Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Dziwny zapach

  1. #1
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Question Dziwny zapach

    Pacjent - Stelvio 2018 280 koni przebieg 30 tkm wersja USA
    Zauważyłem dziwną przypadłość - podczas b.mocnego przyśpieszania w trybie D lub podczas używania intensywnego łopatek ( szybkie redukcje gaz w podłodze etc) do przyśpieszania po około 1-2 min pojawia się w kabinie dziwny zapach jakby topionego tworzywa. ma ktoś taki objaw?
    Obawiałem się o skrzynię/sprzęgła ale:
    Olej w skrzyni sprawdzony - poziom idealny, olej nie ma zapachu spalenizny, skrzynia zero błędów, chodzi idealnie nie szarpie etc
    i co ważne- jak poczułem ten zapach zatrzymałem się i pod maską nie czuć tego zapachu - także z kół/hamulców.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    mi to podpada pod tą akcję serwisową UA4
    https://www.consumerreports.org/car-...-engine-fires/
    https://www.cars.com/research/alfa_r...elvio/recalls/
    2 tygodnie temat zgłoszony na infolinie i ...cisza

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cholera, ciekawe dość "gorący" temat dosłownie i w przenośni...
    Coś spróbuje się dzisiaj dowiedzieć

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    co zauważyłem - ten zapach pojawia się przy gwałtownym przyspieszaniu i zwiększaniu obrotów - jakby się coś topiło - znalazłem przez przypadek takie info i naprawdę moim zdaniem oba tematy maja ze sobą związek- nie chce mieć pochodni z auta.
    na 99% układ przeniesienia napędu (skrzynia, sprzęgło hydrokinetyczne etc) wykluczyłem. Co więcej kolega ma Giulię z USA i też ma podobny objaw - auto z końca 2017 r.
    Potrzebuję info na czym polegała akcja naprawcza UA4 tj co trzeba wymienić co sprawdzić naprawić zmodyfikować - nawet odpłatnie bym ją wykonał - niestety nikt nic nie wie

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    U mnie w giulii (Europa 2017) jest podobnie. Zapach pojawia się jak jest wszystko rozgrzane i zatrzymam się na chwilę. Typowy zapach wygrzewania jakieś osłony termicznej (lekko słodkawy), ale przy 30kkm powinno się już dawno wszystko wypalić...
    Na razie nic z tym nie robiłem, ale coraz bardziej mnie to denerwuje.
    Moim zdaniem jest to wyciek jakiegoś płynu, który odparowuje.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Nie wiem na ile jest to prawda, to co się dowiedziałem:
    -nie ma na rynku europejskim żadnej takiej akcji, mój samochód żadnej nie podlega, nie mają wglądu na akcje serwisowe na rynek USA
    Na pytanie o chuj chodzi:
    Tutaj przypuszczenie, że (nie wiem czy to prawda), że na USA są inne normy emisji i może to wynikać z tego, ale na czym polega taka akcja (przeprogramowanie, wymiana czegokolwiek itp.) nie wiem.

    Pytanie czy to prawda...

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Raz w czasie upalnej pogody, też poczułem w kabinie taki słodkawy zapach, jakby płyn chłodniczy wyciekał na coś mocno rozgrzanego. Zajrzałem pod maskę, żadnego wycieku nie stwierdziłem, stan płynu w zbiorniczkach ok. Dziwna sprawa.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Tu macie PDFa z kampani UA4 w USAua4 cat converter.pdf

    moja tez po butowaniu trochę śmierdzi paloną świeczką, ale u mnie był dawany wosk jako konserwacja a ponieważ chyba konserwujący nie poidentyfikował których elementów nie trzeba pryskać (które są aluminiowe) to pewnie i wiele niepotrzebnych popryskał blisko silnika i teraz ciut śmierdzi. w kabinie tego nie czuje, tylko na zewnątrz. innych smrodków u siebie nie zauważyłem dotychczas, ale moze nie wyłapałem przez zapach wosku nagrzanego.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto
    Lancia Lybra 2.0 Comfortronic, Lancia Ypsilon '16 ALFA ROMEO GIULIA Q4 18'
    Postów
    90

    Domyślnie

    Na stronie MOPARU USA znajdziesz informacje na temat Twojego numeru VIN i akcji serwisowych. Trzeba się zarejestrować i potem zobaczysz czy zrobili Ci to czy nie.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    o ile działa, bo z ostatnich tygodni to mi się nigdy nie udało wejść (to samo jeśli chodzi o tzw window sticker) - wcześniej działały świetnie
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Dzwiny stuk py przy wrzucaniu 1 i wstecznego biegu
    Utworzone przez Visnakovs w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 15:14
  2. [MiTo] 1.4T 155KM - zapach benzyny w oleju , zapach benzyny w spalinach = ?
    Utworzone przez dikileiden w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2015, 10:30
  3. Dzwiny dźwięk po wciśnięciu sprzęgła JTD
    Utworzone przez xmajk w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-05-2014, 20:20
  4. [159] Dzwiny dziwięk przy zmianie z 1 na 2
    Utworzone przez szyrud1696 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 18:41
  5. Strzelil rozrzad/ dzwiny przypadek
    Utworzone przez Omarek86 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 10:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory