Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Drgania z przodu powyżej 120 km/h.

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Stacho to się nazywa międzygaz (a w języku language - rev matching) i jest stosowane nie tylko w skrzyniach bez synchronizatorów (takie już chyba nie istnieją), ale również przy sportowej jeździe aby nie wyprowadzać balansu samochodu z równowagi przy redukcji. W skrzyniach automatycznych odbywa się to automatycznie zazwyczaj w trybie sportowym. W 9-letnich skrzyniach raczej tego nie ma, ale w naszych alfach w trybie D owszem, zwłaszcza w manualnym trybie skrzyni jest to odczuwalne.

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Jeżdżę automatami 9 lat i pierwszy raz słyszę o jakiś przegazówkach podczas redukcji biegów w automacie. Po prostu przenoszę nogę z dźwigni przyspiesznika na dźwignię hamulca i zatrzymuję pojazd lub zmniejszam prędkość.

    Owszem, kiedyś gdy manualne skrzynie biegów nie posiadały synchronizatorów to przy zmianie biegów zalecane było wysprzedanie z przegazówką no ale to chyba nie o to chodzi w AR
    przejedź się Giulią/Stelvio to pogadamy. ja sobie chwalę przegazówkę przy manualnym zrzucaniu biegów, bo przy otwartym wydechu jest efekt który kocham i banan na twarzy.
    co do dohamowywania już się wypowiedziałem, na trybie automatycznym z hamulcem brake by wire ciut ciężko trafić precyzyjnie i można czasem się lekko spocić jak w ostatnim momencie dohamowywania nagle auto przestaje hamować (bo silnik pcha przez chwilę po zrzuceniu biegu z 3 na 2 lub z 2 na 3 a Ciebie dzielą metry od auta przed Tobą) - nie ma precyzji dlatego ja mam te 50% hamowania z silnika dzieki korzystaniu zawsze z manetek (a i tak klocki przednie zjechałem w niecałe 27tyś km - taki styl jazdy)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekpl Zobacz post
    Ostatnio miałem identyczny problem. Wszystko super dopóki nie przekroczyłem 120km/h.
    U mnie drżenie było wyczuwalne na podłodze.
    Samochód był w serwisie z tą usterka.
    Ostatecznie zostały wymienione łożyska na trzech kolach.
    Jak się okazało winne było tylne łożysko, przenosiło drgania na układ napędowy, a ten na nadwozie.
    Jak się dowiedziałem w serwisie, nie ma reguły kiedy padną.
    To były wyraźne odczuwalne drgania czy delikatne "mrowienie"? Ja w swojej zacząłem odczuwać lekkie mrowienie na kierownicy, przy prędkościach autostradowych (od około 120-140km/h) oraz wydaje mi się, że na konsoli w okolicach dźwigni zmiany biegów / podpórki pod kolano i zastanawiam się czy nie podjechać do wulkanizacji a ewentualnie potem do serwisu, jeżeli nie jest to kwestia na przykład wyważenia kół.

    Z drugiej strony może już się do auta po kilku tygodniach przyzwyczaiłem na tyle, że zacząłem zwracać uwagę na niuansiki dla większości osób niedostrzegalne.

    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez ArcoMancino ; 22-09-2020 o 21:03

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Jak już tu ktoś dobrze napisał często przyczyną drgań nie jest złe wyważenie, tylko wadliwość opony.
    Wykrywa się to na tzw. teście drogowym na specjalnej maszynie.
    Na tej maszynie można tez do pewnego stopnia poprawić sytuację poprzez odpowiednie ułożenie opony na feldze (obracanie), ale to tylko w pewnych granicach.

    Może mam pecha, ale w tym roku już 2 razy miałem taki przypadek w 19tkach i opony zostały wymienione przez producenta na gwarancji (Pirelli), a za chwilę musze się o to samo zwrócić do Michelina (jedna sztuka Pilot Sport 4S nie trzyma normy)

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Celna uwaga, dzięki! Pojedziemy w takim razie na wyważanie z testem drogowym.

    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar bartekpl
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    83

    Domyślnie

    Najpierw sprawdź koła, tzn wyważenie.
    Później sprawdziłbym łożyska.
    Ostatnio edytowane przez bartekpl ; 23-09-2020 o 13:08

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Koła zostały sprawdzone, wyważone na maszynie i doważone na aucie w zakładzie www.autobalans.pl (co ciekawe, jedno z kół przy wyważaniu na maszynie było ok, ale przy sprawdzeniu na aucie okazało się, że trzeba jeszcze doważyć). Potrzebne były korekty 10-15g. Po zabiegu jest dużo płynniej i spokojniej a przyjemność z jazdy odżyła na nowo .


    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez ArcoMancino ; 26-09-2020 o 00:40

Podobne wątki

  1. [Brera] Świszczenie szyb powyżej 100 km/h
    Utworzone przez djrobertos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 13:24
  2. [159] Buczenie powyżej 80km/h
    Utworzone przez juhass w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 11:14
  3. [159] drgania z okolic schowka powyżej 100 km/h
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 15:00
  4. buczenie powyżej 2 tys.
    Utworzone przez black1233 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2012, 17:51
  5. [145] Coś się tłucze powyżej 4 tyś obr/min
    Utworzone przez Alfa145boxer w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 12:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory