Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Zaskoczyło mnie zachowanie skrzyni biegów?!

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa.bravo Zobacz post
    Owszem może - brak reakcji. Dalej nie wiem po co taki feature podczas jazdy? Jak jeżdżę automatami nigdy nie zdarzyło mi się wrzucać N podczas jazdy. Komputer mógłby to jakoś wyłapywać i np. aktywować dopiero jeżeli prędkość zejdzie blisko zera itd. Tak samo z wrzucaniem R łopatkami albo przechodzeniem z M na R, to by było coś gdyby zrobili w pierwszej kolejności.
    Jak ma się Q, Ferrari albo Lambo można jechać powoli, wrzucić szybko N łopatkami, przygazować i przestraszyć przechodniów

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    O tym nie pomyślałem, teraz ma to sens!

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml
    Z 3 na 2 redukcję trzeba wyczuć, popróbuj przy różnych prędkościach i obrotach, da się to zrobić. Obroty na pewno wyższe niż np. redukcja z 4 na 3.

    A auto zatrzymuj na 2, wtedy automat nawet w trybie manualnym Ci zrzuci do 1 jak auto stanie. Redukcja manualna z 2 na 1 to prawie zawsze mocne szarpnięcie. Wydaje mi się, że auto w trybie automatycznym zrzuca do 2, a na 1 dopiero po zatrzymaniu się auta całkiem.
    no wlasnie probowalem i zawsze jest mniej plynnie niz bym sobie tego zyczyl, przy bardzo dynamicznej jezdzie i zrzucaniu na wysokich obrotach jest ok ale bardziej chodzi mi o spokojna jazde. Przy takiej jezdzie oczekiwalbym plynniejszych przejsc 3-2-1 w szczegolnosci w trybie N, bo tak czesto jezdze - zmiana manetkami i tryb N. Jesli manualnie zredukuje do 3 a potem pozwole skrzyni zrzucac biegi automatycznie to zrzuca i na 2 i na 1 tuz przed zatrzymaniem przy spokojnym zatrzymywaniu sie gdy np. dojezdzam do stojacych samochodow. Przy dynamiczniejszym hamowaniu 1-ke wrzuca po zatrzymaniu. Manualnie na 1-ke praktycznie nigdy nie zmieniam bo nie ma to sensu, jest bardzo krotka a 2-ka niewiele dluzsza (takie 1,5 ) Nawet przy ruszaniu praktycznie od razu zmieniam na 2-ke, rownie dobrze mozna z 2-ki tez ruszac

    a jak jest u Was? moze to kwestia adaptacji albo softu (np. roznic przedlift vs polift albo 280 vs 200)
    Ostatnio edytowane przez method ; 12-08-2020 o 14:27

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    a jak jest u Was? moze to kwestia adaptacji albo softu (np. roznic przedlift vs polift albo 280 vs 200)
    Tak samo przed liftem w 200 KM.

    Myk ze startowaniem z M2 sugerował ktoś żeby kręcić dobre czasy przy mierzeniu 0-100.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Ja używam tego w następującej sytuacji:
    Jadę na automacie.
    przed wyprzedzeniem redukuję, więc jestem w tym "chwilowym" M
    wyprzedzam, jak przestaję przyspieszać pod koniec wyprzedzania, to szybko obie manetki i zaraz potem manetka prawa i jestem znów na automacie i crusin'

    offtop. ktoś próbował wyłączyć (np w MES) kopanie po plecach przy zmianie biegów w dynamicu?
    występuje to chyba tylko jak zmieniamy w trybie manualnym. wydaje mi się to sztuczne ...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-10-2017, 21:37
  2. [Giulietta] I mnie dopadło - gałka skrzyni biegów
    Utworzone przez Filip0 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-07-2015, 22:27
  3. [GTV] Dziwne zachowanie skrzyni biegów.
    Utworzone przez Keniq w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-06-2015, 20:04
  4. Dziwne zachowanie skrzyni biegów.
    Utworzone przez b0rn20wn w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 23:21
  5. [145] dziwne zachowanie skrzyni biegów
    Utworzone przez nietyx w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-09-2008, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory