Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Temat: [Giulia] Bagażnik dachowy

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Unhappy

    Pamiątka po bagażniku Thule który był na dachu przez ok 2 tygodnie w tym jeden wyjazd z 2 rowerami i jeden z 4 rowerami (w tym 2 dziecięce, więc wagowo w normie z zapasem).

    Zaraz po demontażu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210902_192907.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	67.1 KB
ID:	280495

    Po umyciu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210902_193116.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	30.8 KB
ID:	280494

    Nie wiem czemu gumy zostawiły takie ślady. Na słońcu nie stało bo pogoda deszczowa. Umyte przed założeniem bagażnika. Nie ukrywam, że jestem rozczarowany nieco - będzie trzeba polerować i więcej nie założę belek bez folii ochronnej jakiejś czy co.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ja mam wgniotki, wyciągnięte, ale od spodu się nie dało, no ale to przez przygodę... no cóż, nie jest człowiek robotem, a jak jest zmęczony i jest noc, nie pamieta że ma rowery na dachu to łatwo gdzieś zachaczyć bo pułapek mnóstwo. żeby to naprawić teraz na cacy to skończyć się musi lakierowaniem rantu. ale nawet i bez przygody, u mnie też takie ślady zostawały i nie chciały zejść. stąd w tym roku założyłem już hak i kupiłem bagażnik na rowery
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210815_151220.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	191.3 KB
ID:	280496
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    [MENTION=64069]anAlfaBeta[/MENTION], też mam bagażnik Thule, te ślady bez problemu zeszły przy myciu. W myjni wprawdzie tego nie domyli, ale ogarnąłem to we własnym zakresie zwykłym płynem do mycia szyb.
    BTW stolarze stosują do zmywania kłopotliwych zabrudzeń z mebli zmywacz do paznokci. Ważne, że musi być bez acetonu. Może tutaj też się nada?

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Próbowałem właśnie płynem do szyb (zdjęcie "Po umyciu"), następna jest szmatka i pasta. Zmywaczem raczej nie będę próbował, ryzykowne a ten lakier rysuje się od patrzenia.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    215

    Domyślnie

    Gdyby ktoś miał na sprzedaż ten oryginalny bagażnik, to chętnie kupię, może być używany, bo potrzebuję go dwa razy w roku do przewiezienia rowerów do i z domu letniego, a mam już dość kombinowania i proszenia się innych.

  6. #36
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Tonale
    Postów
    19

    Domyślnie

    nietypowa prośba - czy ktoś może ma pomierzone, albo mógłby zmierzyć/ sfocić jak dokładnie wyglądają relingi w stelvio ?? Czy są identyczne jak w Tonale ?

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał sweeper Zobacz post
    nietypowa prośba - czy ktoś może ma pomierzone, albo mógłby zmierzyć/ sfocić jak dokładnie wyglądają relingi w stelvio ?? Czy są identyczne jak w Tonale ?
    A co to ma wspólnego z bagażnikiem dachowym do Giulii? A tak w ogóle, to do Tonale masz osobny dział.

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Panowie - czy ktoś może "ćwiczył" takie rozwiązanie:

    https://allegro.pl/oferta/box-na-pla...kaAttuEALw_wcB

    ??

  9. #39
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Giulia Veloce 2021
    Postów
    3

    Domyślnie

    Ja kupiłem Thule Wingbar Evo. Cały zestaw czarny. Samochód nadal wygląda dynamicznie. Bardzo wytrzymałe, mega łatwe w montażu. Zdecydowanie polecam. Jak się komuś przyda to mogę porobić foty bo akurat mam założone belki z bo em (też thule)

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Panowie - czy ktoś może "ćwiczył" takie rozwiązanie:

    https://allegro.pl/oferta/box-na-pla...kaAttuEALw_wcB

    ??
    Używam już prawie 3 lata i ogólnie jestem zadowolony bo spełnia swoje zadanie, ale trzeba pamiętać o paru rzeczach:
    - to jest 300 litrów dodatkowej przestrzeni, więc łatwo przekroczyć maksymalny dopuszczalny nacisk na kulę, lepiej wkładać tam duże ale lekkie rzeczy,
    - klapa, mimo że sprawia wrażenie solidnej, to jest podatna na przetarcia/przebicia jeśli będzie się przez dłuższy czas opierać o bagaż o ostrych krawędziach,
    - nie jest idealnie szczelny, po 500 km trasie w ulewie było odrobinę wody w środku.

    Co do zalet:
    - Szybko się montuje, szybciej niż box na dach,
    - Po złożeniu zajmuje względnie mało miejsca,
    - W połączeniu z boxem dachowym pozwala przewieźć Giulią naprawdę sporo gratów, aczkolwiek auto wygląda wtedy komicznie.

    Reasumując nie żałuję zakupu i z czystym sumieniem polecam.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Bagażnik dachowy
    Utworzone przez Sierek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-04-2018, 08:52
  2. [164] Bagażnik dachowy do 164?
    Utworzone przez mlodyamper2 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 19:16
  3. [145] Bagażnik dachowy+box
    Utworzone przez Marek75 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-01-2010, 09:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory