Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Temat: Dźwignia zmiany biegów AT - wymiana na poliftową

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Trantor
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Była 159 jest Giulia 2.2d
    Postów
    2

    Domyślnie Wymiana dźwigni automatu na polifową

    Byłem dziś w ASO i oglądałem Julkę po lifcie. Dźwignia do automatu wygląda super. W naszych przedliftowych jest to ostre dziadostwo. Zapytałem, czy wymienią mi na poliftową ? Nie robią takich rzeczy. Pytanie do Was. Czy ktoś zrobił lub próbował wymiany ?
    Ostatnio edytowane przez Trantor ; 28-08-2020 o 12:14

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mangamather
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super, 2.0T, 200 HP
    Postów
    9

    Domyślnie

    Przyłączam się do pytania. Podejrzewam, że nie będzie problemu z samą wymianą - odniosłem wrażenie, że różnica jest tylko wizualna. Nowy selektor wygląda dużo lepiej od przedliftu. Właściwie to widziałem na zdjęciach kilka wersji: obszyty gładką skórą i perforowaną. Pewnie nie prędko pojawi się wśród używanych części na aukcjach. Wie ktoś ile kosztuje nowy?

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    wg starego ePera cena z VAT wynosiła w okolicach 415EUR za drążek
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Według informacji z giuliaforums nowa dźwignia w starym aucie nie zadziała, będzie również błąd przy wykonywaniu PROXI.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    może chociaż z nowej da się przełożyć same obudowy skoro elektronika czy firmwary się różnią?

    ja myślę żeby u siebie i tak zrobić inaczej, dać do jakiegoś tapicera samochodowego który specjalizuje się w kierownicach/gałkach itp i obgadać temat co może zaproponować na obecnym drążku - zamiast tego czarnego plastiku widziałbym tam albo perforowaną skórę albo może alkantarę (mam na kierownicy) i do tego czerwoną nić (też mam), ale niekoniecznie ze zmianą kształtu główki drązka (choć nie wykluczam)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], świetny pomysł. Ciekawe, jak to wyjdzie

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    może chociaż z nowej da się przełożyć same obudowy skoro elektronika czy firmwary się różnią?

    ja myślę żeby u siebie i tak zrobić inaczej, dać do jakiegoś tapicera samochodowego który specjalizuje się w kierownicach/gałkach itp i obgadać temat co może zaproponować na obecnym drążku - zamiast tego czarnego plastiku widziałbym tam albo perforowaną skórę albo może alkantarę (mam na kierownicy) i do tego czerwoną nić (też mam), ale niekoniecznie ze zmianą kształtu główki drązka (choć nie wykluczam)
    Jedynym problemem będzie wykończenie przy guziku P i wyświetlaczu. Kiedyś obszywalem perforowana skóra i to niestety dość grube jest :/
    Ciekaw jestem efekty, bo to co mamy to ...

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    ja myślałem o poprzycinaniu ori wkładki plastikowej czarnej i obszyciu tylko jej - czyli taki dość dyskretne ale już znacznie lepiej wyglądające niż to co mamy. może ktoś na forum ma speca który mógłby taką modyfikację wykonać , może miałby od razu iluśtam klientów z forum? ktoś zna odpowiedniego człowieka?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ja myślałem o poprzycinaniu ori wkładki plastikowej czarnej i obszyciu tylko jej - czyli taki dość dyskretne ale już znacznie lepiej wyglądające niż to co mamy. może ktoś na forum ma speca który mógłby taką modyfikację wykonać , może miałby od razu iluśtam klientów z forum? ktoś zna odpowiedniego człowieka?
    Ja dzisiaj zająłem ramkę wokół "wyświetlacza". Po zdjęciu okazało się, że ona jest z gumowanego tworzywa. To nie jest zwykły chamski twardy plastik. Zdejmowalem z ciekawości, ale po zdjęciu przeszlifowałem papierem ściernym ostre krawędzie i odczucia są znacznie lepsze. Szczerze to plastik mi nie przeszkadza, jedynie ostre krawędzie mnie denerwowały.
    Wydaje mi się, że nie da się tego estetycznie zrobić. Jet tam bardzo mało miejsca i zatrzaski dość "ciasne". Trzeba by taka ramkę zrobić na nowo, tylko cieńsza, bo ta jest dość grubą

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez bob@ ; 28-08-2020 o 17:46

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Nie rozumem tego. Czy doprawdy nikt kto w fabryce oglądał finalny produkt nie skapnal się, że ten drążek pasuje jak g... do twarogu? Zrobią g... popsują caly efekt wnętrza, a ty człowieku potem drutuj, żeby fabrykę uratować...

Podobne wątki

  1. [145] Dźwignia zmiany biegów
    Utworzone przez alfa145kubarado w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 12:20
  2. [145] dźwignia zmiany biegów
    Utworzone przez Kris1979r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 17:59
  3. [146] Dźwignia zmiany biegów-kłopocik
    Utworzone przez motyk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 21:07
  4. [145] dźwignia zmiany biegów
    Utworzone przez czarek145 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 17:08
  5. [33] Dźwignia zmiany biegów
    Utworzone przez _zagiel_ w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-05-2008, 19:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory