Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Płyn Petronas Tutela Extreme HT DOT 4 ? Czy moze inny tez jest OK?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie Płyn Petronas Tutela Extreme HT DOT 4 ? Czy moze inny tez jest OK?

    Alfa Romeo rekomenduje Petronas Tutela Extreme HT DOT 4, syntetyczny plyn hamulcowy do Stelvio. Czas na zmiana u mnie i dowiedziałem sie ze ASO w Niemczech wola ponad 55 euro za sam plyn (2x500ml.) Podobna jest cena tego płynu w Squadra Sportiva sklepie internetowym. Czy jest inna opcja która będzie odpowiednia i tańsza? Z gory dziękuję...i jeśli to juz gdzies bylo to proszę wybaczyć i skierować mnie tam.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Alfa Romeo rekomenduje Petronas Tutela Extreme HT DOT 4, syntetyczny plyn hamulcowy do Stelvio. Czas na zmiana u mnie i dowiedziałem sie ze ASO w Niemczech wola ponad 55 euro za sam plyn (2x500ml.) Podobna jest cena tego płynu w Squadra Sportiva sklepie internetowym. Czy jest inna opcja która będzie odpowiednia i tańsza? Z gory dziękuję...i jeśli to juz gdzies bylo to proszę wybaczyć i skierować mnie tam.
    Jak to jest na tym forum, zakładamy wątek na każde z osobna pytanie? Są wątki o oleju, jeśli każdy jeszcze dodatkowo zapyta o konkretny rodzaj, zrobi się 50 dodatkowych wątków, a lista stron będzie rosła w tempie jak liczba zakażeń niestety... Może moderator spacyfikuje te zapędy, bo wątki matrymonialne (czy są tu panie) czy żartobliwe (alfy to złom.. haha) to chyba na shoutbox?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Co-driver...wstydz sie za ten wpis....nieladnie.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Tu masz taniej, szczególnie jeżeli zrobisz większe zakupy przesyłka się zwróci:
    https://www.shop4parts.co.uk/?name=s...l_Brake_Fluids

    Tylko extreme ht.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Tu masz taniej, szczególnie jeżeli zrobisz większe zakupy przesyłka się zwróci:
    https://www.shop4parts.co.uk/?name=s...l_Brake_Fluids

    Tylko extreme ht.
    Dzieki...ale etykietka nie informuje ze jest to DOT4, moze zmienili opakowanie bo dotychczas była niebieska banka.

    Ciafok...czy miales moze to w reku i potwierdziło sie zo to jest DOT4 plyn a nie n.p. DOT5 czy inny?

    BTW, widziałem na stronach kilku dystrybutorów w Niemczech niebieskie opakowanie, chyba to stare, i....informacje ze to plyn do Ferari i Maserati....to tłumaczy ze tak dużo (29 euro za 500ml) wolaja za to cudo.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Ja u nich kupiłem jakiś czas temu i dostałem w niebieskiej butelce. Zdjęcie mają nieaktualne. Płyn jest dokładnie ten co ma być.
    Teraz płyn jest dostępny w PL w lepszej cenie ale rozumiem, że to Cię nie urządza.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    FYI - tutaj kupiłem:
    https://sklep.pol-car.pl/plyn-hamulc...l-p-16112.html
    tylko musiałem do nich przedzwonić i poprosić aby udostępnili ten płyn w sklepie detalicznym... Błyskawiczna wysyłka, dobra cena.
    W moim ASO nawet nie wiedzieli o czym mówię, przynajmniej jak się pytałem przez telefon (pewnie leją zwykły płyn do Giulii/Stelvio też... albo tylko przez telefon udają).

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Dziękuję ciafok.... to cenna informacja...in more ways than one.... Skontaktuje sie z nimi. Musze kupić i zanieść plyn do ASO i patrzeć na ręce co leja. Czterdziesci lat za kierownica nauczylo mnie tego.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Nie ma sprawy. Powodzenia.
    Mnie ostatnie kilkanaście lat (prawko od ponad 30 lat, ale kiedyś samochody nie były tak skomplikowane i wymagające) nauczyło, że jeżeli nie muszę - nie zaglądam do warsztatów tylko sam działam. Dlatego jestem świeżo po wymianie płynu hamulcowego u siebie w Stelvio. Owszem, nie jest to ćwiczenie dla każdego (trochę sprzętu potrzeba, podstawowej wiedzy i odwagi - bo po przeczytaniu instrukcji fabrycznej wynika, że bez warsztatowego komputera nie wolno się za to zabierać). Mi się udało to zrobić szybkom, sprawnie i poprawnie - co dowodzi trasa w Alpach już po wymianie .
    Aha, kup sobie z 1.5l tego płynu żeby porządnie przepłukać układ (teoretycznie potrzeba 1l). Ja nawet dokupiłem tuż przed wymianą w pol-carze kolejne 1.5l bo miałem naszykowane 1.5l i w ostatniej chwili spanikowałem - bo nie zamierzałem oszczędzać i chciałem nieć totalny komfort pracy. Finalnie poszło 1.5l z porządnym płukaniem, a 1.5l mi się zostało na kolejną wymianę .

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Świetna rada....ja nie mam sprzętu na to ale tez myślałem ze jak zlecę to kumplowi z VW za miedza to trzeba przepłukać to co mieli poprzednio.
    Za młodych lat to sam zmieniałem, kiedys w Mini (tym prawdziwym) i jak kolega nacisnął podal w nieodpowiednim momencie przy odpowietrzaniu to na wielu wizytach u okulisty sie skończyło. Ten bol pamietam.

    Pol-car szybko i mile odpowiedział na emaila. Dojdziemy do transakcji. Nawet zastanawiam sie czy nie przyjechać na 3 przegląd do nich i wszystko tam zrobić....ja prawie jestem z Poznania.
    Jeśli sobie dobrze przypominam to chyba ceni sie dobra opinia.

Podobne wątki

  1. Płyn do spryskiwaczy na zimę - podobna jakość jak Tutela SC35
    Utworzone przez jersey w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-03-2021, 11:17
  2. [Giulietta] czy w wersji po lifcie jest inny Body Computer i rozkazy CAN
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2017, 08:09
  3. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 25-05-2014, 09:08
  4. Moze jest ktos ze Szkocji??
    Utworzone przez Lukasz1983 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-04-2008, 23:58
  5. {166}Co to jest ciekawe moze wiecie?
    Utworzone przez smuz w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-01-2008, 23:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory