Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Temat: Zatrzaśnięty kluczyk - jak otworzyć samochód awaryjnie?

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Ok. dzięki.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Styczek
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Giulia Ti RWD
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Mam pytanie dot. kluczyka, w instr. o tym nie pisze - mam wersię kluczyka USA. Do czego słuzy przycisk "PANIC" na kluczyku, czy do dezaktywacji alarmu po jego uruchomieniu? Dzisiaj sprzątałem w garazu, niechcący przycisnąłem ten przycisk (kluczyk miałem w kieszeni spodni) i uruchomił się alarm w aucie stojącym przed garażem. Nie wiedziałem o co chodzi, naciskałem po kolei przyciski na kluczyku i ten PANIC wyłączył alarm. Po co kluczykiem uruchamiać alarm? tak ma być?
    Znam też osobę, która notorycznie zapomina gdzie zaparkowała samochód (np. na parkingu galerii handlowej, supermarketu, etc) i szybko zaczyna panikować gdzie jest jej auto. Po zmianie samochodu na takie z "Panic" dużo spokojniej jej się żyje

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    U mnie da radę zamknąć z pracującym silnikiem. Jeżeli silnik jest wyłączony to nie ma opcji zamknięcia samochodu z kluczykiem w środku.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    Owszem, jest. Małżonce udało się. Pisałem o tym na forum.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    W Stelvio się da, w Giulii najwidoczniej nie. EOT.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    W Stelvio się da, w Giulii najwidoczniej nie. EOT.
    Myslę, że w Giulii też się da. Kilka razy już miałem komunikat o niewykrytym kluczyku po wejściu do auta. Baterie mam wymienione. Najczęściej po wyjęciu kluczyka z kieszeni komunikat przestawał dawać o sobie znać. Pewnie są takie chwile / warunki że auto chwilowo nie zauważy kluczyka w Giulii i wtedy pozwoli na zatrzaśnięcie.

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Myslę, że w Giulii też się da. Kilka razy już miałem komunikat o niewykrytym kluczyku po wejściu do auta. Baterie mam wymienione. Najczęściej po wyjęciu kluczyka z kieszeni komunikat przestawał dawać o sobie znać. Pewnie są takie chwile / warunki że auto chwilowo nie zauważy kluczyka w Giulii i wtedy pozwoli na zatrzaśnięcie.
    niewykrycie kluczyka który jest w kieszeni z reguły jest przez to że w tej samej kieszeni masz pęk kluczy do domu, komórkę czy porfel - w maju 2018 po odbiorze auta miałem tak notorycznie (nawet skarżyłem się ASO), po zmianie co trzymam w której kieszeni problemów zero od 2 lat.

    ale tak, ogólnie problem z potencjalnym zamknięciem to pewnie akurat niefortunne miejsce gdzie kluczyk nie zostanie wyłapany przez wewnętrzne anteny, choć możliwość zamknięcia tez nie powinna być oczywista bez drugiego kluczyka - tu może jest jakiś problem niektórych wersji firmwaru np BCM czy RFHM, oba miały ileś updatów produkcyjnych przez choćby ostatnie 2 lata (mója z kwietnia 2018 2 updaty BCM dostała i jeden do RFHM)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    warto sobie aktywowac usluge Alfa Connect lub dla MY'20 My Alfa Connect (nowsza wersja), wtedy z poziomy smartfona (iOS, Android) mozemy zdalnie otworzyc/zamknac auto. Dodatkowo podaje dane o aucie, paliwo, opony oraz geolokalizacja w przypadku kradziezy lub gdy zapomnimy gdzie zostawilsmy Nawet nie wiedzialem ze jest cos takiego, ale dostalem maila zeby sobie aktywowac. Poki co zamykanie/otwieranie, zapalanie swiatel i geolokalizacja mi dziala ale dane o aucie sie nie wyswietlaja.

    Alfa Connect
    My Alfa Connect (dla MY'20)

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pankracy
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Giulia B-Tech
    Postów
    24

    Domyślnie

    Niestety u mnie nie działają opcje otwarcia klapy bagażnika lub świateł awaryjnych z poziomu Alfa Connect. Mam wersję z 2019 roku. Czy jest sposób by to odblokować?

    Przy okazji, główny powód dla którego odgrzebuję temat. Dzisiaj na myjni podczas próby zamknięcia bagażnika, ten cały czas się otwierał. Po którymś razie pomyślałem sobie, że może mam zapakowany za bardzo bagażnik i sprawdzałem czy nie ma tam gdzieś czujnika. Co się okazało? Zostawiłem kluczyk w bagażniku. Wyciągnąłem go i zamknąłem klapę. Ciągnę za klamki i okazuje się, że miałem zamknięty samochód. Gdyby Giulia nie wykryła, że zostawiłem kluczyk w środku i mi nie otwierała notorycznie bagażnika, to miałbym spore kłopoty. Nie próbujcie tego eksperymentu daleko od domu.

Podobne wątki

  1. aaa zatzasniety kluczyk?? jak otworzyć alfe???
    Utworzone przez ironluk w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-10-2013, 21:23
  2. Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 25-08-2013, 19:20
  3. Zatrzaśnięty bagażnik....HELP :/
    Utworzone przez mekka27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-10-2012, 10:19
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 08:45
  5. Problem ze zmieniarką - da się awaryjnie otworzyć?
    Utworzone przez KamilWR w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-10-2009, 07:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory