Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Stelvio pływa przy większych prędkościach

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Manka, dzięki ze odpowiedziałaś na moj post szukający Pań na naszym forum. Jak wyżej juz napisano, za wysokie ciśnienie w oponach tak czyni. Ja tez początkowo mialem dużo zawysokie ale przy odbiorze samochodu sie nie zorientowalem. Mam nadzieje ze teraz, po Twojej korekcie, będzie wszystko OK. Powinno. Ja mam 20cali kola i zgadzam sie z Darek ze nieco zaniżone ciśnienie poprawia prowadzenie na autobahn gdzie często jade 200 albo i więcej. Staram sie trzymać 2.25/2.35 kiedy nie mam obciążenia. Zainwestuj w dobry (!) przyrząd do pomiarów, nie polegaj na samochodzie.
    Ostatnio edytowane przez Giorgio ; 01-08-2020 o 11:18

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    STELVIO SUPER 280 KM 2018
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Manka, dzięki ze odpowiedziałaś na moj post szukający Pań na naszym forum. Jak wyżej juz napisano, za wysokie ciśnienie w oponach tak czyni. Ja tez początkowo mialem dużo zawysokie ale przy odbiorze samochodu sie nie zorientowalem. Mam nadzieje ze teraz, po Twojej korekcie, będzie wszystko OK. Powinno. Ja mam 20cali kola i zgadzam sie z Darek ze nieco zaniżone ciśnienie poprawia prowadzenie na autobahn gdzie często jade 200 albo i więcej. Staram sie trzymać 2.25/2.35 kiedy nie mam obciążenia. Zainwestuj w dobry (!) przyrząd do pomiarów, nie polegaj na samochodzie.
    Dzięki za dostrzeżenie płci :-) Wiem kobiety w Stelvio to rzadkość. Zmieniłam ciśnienie na 2.4 i jest trochę lepiej ale szału nie ma. Zmienię na 2.3/2.6 ale chyba faktycznie muszę zmienić opony na letnie. Niestety na takich całorocznych kupiłam. Ps. Jechałam z rodziną doładowanym autem z tym ciśnieniem 2.8 a mimo tego mocno pływała.

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    ....

    - - - Updated - - -

    Może tyle mieć czyli 2.8 w całe jazdy po rozgrzaniu opon. Co nie oznacza, że ma zmniejszyć ciśnienie.

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Ale o czym Ty piszesz? Stelvio pokazuje cisnienie w oponach.. jak sam napisal ma 2.8.. wiec za duzo..

    2.1 to sorry ale nie w stelvio.. dostaniesz blad cisnienia w oponach.. minimum a tego co pamietam jest 2.3 lub 2.4 ponizej tej wartosci zappala sie blad.

    Proponuje zajrzec do instrukcji 2.8 to chyba bylo zalecene ale przy duzych obciazeniach.. nie mam teraz czasu podawac dokladnie strony.. ale napewno nie 2.1..


    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    bzdury na resorach mam przód 2.1 i tył 2.3 nic nie sygnalizuje- na 20 nie da sie jeżdzić z wiekszym

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    bzdury na resorach mam przód 2.1 i tył 2.3 nic nie sygnalizuje- na 20 nie da sie jeżdzić z wiekszym
    No to mam zjebane auto u mnie jak pojawiło się mniej niż 2.3 to błąd ciśnienia opon się pojawia..

    Jakie masz opony?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Manka Zobacz post
    Witam,

    Mam od niespełna roku Stelvio 2018 280 KM. Z uwagi na koronę nie miałam wcześniej wiele okazji na dłuższe trasy i jeździłam praktycznie tylko po mieście bez zastrzeżeń. W ostatni tydzień zrobiłam prawie 2000 km po polskich drogach, głównie ekspresowych i zauważyłam że auto mocno pływa przy prędkościach już powyżej 110 - 120 km i trzeba z nim walczyć aby utrzymać się w pasie. Wiem że układ kierowniczy jest bardzo czuły i auto lekko nadsterowne, ale takiego "pływania" nie miałam nawet w prawie 3 tonowym krótkim Land Cruiserze, którym przejechałam ponad 200 tys km.
    Ja bym stawiał że to wina opon wielosezonowych, w moim doświadczeniu one się nie nadają do jazdy autostradowej. Ale żeby to sprawdzić trzeba by je niestaty wymienić

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    Dokładnie tak jest - moje doświadczenia wskazują że większe gabarytowo samochody na wieosezonówkach zaczynają pływać już przy ok 120 km/h robi sie dość nerwowo i im cieplej tym gorzej.
    po drugie auta mają absurdalnie wysokie indeksy nośności opon- szczególnie Stelvio przy 20 calach aż 105.

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    Kiedyś chyba to było przerabiane, jeżeli z autem jest wszystko ok, w sensie, że nie zostawia 4 śladów, ciśnienie w ogumieniu jest w okolicach zaleceń i ma normalne opony to chyba powinno być wszystko ok, u mnie przynajmniej nie zauważyłem takiego objawu. Ostatnio zrobiłem ponad 1 tys km głównie autostradami z prędkościami można powiedzieć "autostradowa plus" i nie zauważyłem żadnego pływania, prowadzenie naprawdę bardzo stabilne, łącznie z raptownym hamowaniem z ok. 220 km/h do ok 110km/h (pewnie nie przeczyta, ale tutaj serdeczne pozdrowienia dla Pani z Zafiry...)

Podobne wątki

  1. [Giulia] Prowadzenie Stelvio przy prędkościach autostradowych 160km/h +
    Utworzone przez Btechfan w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 11-08-2019, 19:29
  2. [164] 2.0 TS dymi na czarno przy większych obrotach
    Utworzone przez Muller542 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 21:52
  3. Niestabilność przy większych prędkościach
    Utworzone przez mati1448 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 17-05-2017, 21:36
  4. [146] 146 Gwizdy przy większych prędkościach.
    Utworzone przez qazaqwe45 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-05-2015, 14:02
  5. Terkotanie przy większych prędkościach
    Utworzone przez inobart w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-12-2010, 17:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory