Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Woda na dywaniku pasażera - jak dostać się do zaworu odpływowego?

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Filmik, który wkleił dageki znam (dziękuję Ci za chęć wniesienia czegoś w temacie). Nic z niego jednak nie wynika, jeśli zalewany egzemplarz ma drożne odpływy. Po drugim zalaniu poświęciłem całą sobotę na sumienne czyszczenie wszystkich możliwych odpływów w podszybiu. Także dna miski odpływowej. Ostatnie zalanie w grudniu zdecydowanie nie wynikało z zatkanych odpływów. Regularnie wszystko odkurzałem. Jak w żadnym innym samochodzie. Zresztą żadnego nigdy mi wcześniej nie zalało. Alfa wyjechała w deszczowy dzień z garażu. Nigdzie nie zalegały liście czy śnieg. Skłaniam się ku stwierdzeniu, że jest to dupiato zaprojektowane. Mam się martwić obiegami jak pada deszcz? Absurd.

    Pisałem w międzyczasie z ludźmi z Włoch i USA. W obu przypadkach ich ASO stwierdziły nieprawidłowe położenie miski odpływowej. W wyniku niechlujnego montażu w fabryce czy też luzowania się śrubek z biegiem czasu. Można także poddać pod wątpliwość szczelność piankowych uszczelek, które są bardzo delikatne i z biegiem czasu klapcieją. Nowa miska odpływowa kosztuje w ASO niecałe 200 zł. Przychodzi z fabrycznie naklejonymi uszczelkami (bardzo łatwo je uszkodzić, targają się). Zdecydowałem się na samodzielną wymianę. Pracy jest sporo. Niezbędny jest m.in. demontaż zbiornika wyrównawczego płynu chłodzącego czy jednej z rozpórek. Kilka dni temu wróciłem na drogi. Wcześniej samochód stał w garażu z obawy na zalanie BCM. Póki co jest sucho, ale biorąc pod uwagę, że przez 3 lata posiadania Alfy zalało ją trzy razy w ciągu ostatniego roku to kolejne wdarcie się wody przypada na kwiecień. Dam znać na wiosnę czy naprawa okazał się skuteczna.

    DriftZ, gdybyś potrzebował jakiegoś wsparcia to pisz na pw. Wiem ile energii kosztowało mnie doktoryzowanie się w temacie.
    Ostatnio edytowane przez Toma ; 20-01-2021 o 16:11

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2018r
    Postów
    4

    Domyślnie

    Daj znac jak cię podleje kolejny raz

    u mnie cały tydzien obfity descz (zamieszkuje tereny Anglii) codziennie sprawdzałem kilka razy czy mnie nie zalało ponownie i odziwo wszędzie sucho

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar alphamale
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Marki
    Auto
    Była 156 2.5 V6, jest Giulia!
    Postów
    45

    Unhappy

    Cytat Napisał Toma Zobacz post

    DriftZ, gdybyś potrzebował jakiegoś wsparcia to pisz na pw. Wiem ile energii kosztowało mnie doktoryzowanie się w temacie.
    Gdybyś mógł podać nr tej części z ASO, nie wiem jak/nie mogę tego wyszukać, od tego chciałbym zacząć bo autko unieruchomione, pogoda ostatnio bardzo zmienna, poza tym to trochę głupie a by jeździć Alfą tylko w dobrą pogodę "bo się zalewa"

    Mnie to dopadło trzy razy, zawsze w trakcie wielkiej ulewy, a szczególnie po przejechaniu głębokiej wody. Za pierwszymi dwoma razami, myślałem, że akumulator bo nie był wymieniany od nowości i zaczęły wariować systemy. Wydawało mi się, że jak pracowały wycieraczki i wszystko inne to było duże obciążenie i problem typu ładowanie. Faktem i tak trzeba było go wymienić, bo swoje odsłużył od nowości i miał mikrozwarcie na celi. Za trzecim razem po wymianie aku było dobrze, nawet jechałem w deszczu parę razy, ale jak zaczęła się duża pompa to poleciało coś na dywanik pasażera więc problem stał się jasny. Samej przyczyny nie znam, wszystko wygląda idealnie, nie ma liści itp, ale faktem jest, że coś tam kapie. Wydaje mi się, po obejrzeniu filmiku na YT, że to kwestia tego jak pracuje ta wentylacja. Dużo nie zalało, ale musiało polecieć na BCM.

    EDIT: Jednak poleciało na kostki BCM, 4 piny urwane, poleciało też na płytkę więc BCM do wymiany. Mam taki nr części, 503441720200 , ale niestety nie ma w ogłoszeniach PL tego modułu (jest jakiś w Ameryce, z kostkami), czy są jakieś kompatybilne z nim nr by mi wszystko działało? Pomocy.
    Ostatnio edytowane przez alphamale ; 15-07-2021 o 15:40

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    50552699

Podobne wątki

  1. [159] Jak dostać się do zaworu rozprężnego
    Utworzone przez daniel1231 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-11-2023, 20:54
  2. [159] wilgoć na dywaniku pasażera z przodu i z tyłu
    Utworzone przez mateo4211 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-11-2017, 08:57
  3. Woda na dywaniku podczas chodzacej klimatyzacji
    Utworzone przez alcapone154 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-06-2016, 22:02
  4. woda na dywaniku
    Utworzone przez Maniek L w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2015, 10:03
  5. Woda na dywaniku pasażera :(
    Utworzone przez xCinek w dziale 147
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 04-04-2014, 22:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory