Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 103

Temat: Wakacje Chorwacja czy da radę

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Ja również wybieram się do Chorwacji w sierpniu pierwszy raz jadę swoją Giulia, tyle że juz ma troche nalatane bo 46k i bez problemu zamierzam nią zrobić okolo 3.5k km, bez zbędnego dodatkowego wyposażenia, jedyne czego sie martwie to ze złapię gumę bo nie mam zapasowego, ale mam runflaty, także do jakiejś wulkanizacji spokojnie dojadę, oby nie przytrafiło się to na autostradzię. Jedyne co musze uzupełnić w aucie zanim wyruszę w podróż to rzeczy ktore są niezbędne przy restrykcyjnej kontroli w Słowacji, jak apteczka, gaśnica, trójkąt, kamizelka, linki holownicze, komplet żarówek i bezpieczników itp. jest tego troche zwłaszcza wyposażenie apteczki a i trzeba pamiętać by w Słowacji na terenie zabudowanym nie przekraczać 50km/h bo jak cie złapią, to może się odechcieć wakacji

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    Giulia przebieg 6 tys odebrana w lutym tego roku z salonu- at lublin -box na dachu thule kpl pasażerów i 1200 kilometrów przed nią.....
    Da radę ?
    Myślę, że już zbyt duży przebieg na takie eskapady. Jeżeli jednak lubisz ryzyko, to weź od razu zarezerwuj lawetę

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    ...przy restrykcyjnej kontroli w Słowacji, jak apteczka, gaśnica, trójkąt, kamizelka, linki holownicze, komplet żarówek i bezpieczników itp. jest tego troche zwłaszcza wyposażenie apteczki...
    Jest coś takiego jak Konwencja Wiedeńska o ruchu drogowym i Słowacja jest jednym z jej sygnatariuszy. Za Wikipedią: "Jednym z praktycznych aspektów tej konwencji jest to, że policja drogowa nie ma prawa nakładania mandatu na kierowców samochodów zagranicznych, wyposażonych zgodnie z wykazem wynikającym z rodzimego prawa o ruchu drogowym, ale niewystarczająco z punktu widzenia kraju, przez który przejeżdżają." Czyli po naszemu, obowiązkowe wyposażenie samochodu ma być takie jakie jest wymagane w kraju jego rejestracji.

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Tak masz rację, konwencja wiedeńska jest nadrzędną, ale zanim mu to wytłumaczysz, zanim on to zrozumie, to po cholerę się denerwować na urlopie

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Tak masz rację, konwencja wiedeńska jest nadrzędną, ale zanim mu to wytłumaczysz, zanim on to zrozumie, to po cholerę się denerwować na urlopie
    Ty też masz rację Dlatego warto zachować zdrowy rozsądek. Nie wożę dwóch trójkątów, ale wożę apteczkę i kilka kamizelek no i kilka zapasowych bezpieczników. Znam takich, co kupowali zapasowe palniki do ksenonów, bo były obowiązkowe zapasowe żarówki. Chciałbym widzieć, co woziliby przy matrycowych ledach. Mam to, co uważam za rozsądne i przydatne. Mam też gdzieś w aucie wydruk w kilku językach na temat Konwencji Wiedeńskiej na wypadek, gdyby jakiś upierdliwiec koniecznie chciał ten zapasowy LED zobaczyć.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Spokojnie. Na Słowacji policję widuje chyba jeszcze rzadziej, niż w Polsce, a lokalesi podejście do 50 w zabudowanym mają podobne do nas.
    Choć mam wrażenie, że u nas liczba idiotów na drodze ostatnio wzrosła.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ten wątek to chyba jakieś jaja. Trzy lata temu byłem swoją starą 156 w Saint-Tropez, przejechałem prawie 5000 km bez najmniejszej awarii,nawet głupia żarówka nie wysiadła. Auto miało 175000 km nalotu.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie

    Giulię odebrałem parę dni temu, mam 250km przebiegu i czekam tylko na wyjazd do Chorwacji (Półwysep Pelješac) żeby dotrzeć silnik i móc w końcu swobodnie korzystać z jej walorów Ze zwiedzaniem wyjdzie lekko 4k km i nie mam najmniejszych obaw. Jak coś się zepsuje, to lepiej żeby wykrzaczyło się jeszcze na gwarancji, dlatego mam zamiar natrzaskać jak najwięcej kilometrów. To nie dzika Afryka, gdzie w razie awarii może być rzeczywiście problem. Nie zauważyłem i nie słyszałem, żeby Giulia psuła się częściej od BMW, Mercedesa, Peugeota, Opla, Forda, VW, czy jakiegokolwiek innego konkurencyjnego auta. Ja mam tylko nadzieję, że nie zje mnie spalanie, bo do tej pory jeździłem ekonomicznymi dieslami

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Mx-5
    Postów
    71

    Domyślnie

    Dobry wątek, przerażający jeśli jednak pisałeś go na serio masz nowy samochód którym boisz się wyjechać poza granice miasta? Nie wiem co Tobą kierowało przy zakupie
    Swoją droga to nie wiem czy tez macie takie doświadczenia ale większość awarii jednak odbywa się w miastach

Podobne wątki

  1. Podziekowanie z dla Mariano 1980
    Utworzone przez ramzesss3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-02-2014, 14:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory