Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: [Giulia] Bagażnik dachowy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
    Postów
    62

    Domyślnie [Giulia] Bagażnik dachowy

    Czy ktoś ma może oryginalny bagażnik od Alfy? Jak się sprawuje?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bagaznik.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	55.4 KB
ID:	272091

    Zastanawiam się, czy brać ten, bo wygląda zdecydowanie najfajniej, czy lepiej jednak Thule:
    https://www.e-bagazniki.pl/bagazniki...055,16128.html

    Ten thule też nie wygląda źle, a podejrzewam, że może być troche lepszej jakości...

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Dobre pytanie, też się zastanawiam od dwóch miesięcy i nie mogę się zdecydować. Może faktycznie ktoś coś podpowie

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
    Postów
    62

    Domyślnie

    Znalazłem wątek o bagażnikach na alfaowner: https://www.alfaowner.com/threads/al...-bars.1167375/
    i zapytałem "Ares QV" o te oryginalne. Odpowiedział, że są super i poleca, więc je wezmę - wyglądają dużo lepiej

    Hi - they are great. Only been used a couple of times, but both times quick, easy and secure to fit, look good and being bespoke for the car, no niggles in fitting.

    The lock is all covered with a plastic cover which tightens into place, screwing into the door frame (you'll see the threaded holes there already).

    Not sure what a dynamometric lock is though?

    I do recommend them though!

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdymel Zobacz post
    Czy ktoś ma może oryginalny bagażnik od Alfy? Jak się sprawuje?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bagaznik.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	55.4 KB
ID:	272091

    Zastanawiam się, czy brać ten, bo wygląda zdecydowanie najfajniej, czy lepiej jednak Thule:
    https://www.e-bagazniki.pl/bagazniki...055,16128.html

    Ten thule też nie wygląda źle, a podejrzewam, że może być troche lepszej jakości...
    Moim zdaniem Giulia z jakimkolwiek bagażnikiem na dachu wygląda najdelikatniej pisząc słabo...
    Ale wracając do tematu to ja z czystym sumieniem mogę polecić Thule, którego zasadniczą zaletą jest to, że możesz bagażnik użytkować z innym autem wymieniając jedynie "łapki". Mój obecny bagażnik ma już 11 lat i był kupiony pod kątem 159-ki. trzy lata temu dokupiłem jedynie "łapki" do Giulii za około 80 zł. Pomimo 11 lat użytkowania nadal się dobrze trzyma, a raczej go nie oszczędzam, ładuję 2 rowery i pudło ponad 500 litrów, czasami jakieś deski, kajak, materac, itp.
    Mam belki prostokątne i hałas nie jest specjalnie dokuczliwy, więcej szumu robi pudło lub rowery.

    Raz miałem oryginalny fiatowski bagażnik do Fiata Stilo, owszem względnie ładnie to wyglądało, ale kosztowało kupę kasy, a jak sprzedałem Stilo to kupujący nie był zainteresowany bagażnikiem pasującym tylko do jednego auta i dość długo czekałem aż trafi się chętny na jego zakup.

    Natomiast pomijając stronę estetyczną, jeżeli chcesz wozić dużo sprzętu na dachu, to warto rozważyć taki model https://www.e-bagazniki.pl/bagazniki...055,13883.html, te kilkanaście centymetrów więcej na belce może mieć znaczenie ;-)
    Ostatnio edytowane przez Nuakszot ; 20-08-2020 o 14:37

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
    Postów
    62

    Domyślnie

    No pewnie, że słabo, ale jakoś trzeba w góry z deskami dojechać Albo z rowerami...
    Ja też mam do 159 (akurat MontBlanc) i wygląda to strasznie - przez to, że stopy są osobno, całość jest strasznie wysoka. Dlatego teraz chciałem pójść jednak w oryginalne - wygląda to jednak lepiej

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdymel Zobacz post
    Ja też mam do 159 (akurat MontBlanc) i wygląda to strasznie - przez to, że stopy są osobno, całość jest strasznie wysoka. Dlatego teraz chciałem pójść jednak w oryginalne - wygląda to jednak lepiej
    A to na pewno!

    Daj znać ile sprzętu dasz radę tam zapakować ;-)
    Ja już narzekam trochę na brak miejsca w kufrze i na dachu i zaczynam rozważać montaż haku pod bagażnik na rowery...

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Też polecam Thule. Kupiłem, używam i jestem bardzo zadowolony.
    Cytat Napisał Nuakszot Zobacz post
    mogę polecić Thule, którego zasadniczą zaletą jest to, że możesz bagażnik użytkować z innym autem wymieniając jedynie "łapki".
    Z tym akurat różnie bywa. Działa to w ten sposób tylko wtedy, gdy długość belek jest podobna. Ja miałem wcześniej kombi z relingami (rozstaw mniejszy, od szerokości dachu). Teraz mam sedana. Belki nie pasowały (były za krótkie) i musiałem kupić cały nowy bagażnik bazowy.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
    Postów
    62

    Domyślnie

    U mnie właśnie podobnie, bo z tego, co widzę, mont blanc do giuli stóp nie produkuje.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4788C947-3925-4A5D-8FE8-157BB98F1B19.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	28.4 KB
ID:	272113Mam oryginalną bazę i jestem zadowolony wygląda ok
    Mocowanie tez solidne, nie ma mowy żeby się coś ruszało lub żeby cos za mocno przykręcić i tym samym uszkodzić dach.
    Polecam ...
    Ostatnio edytowane przez bami159 ; 21-08-2020 o 01:49

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2jts Q4, Alfa Romeo Giulia 2,0 RWD
    Postów
    29

    Domyślnie

    Mam taki bagażnik jak ten na górze ten taki z obłymi rogami. Uważam że jest ok, ja z uwagi że mam cały przód samochodu oklejony folią ochronną po belki bagażnika też podjechałem okleić ( przy oklejaniu trzeba tylko zwrócić uwagę żeby na dachu doszli aż za to takie zagięcie dachu, najlepiej przywieźć bagażnik i pokazać ponieważ u mnie musieli dwa razy robić). W zestawie jest klucz do dociśnięcia bagażnika z dynanometrem więc normalnie nie da się tego popsuć, chociaż trzeba uważać ja tylko zauważyłem że wokół miejsc gdzie się wkręca śruby lekko się uwypukliła blacha ale to jest minimalna zmiana. Ja do bagażnika dokupiłem szynę na rower od Thule i wszystko ze sobą bardzo dobrze współpracuje. Auto z tym bagażnikiem nie wygląda żle, mi się nawet podoba. Montaż jest łatwy, do tego elementy kontaktujące się z nadwoziem są pomalowane taką gumowatą, miększą farbą więc nawet bez oklejania powinno być ok. W zestawie też jest folia którą można przykleić pod elementy stykające się z nadwoziem tylko mają małą powierzchnię. Bagażnik jest zamykany na kluczyki. Do tego same belki są lekkie. Pierwszą instalację lepiej zrobić w 2 osoby ponieważ wtedy jest więcej kręcenia, aktualnie zakładam go sam jest to szybkie. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Bagażnik dachowy
    Utworzone przez Sierek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-04-2018, 08:52
  2. [164] Bagażnik dachowy do 164?
    Utworzone przez mlodyamper2 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 19:16
  3. [145] Bagażnik dachowy+box
    Utworzone przez Marek75 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-01-2010, 09:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory