Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: Usuwanie laga skrzyni biegów

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie Usuwanie laga skrzyni biegów

    Panowie, czy ktoś z Was przeprowadzam modernizacje programu w celu usunięcia laga na skrzyni? Strasznie mnie to irytuje gdy chce nagle przyspieszyć, wciskam pedał w podłogę, a zamiast przyspieszenia czekam na reakcję..
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar palacz82
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2018
    Postów
    62

    Domyślnie

    Również dołączam się do pytania

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    piszemy o skrzynii czy raczej ecu? tez mnie to wkurza w 2.0 po wyeliminowaniu czego sie dalo w aso (updaty firmwarow czy wymiany drobiazgów jak sprezyny bagaznika) jedyna rzecz jaka zostala na liscie i dla mnie dosc istotna - np gosc mnie puszcza jak skrecam w lewo, ja gaz a auto sie zastanawia. w zeszly czwartek manewrowalem quadrifoglio pod donemw trybie N a potem A i tam bylo caly czas blyskawicznie, w a najezdzalem na najazdy a i tak rwala. chce tak u siebie
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    piszemy o skrzynii czy raczej ecu? tez mnie to wkurza w 2.0 po wyeliminowaniu czego sie dalo w aso (updaty firmwarow czy wymiany drobiazgów jak sprezyny bagaznika) jedyna rzecz jaka zostala na liscie i dla mnie dosc istotna - np gosc mnie puszcza jak skrecam w lewo, ja gaz a auto sie zastanawia. w zeszly czwartek manewrowalem quadrifoglio pod donemw trybie N a potem A i tam bylo caly czas blyskawicznie, w a najezdzalem na najazdy a i tak rwala. chce tak u siebie
    Proste Leszku ,czas na zmiane.Dasz rade z Q
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Zrobiłem swoją Giulią tylko kilka tyś km. ale w ogóle nie zaobserwowałem takiego zjawiska jak opisujecie. Wprost przeciwnie, każde dotknięcie gazu powodowało natychmiastową reakcję.

    - - - Updated - - -

    Tak się jeszcze zastanawiam czy nie ma tu znaczenia napęd RWD a 4WD.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No ma N lag jest wyczuwalny. Przy normalnej jeździe nie ale jak czasem chce się raptownie przyspieszyć to opóźnienie jest, na D nie ma w ogóle, ale chyba moim zdaniem to bardziej chyba z oprogramowaniem sterownika silnika niż skrzyni

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Nie ma problemu z modyfikacją softu skrzyni. Problem jest z interfejsem, który będzie potrafił ten soft odczytać. Interfejsy dla BMW są, a dla AR nie wiem czy są, ale chyba ciężko dostępne.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Nie ma problemu z modyfikacją softu skrzyni. Problem jest z interfejsem, który będzie potrafił ten soft odczytać. Interfejsy dla BMW są, a dla AR nie wiem czy są, ale chyba ciężko dostępne.
    na dzien dzisiejszy nikt nie robi skrzyni w AR

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał salatin Zobacz post
    Proste Leszku ,czas na zmiane.Dasz rade z Q
    na takie warianty to mogłem sobie pozwolić ja pracowałem na kontrakcie dla zagranicznej firmy lotniczej full time, jednak jak wiesz rok temu praktycznie ograniczyłem do minimum pracę dla nich (konsultacje/drobne prace developerskie typu 4-20h miesięcznie max) i próbuję budować swój biznes a to pochłania kupę pieniędzy (materiał/pracownik) a jeszcze nie przynosi większych dochodów - w skrócie dzisiaj to mnie nie byłoby stać na kupno biznes albo inaczej boli jak mam zapłacić 4k netto raty leasingu za Veloce.





    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    na dzien dzisiejszy nikt nie robi skrzyni w AR
    oby się to zmieniło. no chyba że zaczniemy zasypywać ASO skargami na laga i wnosić o poprawkę softu. tylko to musi być coś masowego - co z tego że ja już zgłaszałem parę razy jak oni na to patrzą jak na cechę, tak jest i tyle, updatu nie ma i nic nie mogą zrobić.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Prędko to nie nastąpi bo mamy auto niszowe... Lepiej klepać BMW vagi bo z tego mają kasę.

    Jak byłem u jednego tunera to mówi że nie robi , "kupił pan egzotyczne auto" które mało kto dłubie mocniej niż sam chip...

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] olej w skrzyni biegów manualnej od skrzyni automatycznej!!!
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 21:00
  2. [146] Co ma marchewka do skrzyni biegów, linki skrzyni biegów
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:09
  3. [146] Typ skrzyni biegów
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 19:08
  4. Awaria skrzyni biegów (2,4 JTD 140KM 6-biegów)
    Utworzone przez Golab w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 19:22
  5. Szmer ze skrzyni biegów [HELP]
    Utworzone przez karooluss w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 22:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory