Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 103

Temat: Wakacje Chorwacja czy da radę

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    ja 15 letnią 147 i to TESEM pojechałem do Chorwacji i zrobiłem 3000 km, ale Gulia bym sie bał. Weź wykup assistance

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Ja bym kupił nowy samochód na wszelki wypadek - 6k to już sporo...
    A jak w 159 Ci wyskoczył błąd to auto wybuchło? Już nie wróciłeś?

    Tak btw:



    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Nie ma aut 100% niezawodnych, jedź i ciesz się wakacjami i jazdą jednym z najprzyjemniejszych w prowadzeniu aut "cywilnych".

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    453

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Ja bym kupił nowy samochód na wszelki wypadek - 6k to już sporo...
    A jak w 159 Ci wyskoczył błąd to auto wybuchło? Już nie wróciłeś?

    Tak btw:



    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
    No niestety z nowymi autami jest problem.... w zeszłym roku ta samą trasę robiłem 3 dniowym mercedesem V -clasa i w drodze powrotnej wszedł w tryb awaryjny i jechał tylko 120 km/h
    Okazało się ze cos z Dpf . Wiec wybuchnąć nie musi żeby cię trochę spowolnić....jadę z małym dzieckiem wiec nie mogę sobie pozwolić na „wybuchy”

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    ja 15 letnią 147 i to TESEM pojechałem do Chorwacji i zrobiłem 3000 km, ale Gulia bym sie bał. Weź wykup assistance
    Asisstance mam w pakiecie gwarancyjnym

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cholera, tyle płacić za nowe auto i się bać nim gdzieś dalej pojechać, -kupcie może starego dobrego TS-a, ten normalnie serwisowany jest niezawodny i można nim wszędzie pojechać bez żadnych obaw (poważnie). Takie jazdy wakacyjne są dla auta bezpieczne- jeździ się zwykle ze stałą prędkością, nie nadwyrężając silnika, mechanizmy są wtedy mało podatne na awarie.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	al-mod.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	95.9 KB
ID:	271063  

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    moja ma 29kkm w 2 lata nalatane, 80% miasto, jeżdżę na łopatkach, dostaje mocno w palnik (zmiana biegów przy odcince, spalanie rzędu 16-18l/100km, klocki hamulcowe przód zużyte przy 27tyś), zero awarii. nigdy nie pomyślałbym żeby się bać nią jechać gdziekolwiek w świat. owszem byłem ze 20 razy w ASO głównie przez pierwsze pół roku - tyle że auto nigdy nie weszło w tryb awaryjny czy nie stanęło - chodziło o wyeliminowanie problemów z niedopracowaniem które w żaden szczególny sposób nie wpływało na użyteczność auta czy zaufanie do niego - rzeczy typu: rozwiązanie problemów z łączeniem się Android Auto w 2 firmwarze jaki miał tą funkcjonalność (aWłosi nie chcieli dać updatu firmwaru to po 5 wizytach skończyło się wymianą radnia na nowe z nowym firmwarem), słabe sprężyny klapy bagażnika (też kilka wizyt), lusterka które nie rozkładały się od razu i wariowało ustawienie szkieł (też kilka wizyt potem z tego była kampania serwisowa) i parę innych drobiazgów.
    powiem tak, pierwszą 159tką z 12/2005r (pancerny 1.9 JTDm) miałem kilka sytuacji gdzie stanąłem na autostradzie - raz rozsypała się pompa wody, innym razem spadł wąż turbo, kolejnym zerwało się cięgno wybieraka biegów(nie zdążyłem na samolot) - to bolało, od tego czasu miałem 159TBi, mamy Giuliettę 7 lat i mam GIulię 2 lata - żadne z tych 3 aut nigdy nie zawiodło. moje skromne doświadczenie empiryczne to że poprawili się na tyle że auta są bez dużych problemów.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Mx-5
    Postów
    71

    Domyślnie

    Raczej przerzuciłes się na benzynę stad mniej awarii

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    No niestety z nowymi autami jest problem.... w zeszłym roku ta samą trasę robiłem 3 dniowym mercedesem V -clasa i w drodze powrotnej wszedł w tryb awaryjny i jechał tylko 120 km/h
    Okazało się ze cos z Dpf . Wiec wybuchnąć nie musi żeby cię trochę spowolnić....jadę z małym dzieckiem wiec nie mogę sobie pozwolić na „wybuchy”
    No ale czy z tego powodu nigdy więcej nie pojedziesz do Chorwacji? Jak masz pecha to i palca w nosie złamiesz- sorry ale to już jest popadanie w paranoję. To jest nowe auto, z pełnym pakietem ubezpieczenia, więc assistance na pewno jest. Gwarancja tez jest, która musi być honorowana wszędzie.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Za tydzień wybieram się moim Q do Czarnogóry. Tym razem przez Chorwację, ze względu na napiętą sytuację polityczną i epidemiologiczną w Serbii i zamieszki. Pewnie znowu zrobię 3500-4000 km. Cel to przejechanie się drogą P14 przez Durmitor. Tutaj filmik jak ta droga wygląda https://youtu.be/HpiiLnLPHE8 W planie częste wybuchy z wydechów O dziwo najlepiej strzela w trybie A z otwartymi klapami. W Race i D za szybko zmienia biegi.
    W razie awarii wrócę najwyżej na osiołku

    Najbardziej zaj**sta droga w okolicy to SH20 w Albanii. Może znowu za rok.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ja w Chorwacji byłem moja drugą Alfą, też przecież nie najnowszą- zero awarii, nic się nie stało.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Al-Ch-mod.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	114.6 KB
ID:	271065  

Podobne wątki

  1. Podziekowanie z dla Mariano 1980
    Utworzone przez ramzesss3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-02-2014, 14:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory