Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Czujnik kolizji restart

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulia
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Rozbieżność w ASO: od 450 do 1100. Serwisy "niezależne": od 350.
    dzwoniłem do Dukiewicza w Warszawie, to krzyknęli 800 zl. Zastanawiam się czy niezależny serwis może wgrać do nowego radaru Vin itp...?

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Winu żadnego sie nie wgrywa tylko ustawia, kalibruje i trzeba lustra i inne kosmiczne wynalazki.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_77 Zobacz post
    Zastanawiam się czy niezależny serwis może wgrać do nowego radaru Vin itp...?
    Możliwe, że jest tak jak pisze Marek i że VIN nie musi być wgrany. Po zainstalowaniu i podpięciu dziewiczego radaru po podłączeniu MESem w radarze widoczny jest VIN samochodu.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Winu żadnego sie nie wgrywa tylko ustawia, kalibruje i trzeba lustra i inne kosmiczne wynalazki.
    Kwestia Vinu A kalibracja to osobne sprawy.
    Ja miałem w aso zrobioną kalibracje i była robiona na radarze z allegro (inny vin) wtedy jeszcze nie wiedziałem że będzie z tym problem.
    Później po przełożeniu "wnętrzności " z mojego oryginału (uszkodzona była tylko obudowa) wszystko zaczęło działać prawidłowo.

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Jest zamieszanie uzywka jest do niczego tylko nowy i potrzebna kalibracja bo nie zadziała po podłączeniu.
    Ostatnio edytowane przez marekkoczta ; 03-09-2020 o 08:08

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Stelvio 280KM -2019 B-Tech
    Postów
    37

    Domyślnie

    Mam Stelvio i mam zainstalowany system informujący o możliwym zderzeniu - fabrycznie. Zrobiłem dopiero ok 1000 km. Ale nie potrafię wyczuć na jakiej zasadzie on działa. Ustawiłem wysoka czułość i reakcja daleko. A raz podjadę do ok 1,5m do samochodu poprzedzającego i nic-zero reakcji. Dziś gość na skrzyżowaniu skrecał w prawo i byłem jakieś 20m za nim i nagle dźwięk ostrzegawczy! Czy system może być rozkalibrowany? Samochód tydzień temu odebrany ale rocznik 2019.
    Jeżdżę tez toyotą i tam w miarę systematycznie w jednakowych okolicznościach ten czujnik informuje aby przyhamować.
    Ostatnio edytowane przez marcinw88 ; 25-09-2020 o 18:55

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinw88 Zobacz post
    Mam Stelvio i mam zainstalowany system informujący o możliwym zderzeniu - fabrycznie. Zrobiłem dopiero ok 1000 km. Ale nie potrafię wyczuć na jakiej zasadzie on działa. Ustawiłem wysoka czułość i reakcja daleko. A raz podjadę do ok 1,5m do samochodu poprzedzającego i nic-zero reakcji. Dziś gość na skrzyżowaniu skrecał w prawo i byłem jakieś 20m za nim i nagle dźwięk ostrzegawczy! Czy system może być rozkalibrowany? Samochód tydzień temu odebrany ale rocznik 2019.
    Jeżdżę tez toyotą i tam w miarę systematycznie w jednakowych okolicznościach ten czujnik informuje aby przyhamować.
    Zwróć uwagę, czy jak podjezdzasz do tego auta to noga cały czas jest na gazie? Bo ja mam w Mercedesie tak, ze jak noga jest na gazie, to system reaguje wcześniej. Jak ściągam noge z gazu, to reakcja jest dopiero w ostateczności. System zdjecie nogi z gazu odbiera tak, ze przygotowujesz sie do hamowania i reaguje gdy tak naprawdę nic nie zrobisz, a do kolizji jest chwila moment. Gdy masz noge na gazie, to sygnał dla niego, ze po prostu mogłeś sie zagapic, a auto przed Toba juz hamuje, wtedy on decyduje za Ciebie wcześniej.

    Pozdrawiam

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Stelvio 280KM -2019 B-Tech
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał marti Zobacz post
    Zwróć uwagę, czy jak podjezdzasz do tego auta to noga cały czas jest na gazie? Bo ja mam w Mercedesie tak, ze jak noga jest na gazie, to system reaguje wcześniej. Jak ściągam noge z gazu, to reakcja jest dopiero w ostateczności. System zdjecie nogi z gazu odbiera tak, ze przygotowujesz sie do hamowania i reaguje gdy tak naprawdę nic nie zrobisz, a do kolizji jest chwila moment. Gdy masz noge na gazie, to sygnał dla niego, ze po prostu mogłeś sie zagapic, a auto przed Toba juz hamuje, wtedy on decyduje za Ciebie wcześniej.
    Musze to sprawdzić czy dodając gaz reaguje wcześniej!

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Stelvio 280KM -2019 B-Tech
    Postów
    37

    Domyślnie

    Sprawdziłem dziś jadąc 140 na autostradzie miałem pedał gazu wciśnięty podjechałem na ok 1,5m-2m do samochodu przede mna i nic. Wcześniej wjechałem na autostradę i przy wjeździe nie było samochodu na pasie rozbiegowym a nakazał hamować. Działa ten system w moim samochodzie jak jakaś zabawka nie dokonca wiadomo poco i do czego. Musze chyba zgłoscić to do serwisu. Moze jak stał pól roku na stoku to się coś rozkalibrowało!

Podobne wątki

  1. jak prawidlowo zrobic restart komputera
    Utworzone przez samul w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 14:01
  2. Restart Komputera
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 16:55
  3. brak nawiewu,wewn oswietlenia,restart licznika dziennego itp
    Utworzone przez ciacho85 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 07:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory