Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: Zabezpieczenie antykradzieżowe Giulia

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie Zabezpieczenie antykradzieżowe Giulia

    Nie znalazłem w wyszukiwarce podobnego tematu, pomimo wyszukiwania fraz związanych z tą tematyką. Niedługo odbieram Giulię i chciałbym dołożyć zabezpieczenia antykradzieżowe. Pytanie do Was, co można zrobić, żeby utrudnić złodziejom kradzież samochodu? Blokada skrzyni biegów chyba się na nic nie zda, bo nie ma fizycznych cięgieł, tylko system "by wire". Laga na kierownicę/pedały jest jakimś rozwiązaniem, ale czy ktoś spotkał się może z systemem BBS (Bezpieczna Blokada Samochodu)? BBS, to blokada układu hamulcowego, sterowana elektronicznie albo mechanicznie (kluczyk). Powodowała blokadę kół, często po przekątnej- co uniemożliwiało dalszą jazdę, utrudniało holowanie bądź wciąganie na lawetę. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy ma ochotę informować o tym, jakie zastosował zabezpieczenie antykradzieżowe. Może podzielicie się pomysłami, albo znanymi Wam sposobami zabezpieczeń fizycznych, które można zastosować w Giulii?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Nie znalazłem w wyszukiwarce podobnego tematu, pomimo wyszukiwania fraz związanych z tą tematyką. Niedługo odbieram Giulię i chciałbym dołożyć zabezpieczenia antykradzieżowe. Pytanie do Was, co można zrobić, żeby utrudnić złodziejom kradzież samochodu? Blokada skrzyni biegów chyba się na nic nie zda, bo nie ma fizycznych cięgieł, tylko system "by wire". Laga na kierownicę/pedały jest jakimś rozwiązaniem, ale czy ktoś spotkał się może z systemem BBS (Bezpieczna Blokada Samochodu)? BBS, to blokada układu hamulcowego, sterowana elektronicznie albo mechanicznie (kluczyk). Powodowała blokadę kół, często po przekątnej- co uniemożliwiało dalszą jazdę, utrudniało holowanie bądź wciąganie na lawetę. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy ma ochotę informować o tym, jakie zastosował zabezpieczenie antykradzieżowe. Może podzielicie się pomysłami, albo znanymi Wam sposobami zabezpieczeń fizycznych, które można zastosować w Giulii?
    Nie czepiam się i nie odbieraj tego jako szukanie dziury, ale nie wystarczy autocasco kradzieżowe? (+ GAP jeśli leasing) Ja nawet autoalarmu nie brałem bo i po co. Poza tym Alf nie kradno

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie

    Nie odbieram tego w ten sposób i rozumiem Pełne ubezpieczenie oczywiście jest, ale chodzi o to, że trudno będzie potem znaleźć porównywalny samochód i kupić go za otrzymane odszkodowanie. Od przyszłego roku ceny aut znowu pójdą w górę z racji obostrzeń ekologicznych i wprowadzenia kolejnego wyposażenia obowiązkowego. Pomijając to, chciałbym uniknąć problemów, chodzenia po komisariatach, szukania samochodu, oczekiwania na niego itd. Skradziono mi już motocykl, rower, samochód i postaram się utrudniać kradzież, jak to tylko możliwe. Wiem, że nic nie da 100% gwarancji, ale każda minuta, którą złodziej musi poświęcić, to dla niego duże ryzyko, a dla właściciela szansa, że złodziej odpuści albo wpadnie. Oczywiście nie mam zamiaru zagracać samochodu blokadami, jak to uczyniłem w przypadku motocykla Rozbrajanie pojazdu zestawem paru kluczyków to upierdliwa i czasochłonna czynność.
    Mam pytanie, czy jak zamknie się Giulię z pilota guzikiem, to czy keyless się dezaktywuje? Słyszałem, że w niektórych samochodach tak to działa- żeby ponownie otworzyć samochód nie wystarczy podjeść i złapać za klamkę, ale trzeba otworzyć samochód ponownie z pilota.
    Mam nadzieję, że nie żartujesz z kradzieżami Alfa Romeo- Miałem w rodzinie Mazdę, zniknęła. Wuj miał Toyotę i też.. żal pisać. Francuzów już nie kradli... pomijając wycieraczki, lusterka i kołpaki :/
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 25-06-2020 o 19:28

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Mam pytanie, czy jak zamknie się Giulię z pilota guzikiem, to czy keyless się dezaktywuje?/

    Moim zdaniem nie.
    Możesz łatwo sprawdzić. Zamknij pilotem odejdź i potem podejdź i chwyć za klamkę.

    Pierwsza rzecz to wyłącz keyless w menu to już na pewno zmniejszy ryzyko kradzieży sporo.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Keyless aktywuje się z poziomu menu. Albo kluczyk albo keyless.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Moim zdaniem nie.
    Możesz łatwo sprawdzić. Zamknij pilotem odejdź i potem podejdź i chwyć za klamkę.

    Pierwsza rzecz to wyłącz keyless w menu to już na pewno zmniejszy ryzyko kradzieży sporo.
    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Keyless aktywuje się z poziomu menu. Albo kluczyk albo keyless.
    Dziękuję za informację, nie wiedziałem, że da się to zdezaktywować w opcjach samochodu. Pomimo, że Giulią interesowałem się od dłuższego czasu, to decyzja o zakupie samochodu była już na wariackich papierach. Jeszczę jej nie odebrałem, więc nie miałem jak tego sprawdzić.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Dziękuję za informację, nie wiedziałem, że da się to zdezaktywować w opcjach samochodu. Pomimo, że Giulią interesowałem się od dłuższego czasu, to decyzja o zakupie samochodu była już na wariackich papierach. Jeszczę jej nie odebrałem, więc nie miałem jak tego sprawdzić.
    Nie możesz wyłączyć bezkluczykowego odpalania silnika, ale w menu jest opcja wyłączenia bezkluczykowego otwierania drzwi. I to warto wyłączyć. Można się zdziwić, ale ciągle kradną auta. Mojemu znajomemu niedawno odjechali spod domu kilkuletnim Audi - złodzieje kradną na walizkę i pewnie biorą jak leci bo części są potrzebne do każdego modelu.

    Na pewno jeśli parkujesz przed domem to warto kluczyk wrzucać w metalowe pudełko. No i pamiętać też o zabezpieczeniu zapasowego.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Nie możesz wyłączyć bezkluczykowego odpalania silnika, ale w menu jest opcja wyłączenia bezkluczykowego otwierania drzwi. I to warto wyłączyć. Można się zdziwić, ale ciągle kradną auta. Mojemu znajomemu niedawno odjechali spod domu kilkuletnim Audi - złodzieje kradną na walizkę i pewnie biorą jak leci bo części są potrzebne do każdego modelu.

    Na pewno jeśli parkujesz przed domem to warto kluczyk wrzucać w metalowe pudełko. No i pamiętać też o zabezpieczeniu zapasowego.
    Słyszałem, że w ostatnim czasie znowu wzrosła liczba skradzionych pojazdów. Dzięki za radę, zapomniałbym o kluczyku zapasowym, a przecież też jest aktywny.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Kolego napisz skąd jesteś może uda mi się Ci w rozsądny sposób pomóc. W kluczyku zapasowym wystarczy wyjąć baterię i po kłopocie. Znam kilka zabezpieczeń niekonwencjonalnych.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Kolego napisz skąd jesteś może uda mi się Ci w rozsądny sposób pomóc. W kluczyku zapasowym wystarczy wyjąć baterię i po kłopocie. Znam kilka zabezpieczeń niekonwencjonalnych.
    Mieszkam pod Warszawą, instalację ingerującą w samochód wolałbym wykonać u firmy, która weźmie za jej wykonanie odpowiedzialność. Ale chętnie i z ciekawością posłucham o takich niekonwencjonalnych zabezpieczeniach

Podobne wątki

  1. Zabezpieczenie antykradzieżowe - gdzie się wpiąć?
    Utworzone przez pafvcio w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2015, 03:22
  2. [156] Zabezpieczenia antykradzieżowe
    Utworzone przez adam.st w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 04:59
  3. [159] Dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe
    Utworzone przez Airen w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 08:16
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 21:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory