Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Aktywny tempomat i rozpoznawanie znaków

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    w takim razie zglos do ASO zeby Ci to aktywowali, jesli masz Asystenta Kierowcy Plus powinna sie Ci pojawiac w zakladce Driver Assistance opcja ISC jak tutaj: https://youtu.be/cIDvS5vuaao?t=33 pomiedzy Driver Attention Assist a Traffic Sign Recognition

    swoja droga Ciekaw jestem czy da sie to aktywowac/retrofitowac jakims MESem dla samochodow ktore maja jedynie rozpoznawanie znakow albo nawet dla tych ktore go nie maja, jedynie aktywny tempomat. Pytanie czy samochod ma do rozpoznawania znakow jakis specjalny hardware, czy maja to wszystkie auta i trzeba tylko aktywowac (jak ACC w samochodach bez niego). Nie trzeba do tego dodatkowych przyciskow bo uzywa sie jedynie tych od tempomatu. Inna sprawa z HAS i TJA bo do nich jest dodatkowy przycisk na kierownicy. Ktos wie ?

    Osobiscie posiadam tylko ACC i Lane Departure Warning, nie zeby mi jakos szczegolnie zalezalo na rozpoznawaniu znakow ale jakby sie to dalo wlaczyc ot tak to czemu nie, zawsze moznaby wylaczyc
    Ostatnio edytowane przez method ; 02-09-2020 o 12:04

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    w takim razie zglos do ASO zeby Ci to aktywowali, jesli masz Asystenta Kierowcy Plus powinna sie Ci pojawiac w zakladce Driver Assistance opcja ISC jak tutaj: https://youtu.be/cIDvS5vuaao?t=33 pomiedzy Driver Attention Assist a Traffic Sign Recognition
    Super! Dzieki bardzo. Nigdzie nie mogłem znaleźć informacji, czy coś powinno być dodatkowo w ustawieniach.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    w takim razie zglos do ASO zeby Ci to aktywowali
    Byłem i na szybko się nie udało... Mam się umówić tak, żeby mieli więcej czasu pokminić.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Brera 3.2 JTS Q4, Stelvio 2.0 Q4
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    w takim razie zglos do ASO zeby Ci to aktywowali, jesli masz Asystenta Kierowcy Plus powinna sie Ci pojawiac w zakladce Driver Assistance opcja ISC jak tutaj: https://youtu.be/cIDvS5vuaao?t=33 pomiedzy Driver Attention Assist a Traffic Sign Recognition

    swoja droga Ciekaw jestem czy da sie to aktywowac/retrofitowac jakims MESem dla samochodow ktore maja jedynie rozpoznawanie znakow albo nawet dla tych ktore go nie maja, jedynie aktywny tempomat. Pytanie czy samochod ma do rozpoznawania znakow jakis specjalny hardware, czy maja to wszystkie auta i trzeba tylko aktywowac (jak ACC w samochodach bez niego). Nie trzeba do tego dodatkowych przyciskow bo uzywa sie jedynie tych od tempomatu. Inna sprawa z HAS i TJA bo do nich jest dodatkowy przycisk na kierownicy. Ktos wie ?

    Osobiscie posiadam tylko ACC i Lane Departure Warning, nie zeby mi jakos szczegolnie zalezalo na rozpoznawaniu znakow ale jakby sie to dalo wlaczyc ot tak to czemu nie, zawsze moznaby wylaczyc
    Dołęczę do tematu...
    Zajął się ktoś taką opcją?
    Mam ACC i LDW w MY20. Kamera pewnie ta sama...
    Daevit Alfa Pomorze
    forum.alfapomorze.pl

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    bylem na poczatku roku u kolegi [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] i probowalismy wlaczyc (pozdrawiam ) w menu sie pojawilo ale znakow nie chcialo rozpoznawac, prawdopodobnie jest gdzies glebiej zaszyte albo trzeba jeszcze cos wlaczyc dodatkowo, no idea. Bardzo mozliwe ze to tego trzeba miec nawigacje (lub aktywowany jakis jej modul) i system konfrontuje to co samochod "widzi" z tym co ma w nawigacji, jesli chodzi o ograniczenia predkosci
    Ostatnio edytowane przez method ; 21-09-2021 o 21:38

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Brera 3.2 JTS Q4, Stelvio 2.0 Q4
    Postów
    60

    Domyślnie

    Dzięki za info.
    Daj znać jakby udało Ci się ogarnąć temat.
    Daevit Alfa Pomorze
    forum.alfapomorze.pl

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    [MENTION=23389]method[/MENTION], również pozdrawiam
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
    Postów
    62

    Domyślnie

    To ja tylko dodam, że u mnie problem rozwiązała aktualizacja softu - była kampania jakiś czas temu. Teraz wszystko działa jak należy - całkiem fajna opcja na autostradach.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdymel Zobacz post
    problem rozwiązała aktualizacja softu
    Potwierdzam, u mnie było tak samo. O aktualizacji softu dostałem chyba nawet list od FCA. Pisałem o tym w wątku akcje serwisowe.

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdymel Zobacz post
    To ja tylko dodam, że u mnie problem rozwiązała aktualizacja softu - była kampania jakiś czas temu. Teraz wszystko działa jak należy - całkiem fajna opcja na autostradach.
    wiem że była kampania na ISC, ale myślałem że to poprawka działania, ona (ta funkcja) w ogóle wcześniej nie działała? jeśli tak to muszę odgrzebać logi z auta kolegi [MENTION=23389]method[/MENTION] (pozdrawiam), może jednak da sie to odblokować ale po updatcie (tylko pytanie czy wskoczy do auta bez ISC z fabryki, tu wątpliwość po update na ABS i retrofitach ACC z 1 generacji Giulii)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Aktywny tempomat melduje żebym hamował...
    Utworzone przez filop w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-08-2020, 10:46
  2. Aktywny tempomat szczegóły?
    Utworzone przez filop w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-04-2020, 04:51
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-12-2016, 20:07
  4. Webasto - zbyt wczesne rozpoznawanie płomienia
    Utworzone przez predator w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-01-2013, 16:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory