Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 56789101112131415
Pokaż wyniki od 141 do 147 z 147

Temat: Wypadanie zapłonu silnik 2.0 T giulia ,stelvio

  1. #141
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=29970]szymonjot[/MENTION] swiece wymieniales dopiero przy 96tys km? 60 wg ksiazki ale i tyle nie bardzo ludziom wytrzymuja i wielu robi na 45tys.
    To była druga wymiana. Pierwsza była przy 32 tys. jakoś.

  2. #142
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cześć

    Kilka razy zimą, uruchamiając silnik po nocy, zdarzało mi się niewielkie falowanie obrotami, ale nie przykładałem do tego większej uwagi, bo trwało to chwilę, a samochód pracował normalnie.
    Jakiś miesiąc temu po raz pierwszy (i ostatni) objawy były, aż tak silne - falowanie obrotami, trzęsienie silnikiem, strzały z wydechu - całość trwała około 3-5min, wyłączył się system Start/Stop. Po tym czasie praca silnika się wyrównała i auto jeździło normalnie. Zacząłem szukać informacji i trafiłem na ten wątek. Ponieważ, do przeglądu okresowego zostało kilka dni, zleciłem odczyt błędów z komputera i wymianę świec. Komputer nie zarejestrował żadnych błędów. Auto z ASO specjalnie odbierałem po nocy i odpaliło normalnie. Przejechałem przez weekend ok. 200km bez problemu. Dziś rano odpaliłem samochód i znowu objaw wypadania był mocno widoczny - może nie tak mocno jak tego jednego razu powyżej, ale zauważalne. Trwało to kilka sekund, nie wysokczył żaden błąd, pojechałem do sklepu, a auto pracowało normalnie.
    Przebieg 38kkm.

    Czy ktoś miał podobną sytuację? Jeździć obserwować, czy może jednak świece to nie jedyny problem?

  3. #143
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Ja mam mały update póki co. Otóż po zalaniu baku do pełna i wlaniu środka do czyszczenia wtryskiwaczy i przejechaniu jakiś 50 km autostradą w górnym zakresie obrotów, problem zniknął na kilka dni. Potem znowu wywaliło mi check engine i po szybkiej diagnostyce wiem tyle, że błąd jest cały czas na pierwszym cylindrze. Teraz jakoś będę podmieniał cewki. A uszkodzony multiair ma jakieś konkretne objawy? W sensie, że właśnie jak się coś zaczyna dziać to wariuje 1 cylinder? Czy to trudno powiedzieć?

  4. #144
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    loteria- ja po wymianie MA zauważyłem jeszcze spory spadek zużycia paliwa.

  5. #145
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonjot Zobacz post
    Ja mam mały update póki co. Otóż po zalaniu baku do pełna i wlaniu środka do czyszczenia wtryskiwaczy i przejechaniu jakiś 50 km autostradą w górnym zakresie obrotów, problem zniknął na kilka dni. Potem znowu wywaliło mi check engine i po szybkiej diagnostyce wiem tyle, że błąd jest cały czas na pierwszym cylindrze. Teraz jakoś będę podmieniał cewki. A uszkodzony multiair ma jakieś konkretne objawy? W sensie, że właśnie jak się coś zaczyna dziać to wariuje 1 cylinder? Czy to trudno powiedzieć?
    raczej też są konkretne błędy powiązane z MA, nie tylko te zapłonu typu P030x ale coś z MA, nie pamietam (googlnij), jakiś typu P17xx czy coś takiego o ile kojarzę z wątków na forach.

  6. #146
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Dzięki [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] - poszperam.

  7. #147
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    A więc okazało się, że jednak walnięta byłą cewka zapłonowa. Również kody błędów nie miały nic wspólnego z Multiair.

Podobne wątki

  1. Wypadanie zapłonu 1.8 ts
    Utworzone przez Trochim w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-02-2020, 20:12
  2. Wypadanie zapłonu V6
    Utworzone przez piotren w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-07-2018, 21:41
  3. wypadanie zapłonu
    Utworzone przez kelus w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2017, 16:38
  4. [166] Wypadanie zapłonu
    Utworzone przez zgrad w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 19:54
  5. wypadanie zapłonu V6
    Utworzone przez gajowy w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-11-2009, 21:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory