Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [GIULIA] auto ściąga w prawo

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie [GIULIA] auto ściąga w prawo

    Hej,

    Przez koronawirusa mam trochę więcej wolnego czasu i postanowiłem zająć się przypadłością mojego auta- ściąga mi na autostradzie w prawo. Z pasa zjeżdża w tempie około 150-200 metrów... byłem W ASO na zbieżności były trochę rozjazdy i poprawili (według nich) ale niestety nie pomogło. Wróciłem na reklamacje i zostawiłem na cały dzień auto (podobno całe tylne zawieszenie było rozjechane i musieli je ustawiać na nowo), pomogło ale tylko trochę (bo auto wcześniej na 100m zjezdzalo z pasa). W serwisie pokazali mi nawet przetarte opony z przodu od wewnątrz- nie ustawiłem zbieżności po zakupie auta - nie było czasu.

    Teraz zostawiam w drugim aso auto żeby oni zmierzyli się z tematem. Chciałem się spytać czy ktoś już walczył z sciagajacym autem??

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Hej,

    Przez koronawirusa mam trochę więcej wolnego czasu i postanowiłem zająć się przypadłością mojego auta- ściąga mi na autostradzie w prawo. Z pasa zjeżdża w tempie około 150-200 metrów... byłem W ASO na zbieżności były trochę rozjazdy i poprawili (według nich) ale niestety nie pomogło. Wróciłem na reklamacje i zostawiłem na cały dzień auto (podobno całe tylne zawieszenie było rozjechane i musieli je ustawiać na nowo), pomogło ale tylko trochę (bo auto wcześniej na 100m zjezdzalo z pasa). W serwisie pokazali mi nawet przetarte opony z przodu od wewnątrz- nie ustawiłem zbieżności po zakupie auta - nie było czasu.

    Teraz zostawiam w drugim aso auto żeby oni zmierzyli się z tematem. Chciałem się spytać czy ktoś już walczył z sciagajacym autem??
    Jakiś czas temu pisałem o problemie zbieżności w Giulii. Scięło mi wewnętrznie przednie opony, w ASO wspomnieli, że byłem trzecim klientem z takim problemem który po kupnie auta zauważył przy zmianie na zimowe że ścina opony.
    Nie ściągało mi auta.

    Zastanawiam się, czy nie jest tak, że trzeba będzie co jakiś czas ustawiać / pilnować zbieżności bo albo fabrycznie była źle ustawiona albo jednak coś się przestawia z czasem.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Według mnie samą regulacja zbieżności nie pomoże na ściąganie, sciaganie też nie jest objawem złej zbieżności. To raczej np. wchodzenie z piskiem opon w zakręt przy niskich prędkościach, niepokrywanie się koła kierownicy z torem jazdy, a właśnie skutkiem są nieprawidłowo i zbyt wcześnie zużyte opony.
    Powody ściągania samochodu są przeważnie są przeważnie dwa. Jedne to opony, drugi to zła geometria. Najprościej wyeliminować opony, nawet kiedy są kierunkowe czy asymetryczne na czas testu zamienić miejscami koła przednie, jeżeli koła to będzie ściągać w przeciwną lub tak czy inaczej sytuacja się zmieni, wtedy pozostaje tak przekładać kołami ewentualnie oponami by efekt ustąpił. Jeżeli nic się nie zmienia po przełożeniu kół, to pozostaje ustawianie geometrii

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    postanowiłem zająć się przypadłością mojego auta- ściąga mi na autostradzie w prawo.
    Mało danych by udzielić konkretnych porad, bo nie wiemy:
    Czy auto miało naprawy blacharsko-lakiernicze?
    Czy jest u Ciebie od nowości czy jesteś kolejnym właścicielem?
    Jak było eksploatowane i jaki ma przebieg?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Hej,

    Przez koronawirusa mam trochę więcej wolnego czasu i postanowiłem zająć się przypadłością mojego auta- ściąga mi na autostradzie w prawo. Z pasa zjeżdża w tempie około 150-200 metrów... byłem W ASO na zbieżności były trochę rozjazdy i poprawili (według nich) ale niestety nie pomogło. Wróciłem na reklamacje i zostawiłem na cały dzień auto (podobno całe tylne zawieszenie było rozjechane i musieli je ustawiać na nowo), pomogło ale tylko trochę (bo auto wcześniej na 100m zjezdzalo z pasa). W serwisie pokazali mi nawet przetarte opony z przodu od wewnątrz- nie ustawiłem zbieżności po zakupie auta - nie było czasu.

    Teraz zostawiam w drugim aso auto żeby oni zmierzyli się z tematem. Chciałem się spytać czy ktoś już walczył z sciagajacym autem??

    Opony ? Z dużym prawdopodobieństwem opony. Jakie masz ? Kierunkowe ? Oczywiście jak ktoś napisał powyżej, że auto nie miało "przygody", która może mieć wpływ na takie zachowanie.
    A dlaczego pytam o opony ? ... bo taką przypadłość miałem w Giuliettcie (bez "przygód"). Opony letnie nowe. Geometria ustawiona, a auto ściągało. W końcu pozmieniałem koła tak, ze jedna przednia opona kręciła się w przeciwnym kierunku niż założył producent. Pomogło. Drogą prób i błędów doszedłem sam do tego. Wtedy zmienilem opony na "normalnie" nie kierunkowe. Nie wiem jak u Ciebie jest, ale może warto spróbować.

    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Miałem podobne objawy kilka lat temu w innym, nowo zakupionym, włoskim samochodzie. Nic nie pomagało. Potem okazało się, że auto spadło z lawety przy transporcie do salonu - naprawili i sprzedali jak nowy, ale nie wszystko zrobili dobrze, więc sprawa wyszła na jaw.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Mało danych by udzielić konkretnych porad, bo nie wiemy:
    Czy auto miało naprawy blacharsko-lakiernicze?
    Czy jest u Ciebie od nowości czy jesteś kolejnym właścicielem?
    Jak było eksploatowane i jaki ma przebieg?
    Auto kupione w salonie. Raczej nie miało żadnych przygód (przynajmniej odkąd go mam): pod względem grubości lakieru był sprawdzany po zakupie, pod spodem też.

    Na 10 sierpnia umówiłem się w ASO Dukiewicz na sprawdzenie całej geometrii.

    Opony mam przy przebiegu 93 000 km (o dziwo że udało się tyle aż przejechać) seryjne: bridgestone potenza s0001. Zostało niewiele bieżnika. Opony są symetryczne i były przekładane lewą na prawą stronę ale w moim odczuciu tylko auto było mniej stabilne a dalej sciagalo. Dodam ze opona prawa od wewnątrz jest skoszona tak jakby seryjnie auto miało złą geometrię. Czy przez to teraz mimo dobrej geometrii będzie ściągać? Nie wiem...

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    kup nowe opony- po takim przebiegu to już śmietnik. Szkoda ruszać geometrii na starych szmaciakach.

Podobne wątki

  1. [MiTo] MiTo ŚCIĄGA W PRAWO !!
    Utworzone przez aniiab w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 22-01-2023, 17:16
  2. Ściąga auto na prawo
    Utworzone przez jerry46 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-05-2018, 11:48
  3. [MiTo] Po zmianie na nowe opony auto ściąga w prawo
    Utworzone przez karol_mito w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-04-2017, 21:06
  4. [Giulietta] Ściąga w prawo.
    Utworzone przez cysio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-09-2015, 18:17
  5. [GTV] ściąga w prawo...
    Utworzone przez grzdylu w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 10:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory