mi sie alarm w Stelvio bez widocznego powodu i wyje. Auto stoi na podwórzu u mnie i nikt sie nie kreci, nie znajduje też wielkiej muchy w srodku coby uruchamiała ultradźwieki. Nie moge znaleźć przyczyny. Serwis po zapytaniu telefonicznym ma ustalić czy diagnostyka komputerowa może pokazać , który konkretny czujnik uruchamia alarm.
    Czy ktoś to przerabiał albo wie od czego zacząć?
    U mnie sie wlanczyl jak pies zostal w srodku

    A tak powaznie to moze jest cos co lata. Jak nie to moze cos nientaknz czujnikiem przechyleniowym.. mozna go wylaczyc.. wtedy by sie nienwlanczal alarm jesli to on jest winny. Ja w sumie nie wiem czy da sie odczytac z ktorego czujnika alarm zostal wzbudzony.. a MES nie widzialem.. jak jest to chetnie sie dowiem gdzie to znalezc

    Jak czesto Ci sie to zdarza ? Jaka okolica? Moze jakies drgania w stylu od tramwaj czy jakies inne wsrzasy (chociaz malo prawdopodobne ale probuje zawezic mozliwe przyczyny)

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    U mnie sie wlanczyl jak pies zostal w srodku

    A tak powaznie to moze jest cos co lata. Jak nie to moze cos nientaknz czujnikiem przechyleniowym.. mozna go wylaczyc.. wtedy by sie nienwlanczal alarm jesli to on jest winny. Ja w sumie nie wiem czy da sie odczytac z ktorego czujnika alarm zostal wzbudzony.. a MES nie widzialem.. jak jest to chetnie sie dowiem gdzie to znalezc

    Jak czesto Ci sie to zdarza ? Jaka okolica? Moze jakies drgania w stylu od tramwaj czy jakies inne wsrzasy (chociaz malo prawdopodobne ale probuje zawezic mozliwe przyczyny)

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    U mnie na wiosce nie ma tramwajów. Jest linia kolejowa ale 200m dalej, co prawda za Gierka jak jeździły cieżkie pociągi z weglem to 300 m dalej trzesły sie lampy na 3 pietrze w bloku. To raczej wykluczam. Teoretycznie jeśli działa sygnalizacja otwartych /zamknietych dzrwi i pokryw to stąd nie powinno byc problemu.
    Pozostaje czujnik przechyłu ( stoi na idealnie płaskim podłożu wg poziomicy) i ultradźwieki. Na razie po prostu na dłuższy postój na podwórku wyłączyłem całkiem alarm kluczykiem i czekam na odpowiedź diagnosty czy body pamieta czujnik , z którego alarm został wzbudzony.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Przerabiałem temat.
    Alarm wymieniony i dalej bez poprawy.
    Zmieniona czułość alarmu i od tej pory rok spokój.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Przerabiałem temat.
    Alarm wymieniony i dalej bez poprawy.
    Zmieniona czułość alarmu i od tej pory rok spokój.
    I to pasowałoby mi do sytuacji - zbyt wrażliwy w zakresie ultradźwieków czy cokolwiek to jest co pilnuje środka ( w każdym razie nie czujniki drzwi i pokryw. W moim manualu nie ma ani słowa o czulości alarmu , ba nawet o wyłączaniu czujnika przechyłu choć mam wyłącznik, może jest w ustawieniach samochodu zaraz polece przejrzeć menu connecta.
    Jeśli nic tam nie znajde to ASO zrobi to?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Przeszukałem w szukajce - nie znalazłem odpowiedzi.
    Ad rem. Zdarza sie, rzadko, bo rzadko ale jednak że uruchamia mi sie alarm w Stelvio bez widocznego powodu i wyje. Auto stoi na podwórzu u mnie i nikt sie nie kreci, nie znajduje też wielkiej muchy w srodku coby uruchamiała ultradźwieki. Nie moge znaleźć przyczyny. Serwis po zapytaniu telefonicznym ma ustalić czy diagnostyka komputerowa może pokazać , który konkretny czujnik uruchamia alarm.
    Czy ktoś to przerabiał albo wie od czego zacząć?
    Mnie pod blokiem się czasem włączał, obstawiam jakieś koty, kuny, jaszczurki..
    Zmniejszyłem czułość i po problemie.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Mnie pod blokiem się czasem włączał, obstawiam jakieś koty, kuny, jaszczurki..
    Zmniejszyłem czułość i po problemie.


    U mnie w opcjach Connecta nie ma czułości alarmu. Mam już SGW ale nie mam obejścia ani MES'a czy Multiecuscana czyli - czy to zmusza do wizyty w ASO?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    U mnie w opcjach Connecta nie ma czułości alarmu. Mam już SGW ale nie mam obejścia ani MES'a czy Multiecuscana czyli - czy to zmusza do wizyty w ASO?
    Mnie robili spece od Alf ale spoza ASO, nie wiem jakim kompem..

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Smile

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Mnie robili spece od Alf ale spoza ASO, nie wiem jakim kompem..

    Dzieki wszystkim za podpowiedzi. Już wiem co mam zrobić :-))

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Rozwiązanie: alarm fabryczny monitoruje stan napiecia akumulatora. Jeśli to spada poniżej zadanego poziomu np po dłuższym postoju albo zbyt krótkich odcinkach dziennych kiedy akumulator jednak wymaga doładowania ( nie pilnowałem tego) to alarm sie włącza. ASO nie ma możliwości obnizenia czułości alarmu. Za porad e ASO i podpiecie kompa do odczytów nic nie zapłaciłem. Po prostu na dłuższy postój mechanicznie zamknąć gablotke albo doładować akumulator - Stelvio jednak jak każde nowoczesne auto nawet na postoju żre prąd. Ten opis na razie pasuje do objawów. Inna sprawa, nie zauważyłem praktycznie słabości akumulatora , być może dlatego, że mam odpiety start stop.

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] Załączanie bez powodu wentylatora w busso
    Utworzone przez filop w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2019, 14:45
  2. [159] Trawersa, sanki - wymiana z powodu korozji.
    Utworzone przez Rafael21 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-06-2017, 13:37
  3. [159] ALFA 2.4 Gaśnie bez powodu
    Utworzone przez FISZU w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-10-2015, 14:18
  4. [159] gaśnie na luzie bez powodu
    Utworzone przez Ultra Violence w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 10:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory