Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: Zatrzaśnięty kluczyk - jak otworzyć samochód awaryjnie?

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Dziwię się. Gdy kluczyk mam w środku, to nigdy mi nie zamknie auta. Nawet poprzez bagażnik. Próbowałem.
    Aż mnie korci, więc przetestuję raz jeszcze różne warianty. Ale pod domem, z drugim kluczykiem "pod ręką".
    U mnie da radę zamknąć z pracującym silnikiem. Jeżeli silnik jest wyłączony to nie ma opcji zamknięcia samochodu z kluczykiem w środku.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Dziś próbowałem zamknąć samochód z pracującym silnikiem i nie dało rady. Ani przyciski w klamkach, ani w bagażniku były nieaktywne. Próbowaliśmy w różnych konfiguracjach i nic.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    A w moim Stelvio się da - jak już ogarnąłem temat to próbowałem kilka razy mając drugi kluczyk. Za każdym razem auto się zamykało z kluczykiem w środku, tam gdzie jest miejsce na napoje.

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    U mnie da radę zamknąć z pracującym silnikiem
    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Dziś próbowałem zamknąć samochód z pracującym silnikiem i nie dało rady
    Cytat Napisał szymonjot Zobacz post
    A w moim Stelvio się da
    Na pracującym silniku co prawda nie próbowałem, ale gdy kluczyk był w środku nie dawało się zamknąć.
    Może w takim razie jak jednym się udało zamknąć, a innym nie to może to zależy od wersji softu, patrz rocznik samochodu?

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    gdzie był drugi kluczyk - może go łapały anteny zewnętrzne dlatego pozwalał się zamknąć? kolejna sprawa to może zależeć od wersji softu czyto BCM czy modułu RFHM, a jeszcze jedna to że może trzeba trafić z lokalizacją kluczyka wewnątrz w miejsce w którym go nie widzą dobrze wewnętrzne anteny.
    Próbowałem właśnie u siebie kluczyk zarówno na podłokietniku, w miejscu na kubki, na siedzeniu kierowcy i na desce nad licznikami, niektóre z włączonym inne wyłączonym silnikiem/stacyjką. nie udało się zamknąć zamków ani przyciskiem na klamce ani przyciskiem w klapie bagażnika. RFHM był aktualizowany w grudniu 2018 a BCM w październiku 2019 (tu do wersji 0x724 - chyba najnowszej (przynajmniej z jaką się spotkałem) dla Giulii przedliftowych)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    A może jest to zależne od uaktywnionej lub nie funkcji keyless?

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    U mnie przy wyłączonej opcji keyless nie da się zamknąć samochodu przyciskami w drzwiach i klapie. Jeszcze została mi jedna opcja do sprawdzenia - słaba bateria. Co do miejsca "pobytu" kluczyka to opcja pod siedzeniami i na tylnym siedzeniu też była. Drugi kluczyk z wyjętą baterią ponad 25 m dalej (specjalnie schowany).
    Ostatnio edytowane przez Marek156/159sw ; 13-07-2020 o 06:16

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    No ale przecież jak odpalisz auto to normalne, że się zamyka od środka po ruszeniu albo ręcznie samemu można - takie zabezpieczenie, żeby torebki nie buchnęli albo kierowcy nie wytargali z auta na światłach
    Tutaj błąd w logice jest taki, że powinno się na to pozwolić jedynie przyciskami wewnątrz auta, a nie tymi na zewnątrz. Niektórzy piszą, że u nich się nie da, więc może z jakąś wersją softu poprawili to?!
    Pozdro,
    Bartas

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Mam pytanie dot. kluczyka, w instr. o tym nie pisze - mam wersię kluczyka USA. Do czego słuzy przycisk "PANIC" na kluczyku, czy do dezaktywacji alarmu po jego uruchomieniu? Dzisiaj sprzątałem w garazu, niechcący przycisnąłem ten przycisk (kluczyk miałem w kieszeni spodni) i uruchomił się alarm w aucie stojącym przed garażem. Nie wiedziałem o co chodzi, naciskałem po kolei przyciski na kluczyku i ten PANIC wyłączył alarm. Po co kluczykiem uruchamiać alarm? tak ma być?

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    w wielu alarmach różnych producentów od lat jest ta funkcja - wywołanie alarmu - np kręci się typ i kombinuje przy Twoim aucie a Ty to widzisz z daleka, naciskasz panic i alarm wyje, auto wzbudza zainteresowanie i typ musi się wycofać
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. aaa zatzasniety kluczyk?? jak otworzyć alfe???
    Utworzone przez ironluk w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-10-2013, 21:23
  2. Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 25-08-2013, 19:20
  3. Zatrzaśnięty bagażnik....HELP :/
    Utworzone przez mekka27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-10-2012, 10:19
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 08:45
  5. Problem ze zmieniarką - da się awaryjnie otworzyć?
    Utworzone przez KamilWR w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-10-2009, 07:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory