Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: podłączenie kamerki samochodowej na stałe do instalacji

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie podłączenie kamerki samochodowej na stałe do instalacji

    Ktoś robił żeby pozbyć się kablowiska? spędza mi to sen z powiek, czy to jakiś w miarę ogarnięty elektromechanik powinien ogarnąć?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Mnie w Stelvio podlaczyli to w ASO. Działa i nie ma zaklocen. Mam Garmina. Poszukam zdjęcia jak to zrobili albo jutro odloze mate pod nogami pasażera i zrobie zdjęcie bo tam to podłączyli. Na razie mam tylko takie skorumpowane zdjęcie.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18F9DDBB-7E3B-4F59-9AD0-C1DA9E4146A9.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	46.5 KB
ID:	271939

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    czy to jakiś w miarę ogarnięty elektromechanik powinien ogarnąć
    Bez problemu. Chyba tobie albo komuś innemu polecałem po prostu udać się np. do TELE-RADIOman lub podobnych i oni ogarną.

    Sam też dałem do ASO do podłączenia na stałe, ale drugi raz tego nie zrobię. Szczególnie, że cena raczej kosmiczna

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mangamather
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super, 2.0T, 200 HP
    Postów
    9

    Domyślnie

    Ja również zdecydowałem się na instalację wideorejestratora w ASO. Mam kamerkę MiVue 788 i Smartboxa, za pomocą którego kamerka jest na stałe podpięta do akumulatora. Dzięki tego ma aktywny tryb parkingowy. Ogólnie wszystko działa bez zarzutu, akumulator daje radę - smartbox zapobiega rozładowaniu.
    Co do instalacji, to nie polecam ASO. Policzyli sobie 450 PLN i ubrudzili mi paluchami słupek przy szybie (przy rozprowadzaniu kabla). Na początku w ogóle nie chcieli się podjąć zadania. Zasadniczo sam powinienem to zamontować, gdyż to bardzo prosta sprawa. Zdecydowały jednak względy, że auto jest na gwarancji, a ja nie wiedziałem jak dokładnie zachowa się akumulator i elektryka w aucie. Druga kwestia to taka, że w razie awarii elektryki - spowodowanej np. wadą fabryczną - to ASO próbowałoby odmówić gwarancji.
    Kamerka którą mam się sprawdza, a podpięcie do akumulatora i tryb monitoringu działa - żadnych skutków ubocznych. W mojej ocenie można montować samemu lub oddać do jakiegoś elektryka samochodowego.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    dzięki Panowie, poszukam chyba faktycznie kogoś spoza ASO - tak offtopowo ostatnio przy wymianie tylnej lampy, zauważyłem że klapa od bagażnika, a właściwie zawias ociera o tapicerkę przy otwieraniu/zamykaniu, bo coś krzywo u mnie zamontowali pewnie, więc obawiam się troszkę jakby to mogłoby być z kamerką

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Mnie w Stelvio podlaczyli to w ASO. Działa i nie ma zaklocen. Mam Garmina. Poszukam zdjęcia jak to zrobili albo jutro odloze mate pod nogami pasażera i zrobie zdjęcie bo tam to podłączyli. Na razie mam tylko takie skorumpowane zdjęcie.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18F9DDBB-7E3B-4F59-9AD0-C1DA9E4146A9.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	46.5 KB
ID:	271939
    dzieki!!

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    dzięki Panowie, poszukam chyba faktycznie kogoś spoza ASO - tak offtopowo ostatnio przy wymianie tylnej lampy, zauważyłem że klapa od bagażnika, a właściwie zawias ociera o tapicerkę przy otwieraniu/zamykaniu, bo coś krzywo u mnie zamontowali pewnie, więc obawiam się troszkę jakby to mogłoby być z kamerką
    Mnie kamerkę montowali u Zasady. Żadnych zastrzeżeń. Ale we wszystkich innych autach (w sumie było ich ze 6) audio, kamerki parkowania, rejestratory jazdy montowałem w TeleRadioManie i jeżeli masz obawy przed ASO, to z czystym sumieniem polecam.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Bez problemu. Chyba tobie albo komuś innemu polecałem po prostu udać się np. do TELE-RADIOman lub podobnych i oni ogarną.

    Sam też dałem do ASO do podłączenia na stałe, ale drugi raz tego nie zrobię. Szczególnie, że cena raczej kosmiczna
    dzięki napisalem do nich, zobacze co ogarna, moze przy okazji bym sobie cos audio podrzeźbił u nich jak Ty zrobiles

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    Mnie kamerkę montowali u Zasady. Żadnych zastrzeżeń. Ale we wszystkich innych autach (w sumie było ich ze 6) audio, kamerki parkowania, rejestratory jazdy montowałem w TeleRadioManie i jeżeli masz obawy przed ASO, to z czystym sumieniem polecam.
    thx, juz tam uderzam

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    ja mam Viofo A129 GPS Dual i kabel mam podpięty pod zasilanie z tylnego portu USB- nie chciałem na stałe z racji wiadomego niedoboru energii.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ja mam Viofo A129 GPS Dual i kabel mam podpięty pod zasilanie z tylnego portu USB- nie chciałem na stałe z racji wiadomego niedoboru energii.
    hmm plus/tyl? fajna opcja widze na recenzji - jestes zadowolony z uzytkowania jak na razie? (mozna wylaczyc nagrywanie predkosci czy jest na stale by default? ) moze faktycznie pojsc w takie cos i miec tez ochrone w razie w od strony zderzaka i pomysl z usb z tylu nie jest glupi.

    PS czy mozna wtedy tez korzystac z tego portu USB (moja zona czesto tam laduje telefon)?

    - - - Updated - - -
    [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] i ASO zapewne lubi serwisowac Twoje auto z racji, że są nagrywani podczas jazd testowych?? ciekawi mnie czy mają z tym jakiś problem?? ja też chciałbym wiedzieć co dzieje się z moim autem, raz widzialem sytuacje, ze bylo
    circa 50km przejechanych jak zostawiłem moje auto u nich, a mieli mi wtedy zrobić falowanie maski i pare innych mniejszych pierdółek, to biorac pod uwage ze trzeba by to sprawdzic na A4 to 25km w 1 i 25km w druga strone wydaje sie naciagniete
    Ostatnio edytowane przez Wilq84 ; 13-08-2020 o 09:27

Podobne wątki

  1. [Giulia] Wymiana kamerki cofania - ktoś kiedyś to robił?
    Utworzone przez Wilq84 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2020, 16:20
  2. Silikon do blachy samochodowej
    Utworzone przez ziomek_z w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 22:16
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 08:18
  4. Podłączenie DSP do radia bez instalacji
    Utworzone przez dragon855 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-02-2012, 22:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory