Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 147

Temat: Wypadanie zapłonu silnik 2.0 T giulia ,stelvio

  1. #111
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    Dzięki za informacje. Spróbuję zalać paliwem 98/100 i dolać LM, zobaczymy co się będzie działo. Świece niedawno wymieniłem, olej ma 8tys km więc też nienajgorzej jeszcze.
    Paliwo nie ma nic do rzeczy.... U mnie po wymianie oleju też tego nie było do ok -5st, , ale przy -10 pojawiło się znowu. Wcześniej przy 0 już się pojawiało na Ori oleju seleni.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  2. #112
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Ostatnio usłyszałem ze jest jakiś update softu na nierówna prace silnika - faktycznie auto pare razy na zimno troszkę falowalo obrotami
    Nie było to typowe wypadanie zaplonow raczej bardzo delikatne falowanie prawie nie widoczne na obrotomierzu. wcześniej nie było tego lub nie zauważyłem.
    Byłem w ASO - zasugerowałem update - stwierdzili ze problem mógł wynikać ze słabego akumulatora (30%) a soft jest ok.
    Finalnie wymienili akumulator, stwierdzili ze słabe aku może mieć wpływ na MA.
    Sprawdze czy pomogło bo auto dziś stoi pod chmurką
    Auto ma 35tkm
    Parkuje w garażu - temp Ok 10c ale spora wilgoć.

  3. #113
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Wszystkie te silniki zachowują się podobnie w niskich temperaturach, one pracują na bardzo bogatej mieszance aby możliwie szybko rozgrzać katalizator, a efektem tej strategii jest właśnie trzęsiawka i nierówna praca silnika
    Raczej jest dokładnie na odwrót.
    Strategia pracy wszystkich wtrysków na raz aby było bogato dla rozgrzania kata to w starszej generacji wtrysku.
    Teraz jest ubogo jak tylko jest to możliwe.
    Dlatego każde niedomaganie wtrysku,świec kiepskiego paliwa daje trzęsawkę.
    Dla ciekawskich to nawet minimalna nieszczelność uszczelki teflonowej na wtryskiwaczu może dawać podobne objawy,to samo dotyczy świec na połączeniu porcelana metal.
    Niestety ekologia.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #114
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    U mnie po wymianie oleju też tego nie było do ok -5st, , ale przy -10 pojawiło się znowu. Wcześniej przy 0 już się pojawiało na Ori oleju seleni.
    No i taka jest prawidłowość. Najwidoczniej zalałeś olej o lepszym performance na zimno niż Selenia. Mile widziana baza PAO.

    Polyalphaolefin does not contain ring structures, double bonds, sulphur, nitrogen components or waxy hydrocarbons. The absence of these structures and materials results in a very non-polar base oil with a high viscosity index (of approximately 130), excellent low-temperature flow and pour-point characteristics, good oxidation stability
    https://www.machinerylubrication.com...pao-lubricants

  5. #115
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radcar Zobacz post
    Kolejnym problemem jakim chce się zająć jest grzechot silnika na zimnym silniku, ale temat podejmę dopiero w przyszłą sobotę

    - - - Updated - - -

    Załącznik 271128
    Na zimnym grzechocze zawór ( Wastegate) turbosprężarki, a dokładnie cięgno. Według Fiata, tak ma być.

  6. #116
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    Giulia 2.0 200hp, Giulietta 1.8 tbi
    Postów
    383

    Domyślnie

    U siebie zauwazylem podobne objawy na zimnym.
    Kolega [MENTION=6]Piotriix[/MENTION] ma racje, po odpaleniu silnik pracuje na ubogiej mieszance AFR ~17 do osiągniecia temp. 50C.
    AFR potem spada do ~13.5 i praca silnika się uspokaja...

  7. #117
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 2017
    Postów
    17

    Domyślnie

    Panowie czy znalazł ktoś z was rozwiązanie problemu? Od kilku dni szlag mnie trafia- muszę zostawić auto na ładnych kilka minut, żeby się rozgrzało przed jazdą (temperatury w porywach -9 nad ranem). Objaw jest taki, że silnik nie pracuje na wszystkie cylindry do ok 3 tys obrotów- powyżej jest normalnie. Jeśli nie odczekam i ruszę silnik nie pracuje roówo i wyskakuje po chwili kontrolka silnika. Gaszę silnik- 2-3 przegazówki i wszystko wraca do normy tylko na jakiś czas zostaje kontrolka, która po 1-2 uruchomieniach znika. Dodam, że oliwa świeża- zmieniana w grudniu (Motul 0W30). Przebieg 70 k

  8. #118
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbyn39 Zobacz post
    Panowie czy znalazł ktoś z was rozwiązanie problemu? Od kilku dni szlag mnie trafia- muszę zostawić auto na ładnych kilka minut, żeby się rozgrzało przed jazdą (temperatury w porywach -9 nad ranem). Objaw jest taki, że silnik nie pracuje na wszystkie cylindry do ok 3 tys obrotów- powyżej jest normalnie. Jeśli nie odczekam i ruszę silnik nie pracuje roówo i wyskakuje po chwili kontrolka silnika. Gaszę silnik- 2-3 przegazówki i wszystko wraca do normy tylko na jakiś czas zostaje kontrolka, która po 1-2 uruchomieniach znika. Dodam, że oliwa świeża- zmieniana w grudniu (Motul 0W30). Przebieg 70 k
    Kolego jedyne rozwiązanie, to niestety wymiana modułu Multiair za około 5000zł + uszczelki + robocizna.
    Niestety coś co miało być super pomysłem generuje spore koszty a i po wymianie nie wiadomo jak długo wytrzyma.

  9. #119
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbyn39 Zobacz post
    Panowie czy znalazł ktoś z was rozwiązanie problemu? Od kilku dni szlag mnie trafia- muszę zostawić auto na ładnych kilka minut, żeby się rozgrzało przed jazdą (temperatury w porywach -9 nad ranem). Objaw jest taki, że silnik nie pracuje na wszystkie cylindry do ok 3 tys obrotów- powyżej jest normalnie. Jeśli nie odczekam i ruszę silnik nie pracuje roówo i wyskakuje po chwili kontrolka silnika. Gaszę silnik- 2-3 przegazówki i wszystko wraca do normy tylko na jakiś czas zostaje kontrolka, która po 1-2 uruchomieniach znika. Dodam, że oliwa świeża- zmieniana w grudniu (Motul 0W30). Przebieg 70 k
    Jaki stan świec ?
    Cewki sprawdzane? była wadliwa partia
    I od tego zaczynamy.

  10. #120
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,988

    Domyślnie

    wczoraj właśnie gadałem z kumplem o jego giulii. od wymiany cewek pół roku temu aso w wwie zaczęło działać, nie pomogło (oprócz zapłonów dziwny dzwięk stukania) i kazali jeździć, potem okazało się że uszkodziło pierścienie bo paliwo wymywało filtr olejowy (oficjalna wersja, nie wiem, tak powiedziano)- ponieważ zgłaszał jeszcze na gwarancji i wtedy wymieniali cewki a silnik padł zaraz po, był gest i całość wymiany 65tys zł pokryło FCA. tyle że auto pół roku czekało w aso na silnik albo na pierdoły. auto odebrane trochę porysowane i ponieważ stało z otwartymi szybami z 1mm warstwą kurzu w środku...

Podobne wątki

  1. Wypadanie zapłonu 1.8 ts
    Utworzone przez Trochim w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-02-2020, 20:12
  2. Wypadanie zapłonu V6
    Utworzone przez piotren w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-07-2018, 21:41
  3. wypadanie zapłonu
    Utworzone przez kelus w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2017, 16:38
  4. [166] Wypadanie zapłonu
    Utworzone przez zgrad w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 19:54
  5. wypadanie zapłonu V6
    Utworzone przez gajowy w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-11-2009, 21:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory