Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 103

Temat: Wakacje Chorwacja czy da radę

  1. #71
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Wszytko zależy od prędkości podróżnej, moje doświadczenia są podobne 7,5l/100km przy prędkości autostradowej ok. 140km/h + trochę poza autostradami oraz 9,5l/100km przy prędkości 150-160km/h samą autostradą, ale polską, zatłoczoną wyprzedzającymi się co chwila tirami (2+2 + pełny bagażnik w obu przypadkach)

  2. #72
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    forester xt
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    Prawie 3200km w Q zrobione. Po drodze Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja no i cel podróży Czarnogóra. Ulubiona Konoba Portun p.Makłowicza na półwyspie Peljesac skonsumowana. Moc wydechów w tunelu Dingać przetestowana. Droga P1 w Czarnogórze zaliczona. Średnie spalanie 11,4 - tyle pokazuje komputer z tankowań wychodzi 11,428 więc wszystko się zgadza. Zero problemów czy przygód z samochodem po drodze. Przy wyłączonych klapach i prędkościach do 130 samochód na długie trasy b.wygodny i nie męczący dla kierowcy jak i dla pasażerów. Q nie jest samochodem tylko do jazdy w niedzielę do kościoła!

    Kilka obserwacji:
    * jak parkowałem 2 dni w Splicie (był mega upał) Lewe przednie koło była w takim jakby rynsztoku. Przez kilkanaście kilometrów na autostradzie odczuwałem delikatne wibracje na kierownicy. Więc deformacja opon, wyważenie felg ma mega znaczenie!
    * bardzo dobrze i nie nachalnie działa klima. Jest bardzo skuteczna, nie jest głośna, nawiewy można precyzyjne regulować. W moim poprzednim niemieckim wyścigowym czołgu nie było to takie oczywiste.
    * niestety przez wyższe siedzenie w SUV agresywnie jeżdżąc po górskich drogach rodzinie było nie dobrze. W zeszłym roku w niemieckim czołgu nie mieli problemów. Przez to rodzina się zbuntowała i nie chciała jechać drogą P14
    * jakość dźwięku ma bardzo duże znaczenie. Po drodze słuchaliśmy podcastu i przez wykastrowanie jakieś partii częstotliwości słuchanie było bardzo męczące, wręcz irytujące. Tylko VLAC i/lub Tidal HiFi!
    * bardzo podoba mi się tryb żeglowania w trybie A. Działa to tak samo dobrze jak w Audi. Szkoda, że nie ma żeglowania a trybie N
    * eksperymentowałem z ciśnieniem w oponach 2,4 2,6 wydaje się optymalne

    Przyjemności z jazdy wszystkim życzę!
    Ja byłem swoją nową Q we Włoszech, własne wróciłem, zroilem 3000 km, spalanie wyszło mi w obie strony też około 11.5 l co mnie bardzo mile zaskoczyły, średnia predkość około 105 km/godz. Na razie jazda bez problemów choziaż zlapałem kapcia, powietrze uchodziło powoli i Włosi w Arco ogarneli bez problemów. -bałem się żeby felgi nie uszkodzili bo w Q podobno nie jest łatwo. Mega zadwolony jestem na razie. Fotele sparco są twarde ale dają rade , troche dupa bolała tak po 3 godzinach ale to samo miałem w poprzednim samochodzie, nie ma tragedii.Porównując to sąmą trase robiłem foresterem co najmniej 5-6 razy i podróż jakby mniej mecząca, w obie strony zrobiona z przerwą tylko na tankowania a Forkiem były problemu musiałem się zatrzymywać na krótkie drzemki.

  3. #73
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blady1 Zobacz post
    Ja byłem swoją nową Q we Włoszech, własne wróciłem, zroilem 3000 km, spalanie wyszło mi w obie strony też około 11.5 l
    Cholera, to ze mną jest coś nie tak, mam 2.0 i mi zawsze na większych przelotach wychodzi powyżej 15/100

  4. #74
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał damianekmi Zobacz post
    Ciekawostka - z tempomatem 115 - 130 maksymalnie (90% autostrada A1) spalanie średnie w obie strony: 6,9l/100km.
    Takim tempem to się nie dziwię, że wyszło 6.9, bo większość trasy jechałeś prawym pasem za TIRami . Ja dzisiaj wracałem z Łeby na Śląsk i 120 km do bramek w Rusocinie robiłem przez 2,5 godziny ze średnim spalaniem 8,5 l/100km i średnią prędkością poniżej 50 km/h. Masakra. Do bramek pod Grudziądzem lecieliśmy w trzy auta (Lexus, Alfa, i BMKa w różnej kolejności) tak do 180 km/h, ale ilość osobówek, które wyjeżdżała na lewy pas zza TIRów skutecznie ograniczała naszą jazdę. Na bramkach pod Grudziądzem spalenia skoczyło do 10.2, ale średnia prędkość tylko do nieco ponad 70 km/h. Potem było już tylko gorzej, a przejazd przez remontowany odcinek od Piotrkowa do Częstochowy należy pominąć milczeniem. Po takiej drodze nie powinno się w ogóle jeździć Przejazd 650 km z nad Bałtyku do domu zajął mi 9,5 godziny! W tym czasie jestem w stanie dojechać do Chorwacji do najbliższego miejsca na Adriatykiem, no ale tam już w tym roku byłem, tylko musiałem zrobić 1900 km przez Niemcy i zajęło mi to 18 godzin (z postojami włącznie), bo Czesi nie chcieli mnie wtedy przepuścić przez swoje terytorium. Wybór morza na wakacje zostawiam już wam
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #75
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    dodajcie sobie że jazda Stelvio autostradą z tymi samymi prędkościami od około 115 km/h w górę to ok litra półtora na korzyść Giulii - im szybciej tym różnica gwałtowniej rośnie.

  6. #76
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    tak do 180 km/h, ale ilość osobówek, które wyjeżdżała na lewy pas zza TIRów skutecznie ograniczała naszą jazdę
    Przepraszam za tych wszystkich, którzy jadą 160 i mają śmiałość zjechać na lewy pas.

  7. #77
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Przepraszam za tych wszystkich, którzy jadą 160 i mają śmiałość zjechać na lewy pas.
    Niech każdy kto potrzebuje sobie zjeżdża na lewy pas, ale też niech w którymś momencie później wróci na ten prawy pas... Takie Niemcy od dawna już mają to opracowane i pomimo braku formalnych nakazów, na autobanie zawsze możesz ze spokojem zjechać na lewy pas wyprzedzając, nawet blokując przy okazji kogoś znacznie szybszego - pod warunkiem, że zaraz po wyprzedzaniu wracasz na pray pas. Można? Można...

  8. #78
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Przepraszam za tych wszystkich, którzy jadą 160 i mają śmiałość zjechać na lewy pas.
    Ci co wyjeżdżają zza TIRa raczej nie jadą 160 km/h
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #79
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Niech każdy kto potrzebuje sobie zjeżdża na lewy pas, ale też niech w którymś momencie później wróci na ten prawy pas... Takie Niemcy od dawna już mają to opracowane i pomimo braku formalnych nakazów, na autobanie zawsze możesz ze spokojem zjechać na lewy pas wyprzedzając, nawet blokując przy okazji kogoś znacznie szybszego - pod warunkiem, że zaraz po wyprzedzaniu wracasz na pray pas. Można? Można...
    Pełna zgoda, ale nie tylko to jeszcze nie dotarło do Polski. Kolejna obserwacja z tej trasy dotyczy jazdy na suwak na remontowanym odcinku A1. Połowa kierowców nie potrafi jeździć na suwak na zwężaniach drogi z dwóch pasów do jednego. Jak już zobaczą znak, że za 800 m lewy pas zanika, to od razu kombinują, jak się wcisnąć między TIRy na prawy pas, zamiast jechać do samego końca, przepuścić jednego TIRa z prawego pasa i wjechać przed następnego, korzystając z własnego pierwszeństwa na suwaku. W Niemczech już na 100-200 m przed zwężeniem wszyscy wiedzą, kto gdzie wjeżdża i kto kogo wpuszcza przed siebie i suwak płynnie jedzie na obu pasach, a u nas non stop się zacina
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #80
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Niech każdy kto potrzebuje sobie zjeżdża na lewy pas, ale też niech w którymś momencie później wróci na ten prawy pas...
    O właśnie o to chodzi, święte słowa, a nie dochodzi do takiego absurdu, że prawy porusza się szybciej niż lewy czasami...


    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ci co wyjeżdżają zza TIRa raczej nie jadą 160 km/h
    To raz, ale to zrozumiałe, tylko żeby patrzyli w lusterka i już by było super

Podobne wątki

  1. Podziekowanie z dla Mariano 1980
    Utworzone przez ramzesss3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-02-2014, 14:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory