Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Perypetie serwisowe

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie Perypetie serwisowe

    Jako że z jakością obsługi w ASO Alfa Romeo bywa różnie, pozwoliłem sobie założyć ten wątek. Liczę na rzeczowe porady bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników - nie znam się aż tak dobrze na mechanice samochodowej żeby w dyskusjach z ASO czuć się 100% pewnie.

    Serwis: GAM Długołęka

    Historia: od jakiegoś czasu miałem komunikat "nieaktywny start/stop", powiązany z niepełnym naładowaniem akumulatora. Kilka tygodni temu oddałem auto (Giulia 2016 200KM benzyna) do serwisu na diagnozę.

    Okazało się że przyczyną były niedziałające długie światła w lewym reflektorze, które powodowało serię błędów przez co akumulator nie ładował się dostatecznie, i po jakimś czasie (od ładowania) rzucało błędem o nieaktywnym start/stop. Dodatkowo stwierdzono lekko zapoconą pompę wody (bez objawów) i zalecono na wszelki wypadek wymianę. Do tego zszedł klar z prawego lusterka, zgłoszony do lakierowania na gwarancji.

    Czyli: wymiana lampy na nową oraz wymiana pompy wody, lakierowanie lusterka. Wszystko na gwarancji.

    Przy okazji diagnozy zostały przełożone opony z zimowych na letnie.

    Umówiłem się na naprawę w kolejnym tygodniu, zostawiłem auto na 2 dni. Po odbiorze i wyjeździe z serwisu naprawionym już autem zauważyłem od razu, że kierownica nie ustawia się prosto, tylko jest lekko przekrzywiona w lewą stronę. Ciesząc się znów autkiem, zbagatelizowałem, stwierdziłem że zgłoszę przy okazji. Poza tym był to piątek wieczór, po godzinach pracy serwisu (odbierałem zaraz przed zamknięciem).

    Parę dni od odbioru oddałem auto do zaprzyjaźnionego detailera na odświeżenie powłoki ceramicznej. Oglądając lakier zauważyłem, że przednie koła są lekko "rozjechane"... Auto zaparkowane na prostych kołach, jedno koło było równolegle z karoserią, drugie wyjeżdżało na zewnątrz przednim rantem opony.

    Wybrałem się do serwisu zgłosić problem ze zbieżnością (1,5 tygodnia od odebrania auta), oraz źle spasowany przedni zderzak. Dodatkowo pech chciał, że zszedł klar, tym razem z lewego lusterka ale to już olejmy. Usłyszałem że zderzak oraz lusterko OK, zajmą się tym. Natomiast za ustawienie zbieżności muszę zapłacić 500 zł. Że przy tego typu naprawie (zdjęcie zderzaka, wymiana lampy, wymiana pompy wody) nie miało prawa się nic stać ze zbieżnością i nie zrobią mi tego w ramach reklamacji do usługi serwisowej.

    Nie zgodziłem się. Jestem pewny że wcześniej zbieżność była idealnie. Do tego, w końcu pojeździłem więcej autem ostatnio (po odbiorze z serwisu stało głównie w garażu) i stwierdziłem że czuć na przednich kołach że strasznie źle się auto prowadzi. Z całą moją motoryzacyjną ignorancją, jestem pewien że tego wcześniej nie było - że gdyby tak było, to bym to zauważył. W serwisie nie chcą tego uznać, umówiłem się na ustawienie zbieżności na środę, zaoferowali mi 50% zniżkę na usługę ale twierdzą że to ja popsułem albo że było tak od dłuższego czasu.

    Co o tym myślicie? Szczęście w nieszczęściu że to tylko zbieżność, jednak nadwyrężyło to moje zaufanie. Co gdyby problem był poważniejszy, a serwis by się go wyparł. Czy naprawdę mam "zabierać rzeczoznawcę" na każdy odbiór auta z serwisu i patrzeć im na ręce? Ja tego nie rozumiem.

    Na zakończenie dodam, że mniej więcej rok temu zmieniłem serwis z ADF Wrocław na GAM, i że z GAMu jestem zadowolony. To pierwszy zgrzyt jak na razie.

    Proszę forumową brać o opinię i dzielenie się swoimi przygodami, z podaniem nazwy serwisu. Może się przydać to nam na przyszłość przy wyborze miejsca serwisowania auta. Wiem też że paru użytkowników pracuje w ASO, chętnie poznam Waszą opinię. A może jest tu też ktoś z GAMu? ;>

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Napisz skarge do fca na stronie internetowej jest jak i gdzie.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Nie znam sytuacji, mogę wypowiedzieć się jedynie na podstawie tego co napisałeś powyżej. Trudno odmówić serwisowi racji, bo nie wyobrażam sobie jak mogła się rozregulować zbieżność przy naprawie wspomnianych usterek. Często jest tak, że drobne usterki pojawiają się i pogłębiają. W samochodzie używanym ma godzien ich nie zauważasz, bo problem stopniowo się pogardza. Być może ta chwila przerwy na czas naprawy spowodowała "zresetowanie" przyzwyczajeń i zauważyłeś usterki, które już były wcześniej.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    ktoś się ewidentnie bawił autem w aso - ujeb. w krawężnik lub inne rzeczy- ja bym to posprawdzał bo za duzo zawiasz ma drogich rzeczy do uszkodzenia - a baranom nie popuścił- właściciel nie ma raczej omamów jak miał wcześniej kierę prosto i potem krzywo.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Teraz mnie zmartwiliście...

    Auto jeździło prosto. Zawsze jeździło idealnie prosto. Kierownica była prosto, sztywno, teraz nie jest. Stabilizuje się sama lekko skręcona w lewo, choć organoleptycznie widać czasem jak auto stoi, że koła nie są idealnie równolegle do siebie.
    Jadąc jest dziwne wrażenie - bo automatycznie prostujesz kierownicę jadąc. Prowadzi się hmmm dziwnie, zwłaszcza przy skręcaniu przy mniejszych prędkościach.
    Wydaje mi się (ale może już schizuję), że jest lekki luz na kierownicy, którego wcześniej nie było (układ jest bardzo precyzyjny w Giulii).

    Mam nadzieję że ustawienie geometrii załatwi sprawę. W środę oddaję auto do ASO. W czwartek jak na złość wyjeżdżam na 1,5 tygodnia - obym nie musiał szukać serwisu podczas wyjazdu.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    posprawdzaj to auto ale nie w tym samym ASO bo jak będzie coś źle to zapudrują syfa- nie chcę cie martwić ale moim zdaniem ktoś coś upalał i zrobił "kuku". Nie chce Cie straszyć ale jest wiele rzeczy do zepsucia z przekładnią na czele- jest baaardzo wrażliwa na wszelkie uderzenia. Sprawdzaj wszystkie elementy - nawet krzywe auto da się tak ustawić że kiera będzie prosto ale to nie o to chodzi jak np po kilku tkm będziesz miał opony na śmietnik albo co gorsza po gw wyjdą pogięte wahacze czy inne babole.
    Waliłbym ze skargą - naprawdę.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Napisałem skargę do FCA przez formularz na stronie fiat.pl. Otrzymałem odpowiedź że sprawa została przekazana do GAM Długołęka "z zaleceniem niezwłocznego wyjaśnienia i załatwienia sprawy". Może coś się ruszy.

    Ciekawy fakt - jak zgłaszałem tą sprawę z geometrią w zeszłym tygodniu usłyszałem w GAMie, że "nie ma opcji zgłosić tego w systemie jako reklamacji do usługi serwisowej, bo to nie mogło się zepsuć przy tym co było robione". Doradzano mi od razu otworzyć zgłoszenie ustawienia geometrii jako niezwiązanego z tym co było robione, za co ja mam zapłacić. Uparłem się jednak że chcę żeby to było zgłoszone jak skutek naprawy którą robili. Usłyszałem że to i tak od razu zostanie odrzucone przez kierownika serwisu. Powiedziałem że nawet jak to ma być od razu odrzucone chcę to zgłosić w ten sposób. Podobno "się nie da". W końcu nie wiem dokładnie jak to jest w systemie, chyba otworzyli osobne zlecenie zrobienia geometrii, tylko chcą partycypować ze mną w kosztach (50/50).

    Jutro jadę do GAMu robić geometrię i zastanawiam się czy to dobry pomysł. Nie mam wielkiego pola manewru jednak ze względu na napięty grafik.

  8. #8
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Ehh... <otwiera popcorn>. Kolejna historia z obsługą ASO "najwyższej jakości".

    Dobra, nie znam się, ale się wypowiem: na moje oko ktoś coś odwalił (nawet nie musiał upalać, wystarczy, że o coś zawadził, albo nawet źle wjechał na kanał, cokolwiek), a że przyznać się nie mogą (tzn. mogą, ale nie chcą, bo koszty, koszty, koszty... które potem próbują przerzucić na klienta), to tną w ciula.

    Tak czy siak trzymam kciuki, żeby udało się wszystko rozwiązać jak należy.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    BTW, 500 zł to dość dużo za geometrię, nawet jak na ASO. W Gdyni płaciłem 250 zł (brutto w sumie za obie osie).

    Inna sprawa, że mają jakiś problem z poprawnym ustawieniem. Nie wiem czy tak ciężko ustawić dobrze geometrię w Giulii, czy tylko oni mają problem.. Ktoś jeszcze może ma jakieś doświadczenia? Moje auto jeździło idealnie, pojechałem tylko kontrolnie po wymianie sprężyn, okazało się że niby trzeba było coś poprawić, w efekcie rozregulowali totalnie zbieżność (objawy dokładnie takie jak opisujesz [MENTION=75532]jml[/MENTION]), jutro jadę na 3-cią poprawkę..

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    288

    Domyślnie

    W mojej Giulii miałem od początku lekko przestawioną w lewo kierownicę, przy jeździe na wprost.
    Nic nie ściągało.
    Długo szukałem dobrego zakładu, który to wyprostuje, w końcu znalazłem w Olsztynie.
    Ustawili dopiero za 3 podejściem. Można powiedzieć, że idealnie.
    Koszt 200 zł. za obie osie, przy czym regulację zaczyna się od tylnej.
    Co najważniejsze, mają bezpieczne nakładki, nie rysujące felg.

Podobne wątki

  1. Akcje serwisowe.
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 475
    Ostatni post / autor: 27-05-2023, 17:52
  2. [Giulietta] Giulietta Veloce - perypetie zakupu nowego auta ...
    Utworzone przez house4live w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 07-02-2019, 15:09
  3. [Giulietta] Perypetie z ASO po zmianie oleju w ukladzie sterowania TCT
    Utworzone przez revir85 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-03-2018, 13:54
  4. Serwisowe wypalanie DPF
    Utworzone przez awazruk w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2015, 12:02
  5. Perypetie z zawieszeniem
    Utworzone przez rudolph w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 17:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory