Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Drgania z przodu powyżej 120 km/h.

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    Możesz nie wrzucać bzdur co m nie interesuje mercedes? Czy każdy wątek musi być zasrany?

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Możesz nie wrzucać bzdur co m nie interesuje mercedes? Czy każdy wątek musi być zasrany?
    Człowiek chciał dobrze, dał przykład, że czasem diagnostyka jest kłopotliwa. Tu nie chodzi o Mercedesa tylko o to, że podobne rozwiązania konstrukcyjne chorują podobnie _ klasyk takiej choroby to UPG wszędzie wygląda tak samo.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    dziękuję za odpowiedzi i sugestie.

    Celem wyjaśnienia, problem jest na 20 i 19 calowych kołach. Zapomniałem też dodać że ciśnienie w oponach jest książkowe.
    Co do występowania zjawiska to ma miejsce przy jeździe jednostajnej, przy przyśpieszaniu go nie ma. Na początku myślałem
    że jeżdżę na za wysokim biegu i stąd drgania ale po przekroczeniu 120 km/h bez względu na bieg(5-8) objawy są takie same.
    Podczas hamowania, samochodu nie ściąga. Choć pamiętam od samego początku hamulec zachowuje się dziwnie tj. kiedy trzymam
    wciśnięty z taką samą siłą to czuje że hamownie nie jest płynne tylko jakby raz hamulce łapały mocniej a raz słabiej.
    Być może to krzywa tarcza powoduje takie zjawisko na zaciskach kiedy siła docisku jest różna w zależności od kąta położenia tarczy.
    Ale może to cecha takiego układu hamulcowego.

    Z przełożeniem kół to dobry pomysł choć myślę że to nie to. Niedługo wybieram się na pierwszy przegląd więc będę rozmawiał
    z ludźmi w serwisie i zasugeruję to co proponujecie. Samochód jest na gwarancji i ma być problem rozwiązany.

    Pozdrawiam.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Hamowania Giulią czy Stelvio trzeba się nauczyć - niestety - "nowoczesność w domu i zagrodzie" jak to mawiał klasyk.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał fat_boy Zobacz post
    Witam ponownie,

    dziękuję za odpowiedzi i sugestie.

    Celem wyjaśnienia, problem jest na 20 i 19 calowych kołach. Zapomniałem też dodać że ciśnienie w oponach jest książkowe.
    Co do występowania zjawiska to ma miejsce przy jeździe jednostajnej, przy przyśpieszaniu go nie ma. Na początku myślałem
    że jeżdżę na za wysokim biegu i stąd drgania ale po przekroczeniu 120 km/h bez względu na bieg(5-8) objawy są takie same.
    Podczas hamowania, samochodu nie ściąga. Choć pamiętam od samego początku hamulec zachowuje się dziwnie tj. kiedy trzymam
    wciśnięty z taką samą siłą to czuje że hamownie nie jest płynne tylko jakby raz hamulce łapały mocniej a raz słabiej.
    Być może to krzywa tarcza powoduje takie zjawisko na zaciskach kiedy siła docisku jest różna w zależności od kąta położenia tarczy.
    Ale może to cecha takiego układu hamulcowego.

    Z przełożeniem kół to dobry pomysł choć myślę że to nie to. Niedługo wybieram się na pierwszy przegląd więc będę rozmawiał
    z ludźmi w serwisie i zasugeruję to co proponujecie. Samochód jest na gwarancji i ma być problem rozwiązany.

    Pozdrawiam.
    Może coś z tarczą, hamowanie tak nie powinno wyglądać. U mnie jest "normalnie" i nie trzeba się było uczyć hamowania.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Tez stawiam na tarcze ewentualnie piasty. Przy hamowaniu miałem identyczny symptom w innym aucie przy zwichrowanych tarczach (trw po 1tys przebiegu).
    Hamowania w giulia tez nie musiałem się uczyć. Dla mnie hamuje jak każde inne (dobrze hamujące) auto.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Hamowania Giulią czy Stelvio trzeba się nauczyć - niestety
    Mógłbyś rozszerzyć? Na razie bez specjalnych kursów hamowania swoja Giulią przejechałem 4kkm i teraz zwątpiłem, może nie tąk naciskam pedał.
    Bicie tarczy, czy piasty łatwo sprawdzić przykładając do tarczy czujnik zegarowy (raczej kazdy warsztat ma to na wyposażeniu), zajmie to 30min.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    hamowanie jest dziwne z 2 powodów automat i brake by wire - ja na to mam radę, używam stale manetek -redukuję, więc część hamowania jest przez silnik - wychodzi idealnie. jeśli tego nie robimy, to automat (przynajmniej w trybie D) przy redukcjach dodaje gazu i auto zwalnia i pcha do przodu - można się zdziwić i spocić jak robimy dojazd do auta które np stoi na światłach a tu zredukuje i w efekcie auto-przegazówki jakby przestanie na chwilę hamować.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Jeżdżę automatami 9 lat i pierwszy raz słyszę o jakiś przegazówkach podczas redukcji biegów w automacie. Po prostu przenoszę nogę z dźwigni przyspiesznika na dźwignię hamulca i zatrzymuję pojazd lub zmniejszam prędkość.

    Owszem, kiedyś gdy manualne skrzynie biegów nie posiadały synchronizatorów to przy zmianie biegów zalecane było wysprzedanie z przegazówką no ale to chyba nie o to chodzi w AR

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar bartekpl
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    83

    Domyślnie

    Ostatnio miałem identyczny problem. Wszystko super dopóki nie przekroczyłem 120km/h.
    U mnie drżenie było wyczuwalne na podłodze.
    Samochód był w serwisie z tą usterka.
    Ostatecznie zostały wymienione łożyska na trzech kolach.
    Jak się okazało winne było tylne łożysko, przenosiło drgania na układ napędowy, a ten na nadwozie.
    Jak się dowiedziałem w serwisie, nie ma reguły kiedy padną.

Podobne wątki

  1. [Brera] Świszczenie szyb powyżej 100 km/h
    Utworzone przez djrobertos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 13:24
  2. [159] Buczenie powyżej 80km/h
    Utworzone przez juhass w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 11:14
  3. [159] drgania z okolic schowka powyżej 100 km/h
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 15:00
  4. buczenie powyżej 2 tys.
    Utworzone przez black1233 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2012, 17:51
  5. [145] Coś się tłucze powyżej 4 tyś obr/min
    Utworzone przez Alfa145boxer w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 12:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory