Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Temat: Usuwanie laga skrzyni biegów

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Wyprzedzanie w trasie to nie problem ale ruszenie ze startu stojącego to czasem wstyd.....

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał treslunas Zobacz post
    Wyprzedzanie w trasie to nie problem ale ruszenie ze startu stojącego to czasem wstyd.....
    Bo tego też trzeba się nauczyć na automacie Pedał gazu do podłogi to nie jest dobre rozwiązanie. To nie jest GTA tylko zwykłe auto
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 05-08-2020 o 20:02
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Bo tego też trzeba się nauczyć na automacie Pedał gazu do podłogi to nie jest dobre rozwiązanie. To nie jest GTA tylko zwykłe auto
    naucz mnie, bo ja wszystkiego próbowałem. u rodziców pod domem mam taką sytuację zawsze, wyjeżdżam tyłem wykręcam 90st na ulicę, jest spadek, przełączę do przodu (nie ważne D, D1, D2, nieważny tryb), poczekam nawet parę sekund (dla prób, żeby się upewnić że skrzynia się przełączyła), wciskam gaz, auto ledwo się toczy pod górkę przez 2 sek do przodu po czym nagle strzał i lecę jak wystrzelony z procy.
    podobne sytuacje ale nie aż tak ekstremalne właśnie na skrzyżowaniu, ktoś mnie puści jak chcę skręcić np w lewo, daję gaz a auto zbiera się jakby miało 50HP a nie 280
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Nie wiem, co Ci mam napisać. Masz mocne auto. Musisz nauczyć się dodawać gazu w taki sposób, żeby nie zrywać przyczepności na konkretnej nawierzchni i żeby elektronika nie zdusiła obrotów silnika, a potem progresywnie, ale z wyczuciem dociskasz gaz. Odpuszczenie gazu na moment spowoduje wrzucenie wyższego biegu. Wciskanie na postoju gazu do dechy spowodowałoby mielenie kołami w miejscu, gdyby nie elektronika, która musi to przeliczyć i zdusić obroty, żeby dało się ruszyć z miejsca. Może przez początkowe 10 metrów nie będziesz pierwszy ze świateł, ale na 2 biegu już raczej tak
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Dziś miałem okazję jeździć Julka z pedal boxem. Mimo że auto po chipie , moje też ,to jakoś fajniej się tym jeździło. Próbowaliśmy wyłączyć i auto robiło się ospale.

    Na tyle mi się spodobało że wziąłem do siebie tego pedał boxa [emoji16]

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    podobne sytuacje ale nie aż tak ekstremalne właśnie na skrzyżowaniu, ktoś mnie puści jak chcę skręcić np w lewo, daję gaz a auto zbiera się jakby miało 50HP a nie 280
    280 KM to masz dopiero przy ponad 5 tys. obrotów, a nie jak stoisz na skrzyżowaniu. Wtedy to masz zwykły 2-litowy silnik bez turbo, który trzeba rozkręcić, ruszyć z miejsca 1,5 tony i rozkręcić turbo. Zobacz sobie na wykresach przy jakich obrotach masz maksymalny moment obrotowy! Wtedy możesz deptać gaz do dechy
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    miałem 159TBi SW i jakoś inaczej to ruszało - to był cięższy samochód wiem jak to ruszało. poza tym pisałem Ci że próbowałem z różnym gazem i są pewne sytuacje w których jest jakby mega obcinany gaz na te do 2 sekund więc nie chodzi tu o żadne uślizgi itp którym ma takie zachowanie przeciwdziałać. na takie zachowanie skarżył się choćby Pertyn, skarży się wielu forumowiczów. kiedyś mam nadzieję to zwalczyć, i raczej sądzę że rozwiąże to jakiś ogarnięty tuner (jak już wszystko porozczajają) któy potrafi głębiej grzebnąć w sterowniku silnika i/lub skrzynii.

    nie musisz mi też tłumaczyć że auto nie ma na wolnych obrotach 280HP ani max momentu, ani że turbo nie jest rozkręcone, wiem dobrze, chipowałem 3 swoje auta i parę km w życiu różnymi przejechałem żeby sie orientować (własne auta od 24 lat). niech bedzie jak wolnossące 2.0, to powiem Ci że ruszał jak wolnossące 600cc mały fiat, po czym dopiero po tych np 2 sek dostaje kopa. piszą o tym też inni forumowicze
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 05-08-2020 o 22:40
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie musisz mi też tłumaczyć że auto nie ma na wolnych obrotach 280HP ani max momentu, ani że turbo nie jest rozkręcone, wiem dobrze, chipowałem 3 swoje auta i parę km w życiu różnymi przejechałem żeby sie orientować (własne auta od 24 lat). niech bedzie jak wolnossące 2.0, to powiem Ci że ruszał jak wolnossące 600cc mały fiat, po czym dopiero po tych np 2 sek dostaje kopa. piszą o tym też inni forumowicze
    To nie pisz "auto zbiera się jakby miało 50HP a nie 280" to nie będę Ci tego tłumaczył
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    To nie pisz "auto zbiera się jakby miało 50HP a nie 280" to nie będę Ci tego tłumaczył
    teraz to już odwracasz kota do góry ogonem. mogę zacząć Cię parafrazować że 50HP auto przecież ono przy ruszaniu nie ma 50HP ani max momentu tylko mały ułamek tego. piszę o tym że przez te 2 sek auto potrafi ruszać jakby wsadzili do niego silnik np 50HP ot powiedzmy z jakiegoś fiata pandy. inni pisali że obciach czasem bo uciec nie mogą ze skrzyżowania. wielu forumowiczów zna ten efekt i były o nim dyskusje, nigdy rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 05-08-2020 o 23:20
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    teraz to już odwracasz kota do góry ogonem. mogę zacząć Cię parafrazować że 50HP auto przecież ono przy ruszaniu nie ma 50HP ani max momentu tylko mały ułamek tego. piszę o tym że przez te 2 sek auto potrafi ruszać jakby wsadzili do niego silnik np 50HP ot powiedzmy z jakiegoś fiata pandy. inni pisali że obciach czasem bo uciec nie mogą ze skrzyżowania. wielu forumowiczów zna ten efekt i były o nim dyskusje, nigdy rozwiązanie.
    Widzę, że nic nie zrozumiałeś z mojego pisania, więc kolejny raz już nie będę nikogo uczył. Możesz nadal pisać o lagu w Giulii i szukać tunera albo kiedyś spróbować jednak tego:
    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Nie wiem, co Ci mam napisać. Masz mocne auto. Musisz nauczyć się dodawać gazu w taki sposób, żeby nie zrywać przyczepności na konkretnej nawierzchni i żeby elektronika nie zdusiła obrotów silnika, a potem progresywnie, ale z wyczuciem dociskasz gaz. Odpuszczenie gazu na moment spowoduje wrzucenie wyższego biegu. Wciskanie na postoju gazu do dechy spowodowałoby mielenie kołami w miejscu, gdyby nie elektronika, która musi to przeliczyć i zdusić obroty, żeby dało się ruszyć z miejsca. Może przez początkowe 10 metrów nie będziesz pierwszy ze świateł, ale na 2 biegu już raczej tak
    P.S. Dzisiaj rano stojąc jako pierwszy na światłach przed skrzyżowaniem postanowiłem sprawdzić, czy to nadal działa. DNA w trybie N, noga na pedale hamulca, zmiana światła na zielone i ruszamy tak jak wyżej opisałem. Nie było żadnego laga, a zjeżdżając ze skrzyżowania miałem już 5 tys. obrotów i odpuściłem gaz, żeby nie straszyć ludzi na chodniku
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. [159] olej w skrzyni biegów manualnej od skrzyni automatycznej!!!
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 21:00
  2. [146] Co ma marchewka do skrzyni biegów, linki skrzyni biegów
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:09
  3. [146] Typ skrzyni biegów
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 19:08
  4. Awaria skrzyni biegów (2,4 JTD 140KM 6-biegów)
    Utworzone przez Golab w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 19:22
  5. Szmer ze skrzyni biegów [HELP]
    Utworzone przez karooluss w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 22:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory