Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Obcieranie zderzaka przez tylną klapę bagażnika

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    a ja powrócę do tematu rozwiązania mocowania samemu bo nie chce mi się szarpać z ASO o takie coś, zostawiać auta im itp.

    tak więc niestety wczoraj już z prawej strony spadło jedno mocowanie bliższe bagażnikowi i zderzak zaczął lekko odstawać. zaczep znów zszedł w dół. dzisiaj auto postało w słońcu i po przejażdżce zauważyłem że spadł zaczep też z lewej strony. te zaczepy są do bani, zrobione ze złego tworzywa - nie sprężyste tylko się poddają i zostają jak je pracujący zderzak dogina w dół przy pracy (przez naciskanie na zamek) do tego zderzak elastyczny, pewnie trochę wibruje i wyżej łapie/naciska

    nie chciałem stosować wkrętów czy nitów żeby to robić całkiem na sztywno, wolałem dać możliwość jakiejś pracy drobnej. zrobiłem sposobem na szybko, może trochę "sztuka" ale myślę że ma szansę rozwiązać problem i już być rizwu azabuen ba wieki. śrubokręcikiem podniosłem do góry zaczep i włożyłem plastikową łyżkę do demontażu tapicerek skośnie tyle ile się dało (na oko ok 3.5cm w najdalsze miejsce), odciąłem ciut ponad zatrzaskiem i podmalowałem na czarno żeby przez szparkę pod lampą nie było widać kolorowego plastiku. wydaje się trzymać jak diabli

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200828_130245.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	80.4 KB
ID:	272306
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie chciałem stosować wkrętów czy nitów żeby to robić całkiem na sztywno, wolałem dać możliwość jakiejś pracy drobnej. zrobiłem sposobem na szybko, może trochę "sztuka" ale myślę że ma szansę rozwiązać problem i już być rizwu azabuen ba wieki. śrubokręcikiem podniosłem do góry zaczep i włożyłem plastikową łyżkę do demontażu tapicerek skośnie tyle ile się dało (na oko ok 3.5cm w najdalsze miejsce), odciąłem ciut ponad zatrzaskiem i podmalowałem na czarno żeby przez szparkę pod lampą nie było widać kolorowego plastiku. wydaje się trzymać jak diabli

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200828_130245.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	80.4 KB
ID:	272306
    przy okazji ogladania dzisiaj auta zauwazylem ze prawa tylna lampa ma duzo większą szparę "od góry" niz lewa,
    one w ogóle w jakikowliek sposob są regulowane w tej plaszczyznie (montaż?)
    a pisze w temacie zderzaka bo tak mi się skojarzyło bo to jest jeden z niewielu elementów które dotykało ASO....
    do tego jeszcze ewidentnie zrobila sie "bulwa" na plaskiej krawędzi (zderzaka) do ktorej dochodzi dolna krawędź klapy... i już tym miejscu widać przytarcie od klapy.... uwielbiam ASO....

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wyjęcie lampy to masz minutę roboty, pooglądaj, nie bardzo kojarzę żeby dało się regulować chyba że te kołki wkręcone w blachę na któe naprowadza się lampa da się przestawić? nie patrzyłem. Ty miałeś z tyłu tez drobną przygodę wspominałeś, więc tez moze to skutek tego? inna sprawa ze pewne tematy w GIulii nie zostały najlepiej zaprojektowane - z tym przycieraniem się zderzaka to i w nowych sztukach odebranych ledwo co z salonu były problemy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Mi obcierała ale dopiero po przygodzie, tylni zderzak pocałował się ze słupkiem na chodniku. Wyglądał OK (wgniótł się i wyskoczył od razu) ale był już na tyle zniekształcony, że klapa obcierała przy zamykaniu. Zamiast malować zdecydowałem się wymienić cały tylni zderzak, koszt ok. 3200 w ASO (nowy zderzak, wymiana, lakierowanie).

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    faktycznie robota na 5 minut...
    oczywiście patałachy z ASO tak zamontowaly tylną lampę że nie zaczepili o gorny zatrzask... i stą ta szpara... kurtyna....

    nie wymienil itez wzmocnienia/uchwytu zderzaka pod lampą bo nie idzie na jednym zaczepie zatrzasnąć zderzaka.... widac ze jest ten uchwyt nieco pokiereszowany, wiec zastosuje chyba metode z podkładką..ą z łyski do tapicerki ;]

    w

Podobne wątki

  1. [145] Przeciek przez klapę bagażnika
    Utworzone przez dymek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-11-2016, 11:36
  2. [147] [K] Lotkę na tylną klapę do Alfy 147
    Utworzone przez alces1 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-01-2015, 22:26
  3. Klapę tylną do 156 SW kompletną oraz szybę od komory bagażnika tylną prawą
    Utworzone przez odrobina156 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 11:28
  4. Emblemat na tylną klapę AR 156 1998r.
    Utworzone przez Speedy w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 18:52
  5. [147] listwa ozdobna na tylną klapę
    Utworzone przez Majka w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-06-2008, 12:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory