Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Giulia niezawodna przez 400 tys.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar plxeper
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Stelvio MY2020 2.0 200 - jest, AR 159 1.9 JTS- była;
    Postów
    53

    Domyślnie Giulia niezawodna przez 400 tys.

    Cześć, wczoraj "wpadł mi w ręce" taki artykuł:
    https://auto.dziennik.pl/aktualnosci...00-tys-km.html

    Jestem ciekawy kto z Was drodzy forumowicze może pochwalić się największym przebiegiem u siebie w Giulii / Stelvio?
    Jak było u Was z awaryjnością? W artykule wspomniano o silniku Diesla. Mnie ciekawi bardziej jak spisuje się 2.0 Turbo Benzyna przy większych przebiegach.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Ja robię około 60 000 km rocznie (w pierwszym roku zrobiłem Alfą 65 000, w tym będzie mniej przez koronkę).

    teraz mam 94 000 km i do tej pory jedyna rzecz która uniemożliwiła mi dalszą jazdę (w sensie doturlałem się do serwisu w trybie awaryjnym) to awaria Multiair. <- silnik 2.0 turbo 280km.

    Nie wiem jak jest u konkurencji (jedynie słyszałem nie najciekawsze opinie) ale jedno mogę powiedzieć o Alfie - wszystkie usterki mi naprawiła: podłokietnik wymieniony, multiair wymieniony, pęknięty ekran navi wymieniony, skrzypiący fotel kierowcy naprawiony. - podobno u niemieckiej konkurencji to nie takie oczywiste...

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    450

    Domyślnie

    Widać moduł multiair to nadal bolączka tych samochodów, ciekawe czy skala problemów będzie taka jak w 1.4... Swoją drogą przy jakim przebiegu miałeś tą usterkę? Ciekawe jaka cena modułu do 2.0

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Niestety - obawiam się że to może być zmora silników 2.0. Mój zaczął padać przy przebiegu ok. 45 000 km (olej wymieniam co 10 000 km, jeżdżę głównie autostrady). finalnie padł przy przebiegu ok. 72 000 km - wymieniony na gwarancji. Koszt według ASO nowego to ok. 5000 zł netto + robocizna ok. 2000 - 3000 zł (pół silnika trzeba rozebrać).

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    287

    Domyślnie

    I właśnie takie "rzeczy" wpływają na postrzeganie marki i wartość samochodów.
    Kiedyś był wariator w Twin Spark'ach 16V

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    450

    Domyślnie

    A jak u innych kolegów? Czy są już jakieś kolejne przypadki awarii modułu MA ? Stoję właśnie przed zakupem stelvio 280 KM, ma 35 tkm przebiegu i chciałbym wiedzieć czy to pojedyncze przypadki awarii czy jednak jakaś smutna reguła

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 2.2
    Postów
    19

    Domyślnie

    U mnie przebieg 68 000 i zero awarii. Przeglądy okresowe co 10-12 tyś. Auto działa i wygląda jak by wczoraj wyjechało z salonu.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Nie popadajcie w panike, sledze fora w USA i UK - nie ma z tym problemow. To ze jedna czy 10 osob ma problem nie znaczy, ze to norma. Ja mam zrobione ok 65k i zero problemow, auto jak nowe.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Dokładnie, nie przesadzajmy. Nie wyciągajmy wniosków po 2 przypadkach. W Giuliettach po lifcie zdaje się nie było zbyt wielu problemów z MultiAir.

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory