Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy 12345678
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 80

Temat: Szarpanie przy gwałtownym ruszaniu a różnica rozmiaru kół - napęd Q4

  1. #71
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Od pewnego czasu jest na forum wysyp usterek, których nikt wcześniej nie zgłaszał, bo wszyscy użytkownicy Giulii/Stelvio mieli nówki z polskiego salonu bez żadnych przygód drogowych. Auta z USA są zawsze po jakichś większych lub mniejszych przejściach i zostały lepiej lub gorzej naprawione. Nikt tu na razie nie wie, jaki wpływ na dyfry może mieć zwykła stłuczka. To jest jednak dość precyzyjny mechanizm, którego zużycie widać po oleju i/lub dźwięku. Ja mam przejechane ponad 30 tys. km i żadnej z tych usterek nie zauważyłem u siebie, ale nie będę w każdym temacie pisał, że u mnie nie występuje, bo i po co
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #72
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    [MENTION=85548]Karol1[/MENTION] , nie, chyba zly trop . pierwszy o ile kojarze wymienial kolega [MENTION=77989]Lukicrx[/MENTION] kilka mcy temu w stelvio z konca 2017 z polskiego salonu o ile wiem bezwypadkowym. wymiana przy przebiegu 95tys km, choc podszarpywania mial juz od paru mcy chyba kolo 60-70tys juz sie skarzyl.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #73
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Przepraszam, bo się pogubiłem. Który dyferencjał jest tu problemem? Tzn czy ten problem dotyczy q4, q2, zwykłego tylnonapędowego?

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  4. #74
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Przepraszam, bo się pogubiłem. Który dyferencjał jest tu problemem? Tzn czy ten problem dotyczy q4, q2, zwykłego tylnonapędowego?

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    raczej nie ma znaczenia bo i w q4, q2 i AWD występował ten przypadek, u mnie po wymianie oleju w tylnim dyfrze szarpanie sie troche uspokoiło na pewno szarpie mniej i rzadko ale czasami szarpnie minimalni, zwłaszcza przy mocnym depnięciu, lub przy powolnym chamowaniu, widziałem olej po wymienia (60k km ) i był w bardzo dobrym stanie, zalalem motulem 1,1 mm no i coś na pewno to dało, ale czy wyeliminowało problem całkowicie ? Nie. w czwartek jade na kalibracje skrzyni wiec dam znac czy pomogło, dodam ze kolega wziął Alfe 2.0 200km z polskiego salonu chyba 2 letnią i miał to samo szarpanie na niskich obrotach na zimnym i po ruszaniu, skalibrował skrzynię i problem się rozwiązał, wiec moze trzeba było zacząc od kalibracji skrzyni a nie od wymiany oleju w dyfrze, zobaczymy.

  5. #75
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    raczej nie ma znaczenia bo i w q4, q2 i AWD występował ten przypadek, u mnie po wymianie oleju w tylnim dyfrze szarpanie sie troche uspokoiło na pewno szarpie mniej i rzadko ale czasami szarpnie minimalni, zwłaszcza przy mocnym depnięciu, lub przy powolnym chamowaniu, widziałem olej po wymienia (60k km ) i był w bardzo dobrym stanie, zalalem motulem 1,1 mm no i coś na pewno to dało, ale czy wyeliminowało problem całkowicie ? Nie. w czwartek jade na kalibracje skrzyni wiec dam znac czy pomogło, dodam ze kolega wziął Alfe 2.0 200km z polskiego salonu chyba 2 letnią i miał to samo szarpanie na niskich obrotach na zimnym i po ruszaniu, skalibrował skrzynię i problem się rozwiązał, wiec moze trzeba było zacząc od kalibracji skrzyni a nie od wymiany oleju w dyfrze, zobaczymy.
    U mnie po wymianie oleju problem zniknął "prawie" zupełnie, jednak przy kolejnej wizycie w warsztacie (zmiana opon) poprosiłem o ponowne sprawdzenie oleju w tylnym dyfrze i okazało się, że wejdzie jeszcze troszkę. Mechanik stwierdził, że " z piećdziesiątka". Po tej dolewce problem zniknął zupełnie.

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Od pewnego czasu jest na forum wysyp usterek, których nikt wcześniej nie zgłaszał, bo wszyscy użytkownicy Giulii/Stelvio mieli nówki z polskiego salonu bez żadnych przygód drogowych. Auta z USA są zawsze po jakichś większych lub mniejszych przejściach i zostały lepiej lub gorzej naprawione. Nikt tu na razie nie wie, jaki wpływ na dyfry może mieć zwykła stłuczka. To jest jednak dość precyzyjny mechanizm, którego zużycie widać po oleju i/lub dźwięku. Ja mam przejechane ponad 30 tys. km i żadnej z tych usterek nie zauważyłem u siebie, ale nie będę w każdym temacie pisał, że u mnie nie występuje, bo i po co
    Tu się zupełnie nie zgodzę z domniemaniami kolegi. Śmiało można stwierdzić, że z 90% kolizji drogowych ma mniejszy wpływ na uszkodzenie tylnego dyfra niż zaliczenie np. dziury w drodze. Jeżeli nie było bezpośredniego lub pośredniego uderzenia w ten element, nie powinno mieć wpływu na jego uszkodzenie chyba, że przód się z tyłem zmielił. ale raczej takich nikt do Polski nie sprowadza.
    Ostatnio edytowane przez Gelo ; 26-10-2020 o 10:02

  6. #76
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    raczej nie ma znaczenia bo i w q4, q2 i AWD występował ten przypadek, u mnie po wymianie oleju w tylnim dyfrze szarpanie sie troche uspokoiło na pewno szarpie mniej i rzadko ale czasami szarpnie minimalni, zwłaszcza przy mocnym depnięciu, lub przy powolnym chamowaniu, widziałem olej po wymienia (60k km ) i był w bardzo dobrym stanie, zalalem motulem 1,1 mm no i coś na pewno to dało, ale czy wyeliminowało problem całkowicie ? Nie. w czwartek jade na kalibracje skrzyni wiec dam znac czy pomogło, dodam ze kolega wziął Alfe 2.0 200km z polskiego salonu chyba 2 letnią i miał to samo szarpanie na niskich obrotach na zimnym i po ruszaniu, skalibrował skrzynię i problem się rozwiązał, wiec moze trzeba było zacząc od kalibracji skrzyni a nie od wymiany oleju w dyfrze, zobaczymy.
    Kolego podziel się co wynikło po kalibracji skrzyni ?

  7. #77
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    U mnie po wymianie oleju problem zniknął "prawie" zupełnie, jednak przy kolejnej wizycie w warsztacie (zmiana opon) poprosiłem o ponowne sprawdzenie oleju w tylnym dyfrze i okazało się, że wejdzie jeszcze troszkę. Mechanik stwierdził, że " z piećdziesiątka". Po tej dolewce problem zniknął zupełnie.
    U siebie po 21kkm wymieniłem olej w dyfrze profilaktycznie. Okazało się, że brakowało ok.200ml (spuściłem 950ml. wlałem ok. 1150ml.)autko chodziło i chodzi bez zastrzeżeń. W moim przypadku brak 200ml oleju nie miał zadnego wpływu na układ napędowy.

  8. #78
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Panowie byłem w ASO mechanik stwierdził że w skrzyni do pełnego stanu brakuje 0,4L oleju, uzupełniono niedobór do pełnego stanu olejem 8/9SPEED ATF, dedykowany do mojej skrzyni. Po 4 dniach jazdy odpalania i ruszania na zimnym silniku mogę stwierdzić ze problem zniknął, skrzynia chodzi płynnie zero jakiegokolwiek szarpnięcia.

  9. #79
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulia Veloce Q4 2.2 AR Spider 2.4
    Postów
    31

    Domyślnie

    Poproszę o podsumowanie jakie (Motul) i ile oleju należy zastosować w:
    Przedni dyfer
    Tylny dyfer LSD
    Rozdzielacz napędów
    Ostatnio edytowane przez beton1 ; 21-04-2023 o 09:54

  10. #80
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo Q4 Veloce TI 280KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Za około tydzień również bedę wymieniał oleje w obydwu dyferencjałach (przód i tył) oraz w przekładni międzyosoiwej. Moje typy to:
    - dyferencjał przedni: Ravenol MTF-1 75W85 GL-5,
    - dyferencjał tylny: Ravenol DGL 75W85 LS GL-5,
    - dyferencjał międzyosiowy: Ravenol DGL 75W85 LS GL-5 (taki mam obecnie i taki sam wleję ponownie).
    W innym aucie tylno-napędowym nie-LS (przebieg 212 tkm, rok prod. 2007) wlałem (3 lata temu i po przejechaniu 50 tkm): Motul Gear 300 75W90.

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 2.4 szarpie przy gwałtownym ruszaniu powyżej 2 tyś obrotów.
    Utworzone przez lopez141 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-05-2019, 16:31
  2. Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez JaTaNu w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 12:05
  3. 2.4 jtd szarpanie przy ruszaniu...
    Utworzone przez mati91lbn w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 19:30
  4. Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 08:10
  5. [145] Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez Wit w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 22:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory