Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Temat: Usuwanie laga skrzyni biegów

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar palacz82
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2018
    Postów
    62

    Domyślnie

    Lag niestety jest...jak się stoi i chce się ruszyć. Natomiast nie wiem czy jeszcze bardziej nie denerwuje zawieszenie się skrzyni jak się zwalnia do progu lub skręca się (prawo/lewo) - myśli czy zmienić bieg czy nie, wtedy takie ponad sekundowe zawieszenie się pojawia.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowitek Zobacz post
    Zrobiłem swoją Giulią tylko kilka tyś km. ale w ogóle nie zaobserwowałem takiego zjawiska jak opisujecie. Wprost przeciwnie, każde dotknięcie gazu powodowało natychmiastową reakcję.
    Również odniosłem wrażenie jakby ktoś pisał o innym samochodzie. Po mieście jeżdżę zazwyczaj w A-nemiku, bo jedynie w tym trybie auto nie wyrywa do przodu przy niewielkim naciśnięciu gazu. Mimo to nie mam problemu z szybkim włączeniem do ruchu - wystarczy, że zdecydowanie wcisnę pedał gazu. W trasie jeżdżę w trybie N i denerwuje mnie to, że przy wyprzedzaniu nawet przy niewielkim wciśnięciu gazu skrzynia bez zastanowienia redukuje kilka biegów dół. O trybie D-iavolo nawet się nie wypowiem, bo używam go rzadko i tylko do szaleństw.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Sądząc po opisach i własnych doświadczeniach mam wrażenie, że wspomniany lag występuje tylko w niektórych wersjach, obstawiam, że chodzi o auta z napędem 4x4 lub benzyny 280KM?

  4. #14
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Najlepsza metoda na laga w Giulii: wsiąść do jakiegoś starego samochodu z silnikiem 1.4, pojeździć nim przez jeden dzień, a następnie wrócić do Giulii. Lag znika jak ręką odjął!

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Sądząc po opisach i własnych doświadczeniach mam wrażenie, że wspomniany lag występuje tylko w niektórych wersjach, obstawiam, że chodzi o auta z napędem 4x4 lub benzyny 280KM?
    błąd, u mnie diesel q2
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    No to inaczej, czy ktoś ma laga w benzynie 200KM?

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    od 2ch lat wałkujecie te same tematy bez rozwiazania... średnio co pol roku ktos nowy to zauwazy i podnosi temat

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    A co za problem zamontować Pedalbox z DTE System albo XLR od Racechipa?

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    ale czy pedalbox to zniweluje? przecież on tylko zmienia zależność wciśnięcia pedału rzeczywistego od tego który podaje się komputerowi - robi go nieliniowego/podbitego (plus może jakiś składnik różniczkujący), przez co wyostrza działanie już podczas jazdy, tyle że skoro ja mogę walnąć gaz do podłogi szybko a auto czasem nie chce ruszyć nawet przyzwoicie, to raczej taki box nie pomoże. większych cudów w tym urządzeniu nie ma. jakoś jestem sceptyczny, ale żeby się całkowicie przekonać to chyba się uśmiechnę do jakiegoś kolegi na porzyczenie na kilka dni na testy (już mam jednego na myśli w okolicy)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tyle że skoro ja mogę walnąć gaz do podłogi szybko a auto czasem nie chce ruszyć nawet przyzwoicie, to raczej taki box nie pomoże. większych cudów w tym urządzeniu nie ma. jakoś jestem sceptyczny, ale żeby się całkowicie przekonać to chyba się uśmiechnę do jakiegoś kolegi na porzyczenie na kilka dni na testy (już mam jednego na myśli w okolicy)
    Bo z tego co piszesz na forum wynika, że Ty na automacie w Giulii jeździsz nadal tak, jak się jeździło manualem, tylko zamiast drążka zmiany biegów używasz łopatek i nigdy nie próbowałeś poznać specyfiki tego automatu i nauczyć się zmiany biegów pedałem gazu. Ja mam już trzecią Alfę w automacie i jakoś trzeba było wcześniej poznać jak zachowuje się taka skrzynia (nawet jak nie miała łopatek i DNA), żeby sprawnie wyprzedzać na trasie, bo o tym decyduje sposób operowania pedałem gazu, a każdy automat jest trochę inny i trzeba go najpierw wyczuć. Ja w Giulii używam łopatek jedynie do redukcji, żeby z wyprzedzeniem zrobić to samo, co i tak (nieco później) zrobi automat przy odpowiednim operowaniu gazem.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 05-08-2020 o 19:33
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. [159] olej w skrzyni biegów manualnej od skrzyni automatycznej!!!
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 21:00
  2. [146] Co ma marchewka do skrzyni biegów, linki skrzyni biegów
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:09
  3. [146] Typ skrzyni biegów
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 19:08
  4. Awaria skrzyni biegów (2,4 JTD 140KM 6-biegów)
    Utworzone przez Golab w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 19:22
  5. Szmer ze skrzyni biegów [HELP]
    Utworzone przez karooluss w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 22:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory