Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Drgania z przodu powyżej 120 km/h.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    2

    Domyślnie Drgania z przodu powyżej 120 km/h.

    Witam wszystkich,

    mam problem w swojej Stelvio z wibracjami podczas jazdy powyżej 120 km/h.
    Samochód kupiony nowy w 2019 roku, benzyna 280 KM. Obecnie jeżdżę na fabrycznych 20 calowych kołach i oponach Michelin.
    Problem istnieje również kiedy przełożę na fabryczne 19 calowe zimówki z oponami Pirelli.
    Samochód bezwypadkowy, przejechane około 8500 km głównie po płaskich jak stół drogach w Szwajcarii.

    Zjawisko istnieje właściwie od momentu odebrania samochodu. To jest do prędkości około 120 km/h jest sama radość z jazdy.
    Powyżej tej prędkości zaczynam czuć drżenie na kierownicy, przedni fotel pasażera cały widocznie drży i słyszę jakby stłumione dudnienie,
    ocieranie elementów po lewej stronie z przodu samochodu. Dodatkowo kiedy wyjeżdżam z garażu podziemnego przejeżdżając jakieś
    50 metrów blisko ściany po lewej stronie, słyszę z przodu samochodu jakby klocki ocierały o tarczę.
    Powyżej 140 km/h jazda staje się mało komfortowa i wydaje mi się jakby przód lekko pływał, nie do końca był stabilny.
    Sprawdzałem też felgi po przejechaniu dłuższego odcinka i nie rozgrzewają się, temperaturę 'na czuja' mają taką samą wszystkie cztery.

    Wcześniej jeździłem Mazdą CX-7 która gabarytowo jest podobna i była o wiele bardziej stabilna przy wspomnianych prędkościach.
    Ale również 200 kg cięższa i może stąd ta różnica w zachowaniu na autostradzie. Problem z ocieraniem klocków o tarcze miałem też w niej,
    pomogła wymiana tarcz hamulcowych. Ale krzywiące się tarcze w CX-7 to znana dolegliwość.

    Dodam jeszcze że czytałem o podobnym problemie gdzie podejrzenia padły też na piastę. Choć ciężko mi uwierzyć że w nowych samochodzie
    jest taki problem. Serwis sprawdził układ hamulcowy, wyważał koła ale to nie rozwiązało sprawy. Myślę że wymiana tarcz pomogłaby
    ale jeśli piasta jest uszkodzona to chyba nie ma sensu. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

    Z góry dziękuję za każdą opinię.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Masz kolego pewnie pecha, ze trafiłeś akurat na taki egzemplarz. Marne to pocieszenie, ale w innych markach też takie cuda się zdarzają. Tu gość się kopie z eSą, ale podobny przypadek jest nagłośniony też z nową klasą E.
    https://www.youtube.com/watch?v=-DRenEoRvIc

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał fat_boy Zobacz post
    Witam wszystkich,

    mam problem w swojej Stelvio z wibracjami podczas jazdy powyżej 120 km/h.
    Samochód kupiony nowy w 2019 roku, benzyna 280 KM. Obecnie jeżdżę na fabrycznych 20 calowych kołach i oponach Michelin.
    Problem istnieje również kiedy przełożę na fabryczne 19 calowe zimówki z oponami Pirelli.
    Samochód bezwypadkowy, przejechane około 8500 km głównie po płaskich jak stół drogach w Szwajcarii.

    Zjawisko istnieje właściwie od momentu odebrania samochodu. To jest do prędkości około 120 km/h jest sama radość z jazdy.
    Powyżej tej prędkości zaczynam czuć drżenie na kierownicy, przedni fotel pasażera cały widocznie drży i słyszę jakby stłumione dudnienie,
    ocieranie elementów po lewej stronie z przodu samochodu. Dodatkowo kiedy wyjeżdżam z garażu podziemnego przejeżdżając jakieś
    50 metrów blisko ściany po lewej stronie, słyszę z przodu samochodu jakby klocki ocierały o tarczę.
    Powyżej 140 km/h jazda staje się mało komfortowa i wydaje mi się jakby przód lekko pływał, nie do końca był stabilny.
    Sprawdzałem też felgi po przejechaniu dłuższego odcinka i nie rozgrzewają się, temperaturę 'na czuja' mają taką samą wszystkie cztery.

    Wcześniej jeździłem Mazdą CX-7 która gabarytowo jest podobna i była o wiele bardziej stabilna przy wspomnianych prędkościach.
    Ale również 200 kg cięższa i może stąd ta różnica w zachowaniu na autostradzie. Problem z ocieraniem klocków o tarcze miałem też w niej,
    pomogła wymiana tarcz hamulcowych. Ale krzywiące się tarcze w CX-7 to znana dolegliwość.

    Dodam jeszcze że czytałem o podobnym problemie gdzie podejrzenia padły też na piastę. Choć ciężko mi uwierzyć że w nowych samochodzie
    jest taki problem. Serwis sprawdził układ hamulcowy, wyważał koła ale to nie rozwiązało sprawy. Myślę że wymiana tarcz pomogłaby
    ale jeśli piasta jest uszkodzona to chyba nie ma sensu. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

    Z góry dziękuję za każdą opinię.

    Pozdrawiam
    Coś jest niewyważone albo straciło wyważenie _ wszystko co wiruje przy kole od półosi zaczynając, kończąc na oponie. Mogło się też coś skrzywić np felga. Może spróbować wyważarką dynamiczną do kół na samochodzie_ takie coś co sprawdza wyważenie koła zamontowanego na samochodzie trzeba tylko znaleźć warsztat co takie coś ma.
    Albo wyrzucić 20 calowe obręcze i dać 19 lub 18. 20 często mają ten problem _ był opisywany, problemem nie jest wyważenie tylko nieunikniona produkcyjnie niejednorodność materiału opony, którego niski profil i duża względna szerokość bieżnika nie jest w stanie skompensować mimo "dobrego" wyważenia.
    Ostatnio edytowane przez ignacy ; 06-07-2020 o 22:26

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    zacznij od sprawdzenia czy zawsze masz wibracje powyżej 120 km/h - tj czy przy jednostajnej jeździe czy nasilają się przy przyśpieszaniu/skręcaniu jeździe na wprost.
    Jeżeli problem występuje przy przyśpieszaniu to najczęściej gdzieś jakiś ból układu napędowego - półosie dyfry skrzynia sprzęgło . Jeśli non stop to szukaj w kołach a szybciej w oponach.
    Z wyważaniem na samochodzie przy 4x4 nie ryzykowałbym raczej (skrzynia automatyczna)- powinien pomóc dobry warsztat wulkanizacyjnym z wyważeniem z testem drogowym.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto
    Lancia Lybra 2.0 Comfortronic, Lancia Ypsilon '16 ALFA ROMEO GIULIA Q4 18'
    Postów
    90

    Domyślnie

    Zaryzykuj i przełóż koła przód tył i zobacz czy będzie nadal. Jak nie to wiadomo co.
    Zobacz również czy jak hamujesz np: ze 140 mocniej raz drugi trzeci czy nie drży Ci kierownica za którymś razem jak się tarcze rozgrzeją..

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    czytajcie co user pisze- ma ten problem i na 20 letnich i na 19 zima- pewnie coś z układem przeniesienia napędu.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    czytajcie co user pisze- ma ten problem i na 20 letnich i na 19 zima
    Cytat Napisał fat_boy Zobacz post
    Obecnie jeżdżę na fabrycznych 20 calowych kołach i oponach Michelin.
    Problem istnieje również kiedy przełożę na fabryczne 19 calowe zimówki z oponami Pirelli.
    Jak dla mnie to opis wskazuje na problem tylko na 19 a 20 zachowują się dobrze.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    Cytat Napisał fat_boy Zobacz post
    Witam wszystkich,

    mam problem w swojej Stelvio z wibracjami podczas jazdy powyżej 120 km/h.
    Obecnie jeżdżę na fabrycznych 20 calowych kołach i oponach Michelin.
    Problem istnieje również kiedy przełożę na fabryczne 19 calowe zimówki z oponami Pirelli.
    S
    no chyba na obu kompletach

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Racja, _również_. Mylące zdanie, pewnie nie ja tak się pomyliłem

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Oglądałem Panowie filmiki dotyczące drgań w Mercach, robili wiele różnych zabiegów od zmiany całych kół zaczynając i zero poprawy.

Podobne wątki

  1. [Brera] Świszczenie szyb powyżej 100 km/h
    Utworzone przez djrobertos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 13:24
  2. [159] Buczenie powyżej 80km/h
    Utworzone przez juhass w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 11:14
  3. [159] drgania z okolic schowka powyżej 100 km/h
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 15:00
  4. buczenie powyżej 2 tys.
    Utworzone przez black1233 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2012, 17:51
  5. [145] Coś się tłucze powyżej 4 tyś obr/min
    Utworzone przez Alfa145boxer w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 12:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory