Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Temat: Usuwanie laga skrzyni biegów

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Lag który tu każdy opisuje pojawia się w pewnych sytuacjach jak stoisz na skrzyżowaniu na prostej, to nigdy go nie zauważyłem. Wydaje mi się, że jest to programowe zabezpieczenie przed uszkodzeniem skrzyni biegów/ przegubów. U mnie (280KM, Q4) wyjeżdżam tyłem pod lekka górę, zakręt 90stopni ( droga osiedlowa, więc na spokojnie można włączyć D i nie trzeba się spieszyć), wrzucam D, wciskam gaz (lekko, bo jak wspomniałem osiedlowa uliczka), kręcę kierownicą, a auto niemal stoi! Jak już koła są mniej więcej na wprost, to auto strzela jak z katapulty (bez mocniejszego wciskania gazu).

    Moim zdaniem technika jazdy nie ma tu nic do rzeczy.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  2. #32
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Lag który tu każdy opisuje pojawia się w pewnych sytuacjach jak stoisz na skrzyżowaniu na prostej, to nigdy go nie zauważyłem. Wydaje mi się, że jest to programowe zabezpieczenie przed uszkodzeniem skrzyni biegów/ przegubów. U mnie (280KM, Q4) wyjeżdżam tyłem pod lekka górę, zakręt 90stopni ( droga osiedlowa, więc na spokojnie można włączyć D i nie trzeba się spieszyć), wrzucam D, wciskam gaz (lekko, bo jak wspomniałem osiedlowa uliczka), kręcę kierownicą, a auto niemal stoi! Jak już koła są mniej więcej na wprost, to auto strzela jak z katapulty (bez mocniejszego wciskania gazu).
    Definitywnie się pod tym podpisuje, tu jest chyba cały opisany "problem". Ruszając na wprost w N, a szczególnie w D auto rwie beż żadnego problemu, właśnie przyspieszając w zakręcie, szczególnie podczas zakrętu od 90 stopni jest to wyczuwalne, gaz wciśnięty i auto nie jedzie...
    Dopiero jak wychodzi na prostą to dostaje strzał.
    Albo to co kolega [MENTION=80564]bob@[/MENTION] pisze, albo nie wiem może z kontrolą trakcji, ale to mogą zweryfikować koledzy, którzy mają tryb Race i jak w takich warunkach auto reaguje na gaz gdy nie ma kagańca

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Definitywnie się pod tym podpisuje, tu jest chyba cały opisany "problem". Ruszając na wprost w N, a szczególnie w D auto rwie beż żadnego problemu, właśnie przyspieszając w zakręcie, szczególnie podczas zakrętu od 90 stopni jest to wyczuwalne, gaz wciśnięty i auto nie jedzie...
    Dopiero jak wychodzi na prostą to dostaje strzał.
    Albo to co kolega [MENTION=80564]bob@[/MENTION] pisze, albo nie wiem może z kontrolą trakcji, ale to mogą zweryfikować koledzy, którzy mają tryb Race i jak w takich warunkach auto reaguje na gaz gdy nie ma kagańca
    Oo, sprawdzę z race, no mam!

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    [MENTION=6129]Krzysztof[/MENTION], ja opisuję mniej więcej to co [MENTION=68382]bob[/MENTION], w każdej sytuacji mam skręcone bardziej lub mniej koła (czy to po wycofaniu w prostopadłą uliczkę, czy na lewo/prawo-skręcie przy włączaniu się do ruchu). wierz mi że próbowałem kiedyś przy każdej okazji, różną techniką ruszać, na różnych trybach i jakoś nigdy rozwiązania nie znalazłem. oczywiście nie pojechałem na "sesję treningową" pod dom rodziców (pod którym zawsze mam problem "mega laga"), bo przecież to normalna ulica, nie będę na nią kilkadziesiąt razy wyjeżdżał, ruszał, wracał itp, po prostu jak tam jestem i przypomnę sobie za wczasu przy wyjeżdżaniu to spróbuję raz tak, raz inaczej, zawsze jednak jest problem laga. inne sytuacje to przypadkowe, ktoś mi mignie na skrzyżowaniu światłami, no to lecę, nie zastanawiam się a tu zdziwko bo auto w ogóle nie ciągnie. kontestowaniem zmotywowałeś mnie do prób, jak będzie okazja to podjadę na jakiś zamknięty plac i poćwiczę kilkadziesiąt razy różne sposoby, dam znać o rezultatach, jak nie znajdę rozwiązania to nagram filmik i wrzucę tu do dalszej dyskusji. z ciekawości spróbuję też w Race (wcześniej miałem Dynamic bez ESC jako 4ty tryb, że klienci pytają mnie o różnicę i jak to wygląda to najłatwiej mi było wprogramować Race do swojej i pokazywać).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Panowie, laga nie zauważy ktoś, komu G. Veloce z napędem Q4, pali 8-9l/100km po mieście. Lag jest bezdyskusyjnie. Wina leży tylko po stronie softu. Rozmawiałem z ogarniętym gościem od skrzyń, który powiedział, że ta skrzynia jest montowana w wielu różnych modelach aut, m.innymi BMW, Audi. Jednak drobne różnice nie tylko w sofcie powodują, że skrzynie mają zupełnie różne charakterystyki. Procedura szybkiego startu w automacie jest prosta - pedał w podłogę i powinien być ten "kop w fotel". To oprogramowanie ma się tym martwić jak to zrobić, nie kierowca.

  6. #36
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Inna marka, ta sama skrzynia, podobne "problemy": https://f30.bimmerpost.com/forums/sh....php?t=1284387

    Procedura szybkiego startu w automacie jest prosta - pedał w podłogę i powinien być ten "kop w fotel". To oprogramowanie ma się tym martwić jak to zrobić, nie kierowca.
    Dokładnie tak jest, ale tylko do momentu aż koła nie stracą przyczepności, bo wtedy zaczyna się "zduszanie".

    Osobiście kupuję wersję o dodatkowym softwareowym zduszeniu na skręconych kołach, ale z drugiej strony to sam pomysł gwałtownego dodawania gazu w zakrętach brzmi nierozsądnie. Ktoś może chcieć to robić dla zabawy, ale przez 99,99% czasu użytkownia samochodu to chyba dosyć dobre domyślne zachowanie, zabezpieczające przed takim niebezpiecznym manewrem.
    Ostatnio edytowane przez walgreen ; 06-08-2020 o 09:47

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    To nie jest problem skrzyni tylko ekologii. Podam przykład. Dynamiczny start 'passerati B5 w TeDeIku' spod świateł pozostawia za sobą najczęściej romantyczną chmurę czarnego dymu. Bogaty wtrysk, niskie ciśnienie w listwie, mało powietrza + 10 razy objechana kula ziemska = chmura dymu ale passerati 'idzie jak przecinak'
    Nowe Audi, szczególnie motor 3L diesel mają co najmniej 2 sec lag przy starcie. Włączanie się do ruchu z bocznej drogi A4, A6 czy nawet Q8 na skręconych kołach to DRAMAT. W Alfie nie jest najgorzej. Normy emisji to zrobiły.

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    Panowie, laga nie zauważy ktoś, komu G. Veloce z napędem Q4, pali 8-9l/100km.
    Tak jak pisałem wcześniej wydaje mi się że kluczowy jest tutaj napęd Q4. W mojej Q2 280 USA Nie zauważyłem napewno takiego zjawiska a i 9L po miejscu nie paliła (-:

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie

    Dokładnie. W moim aucie z USA również nie występuje żeden lag, skrzynia jest wręcz narowista. Na zakręcie na rondzie często dodaję gazu i nadrzuca lekko tył, działa to pięknie. Skrzynia na rynek USA jest ZF8HP50 czyli do 500Nm, z tego co wiem na Europę idą słabsze skrzynie ZF8HP45. Dodatkowo wersje USA mają bogatszą mieszankę, wystarczy popatrzeć jak wyglądają kominy aut przy przebiegu 15tyś. Już nawet nie czyszczę chromów wydechu, nie ma to sensu.

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał rozewo Zobacz post
    Skrzynia na rynek USA jest ZF8HP50 czyli do 500Nm, z tego co wiem na Europę idą słabsze skrzynie ZF8HP45.
    Bez źródła nie uwierzymy

Podobne wątki

  1. [159] olej w skrzyni biegów manualnej od skrzyni automatycznej!!!
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 21:00
  2. [146] Co ma marchewka do skrzyni biegów, linki skrzyni biegów
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:09
  3. [146] Typ skrzyni biegów
    Utworzone przez czekal86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 19:08
  4. Awaria skrzyni biegów (2,4 JTD 140KM 6-biegów)
    Utworzone przez Golab w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 19:22
  5. Szmer ze skrzyni biegów [HELP]
    Utworzone przez karooluss w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 22:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory