Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Uwaga ryzyko pożaru - akcja serwisowa UA4

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    no to przeczytaj jeszcze raz co napisałem- przecież konsekwencja wypadania zapłonu jest to co opisałem

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    potwierdzam co [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] napisał, update po to żeby nie przegrzewało kata + ewentualna naprawa jeśli już doszło do jakiś nadtopieńitp - cytat z dokumentu FCA do kampani UA4 (wklejałem w drugim wątku parę dni temu):
    The engine control software on about 34,300 of the above vehicles may contain
    inadequate catalytic converter overheat protection. Engine misfire conditions can
    lead to elevated catalytic converter temperatures. This may result in localized
    damage to wiring and components in the engine compartment near the catalyst. If
    certain engine compartment wiring or components are damaged, the customer may
    experience an engine stall resulting in a sudden loss of motive power, which can
    cause a vehicle crash without prior warning. In some cases, an engine Malfunction
    Indicator Lamp (“MIL”) may illuminate, the engine may operate roughly, there
    may be temporary loss of engine power, or a burning odor may be noticeable prior
    to an engine stall or engine compartment fire. An engine compartment fire may
    result in an increased risk of injury to motor vehicle occupants or persons outside
    the vehicle.
    Inspect the vehicle for Diagnostic Trouble Codes (DTCs) related to potential
    catalyst function. A scan report must be performed on all vehicles:
     If DTCs P0420, P0171, P2096, P2270 or P0299 are present, a STAR Case
    must be submitted including the scan report and then contact the STAR
    Center.
     If DTCs P0420, P0171, P2096, P2270 or P0299 are not present, update the
    PCM with the latest available software. It is not necessary to submit a STAR
    Case or contact the STAR Center.
    Dealers should attempt to minimize customer inconvenience by placing the owner
    in a loaner vehicle if inspection determines that the vehicle must be held overnight.


    natomiast kampania W05 to już tylko chodzi o chłodzenie turbiny:
    The Powertrain Control Module (PCM) software on about 57,000 of the above vehicles may not allow sufficient cooling time for the turbocharger oil feed. This condition can cause excessive thermal stress on the turbocharger oil feed line and over time develop into an oil weep.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    PS dodam komentarz realisty, żadna alfa nie spłonęła sama z siebie z tego co wiem, więc ten komentarz w opisie UA4 to taki dupochron na rynek amerykański więc też nie należy popadać w panikę IMHO. jak jest możliwość wgrać nowe firmwary żeby "spać spokojnie" (czyt. nie przypalać wiązek w okolicy kata)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Nowe wieści- akcja UA4 dotyczyła przeprogramowania sterownika silnika z uwagi na zbyt bogatą mieszkankę może dojść do nadmiernego nagrzewania katalizatora i w efekcie zbyt dużego nagrzania sąsiadujących z katalizatorem elementów co może być powozem pożaru.
    Czy w takim razie chipowane auta nie są na to narażone?
    Zwłaszcza te, których może z 280 KM podwyższają do 310-325?

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    powiem tak- patrząc jak ciasno umieszczony jest katalizator to naprawdę materiały w jego otoczeniu muszą być dobre. a co do czispowanych nie wypowiem się.

  6. #16
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    zapłon wypada nie tylko z powodu zbyt bogatej mieszanki - więc to twierdzenie jest zbyt daleko posunięte

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Styczek
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Giulia Ti RWD
    Postów
    27

    Domyślnie

    Czy ktoś kto ma auto z USA był już w serwisie i usunęli mu usterkę bezpłatnie?

    Moja Ti RWD jest z 2017, ale na stronie Mopara pokazuje mi 2 akcje:

    T57 - complete
    W05 - incomplete (co jest zrozumiałe, skoro akcja zaczęła się w marcu b.r., gdy auto było już rozbite).

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Gwarancja oraz akcje serwisowe dla aut z rynku USA nie obowiązują w Europie.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    rzypomnijmy - czymś co samochodem na pewno nie jest i nie ma prawa poruszać się po drogach publicznych)
    a wiesz że istnieje coś takiego jak rebuilt title?

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj na zmianie oleju w Giulii, pytałem o akcje serwisowe, ale dla mojej nie było żadnej.

Podobne wątki

  1. [Brera] Brera TBi - Wielka akcja serwisowa
    Utworzone przez Monkey96PL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-05-2020, 10:21
  2. Akcja serwisowa - hamulce
    Utworzone przez Imć w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-01-2018, 12:40
  3. [Stelvio] Akcja serwisowa- lusterka.
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2017, 14:57
  4. [Giulietta] Akcja serwisowa TCT
    Utworzone przez Lemolub w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-07-2015, 00:18
  5. zimowa akcja serwisowa 2011
    Utworzone przez mrq w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 16:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory