Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 79

Temat: Szarpanie przy gwałtownym ruszaniu a różnica rozmiaru kół - napęd Q4

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    nie wiem o jakim efekcie piszesz, nawet przez posta nie będę próbował zrozumieć. musiałbym pojeździć Twoim autem a Ty moim żeby coś porównać, tak to każdy po swojemu sobie coś ocenia.

    co do szarpania ja tylko chciałem powiedzieć że średnica opon raczej nie, coś innego.

    jeden z forumowiczów skarży łsię na szarpania, wymienił olej w skrzyni przy ok 90tyś km, ale to nic nie dało, dzisiaj wymienił olej z mostów przód/tył, zlał czarny, napisał że pierwsze wrażenie super, nic nie szarpie - zobaczymy po paru dniach. 2.0 Q4 280HP Stelvio. 2018
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Stelvio Veloce 210km MY2020
    Postów
    17

    Domyślnie

    Przy zmianach opon zalecane maksymalne różnice to 1%, przy czym konkretna wartość zależy od producenta samochodów. Mówimy o nowych oponach. Natomiast odnosi się do zwiększenia lub zmniejszenia wielkości opon na obu osiach a nie różnic pomiędzy osiami, szczególnie w autach z napędem 4x4.

    Efekt zużycia jest wkalkulowany. Jeśli zwiększysz tę różnicę nowych opon to przy nierównomiernym zużyciu będzie jeszcze większa do planowanej przez producenta.

    Opony mogą być przyczyną ale nie muszą, w tym konkretnym przypadku.

    Ostani element. W przypadku wypadku decydująca jest homologacja samochodu (rozmiary opon tam zapisane, nie chodzi o homologacje opon). W przypadku odstępstwa możemy mieć problemy, a tak właśnie jest z rozmiarem 295/30R19.
    Ostatnio edytowane przez Pietonek ; 03-09-2020 o 17:37

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Podniosłem auto na lewarku, zmierzyłem metrówką obwód kół. Z pomiarów wychodzi, że opona 295/30/19 ma 208,9cm (ok 8ys przelotu) a przód, którego stan zużycia jest wysoki (ponad 30tys) 225/40/19 to 208,4cm. Z matematyki wychodzi, że obwód tyłu jest o 5mm dłuższy, co daje nam niespełna 0,24% różnicy - dramatu nie ma. Wskazówką może być fakt, że auto w ogóle nie szarpnie, dopóki się nie rozgrzeje. Może to właśnie kwestia oleju w dyfrze? (nalot 30tys km).

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    [MENTION=86273]Pietonek[/MENTION], ale nie piszemy o homologacjach i innych rzeczach tylko o szarpaniu; Twoje wypowiedzi, a moje podsumowanie raczej kwestię rozmiaru opon zostawiają na boku [MENTION=84688]Gelo[/MENTION] kwestię oleju dałem jako przykład, Ty masza auto rozumiem lekko ponad 30k km przebiegu, więc olej w przekładniach musi być raczej OK (chyba że przypadek typu jak jednego z forumowiczów że fabrycznie było za mało oleju i dyferencjał się zajechał). jak pisałem, nie znam Twojego szarpania, ani nie mam diagnozy, u jednych po zmianie świec auto zaczęło chodzić fajnie, u innych olej przekładni, a ktoś inny może być jeszcze coś innego (nie wyłączając wysokich oczekiwań które przy automacie niekoniecznie mogą być spełnione)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    [QUOTE=epsonix;2250273][MENTION=86273]Pietonek[/MENTION]
    O swoim problemie piszesz już w dwóch tematach. Piszę u Ciebie ponieważ pierwszy założyłeś temat szarpnięć.Wymieniłeś już olej w dyfrach ? Tak jak pisał kolega w innym temacie.
    Ostatnio edytowane przez Karol1 ; 08-09-2020 o 21:08

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    nie, moja ma dopiero 31.5kkm a szarpniec to raczej nie doswiadczylem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie, moja ma dopiero 31.5kkm a szarpniec to raczej nie doswiadczylem.
    Moja też ma teraz 31 z groszami. W przyszłym tyg. jestem umówiony w serwisie AR, zobaczymy jaka będzie diagnoza? Człowiek z działu serwisu, stwierdził, że to jeszcze raczej za wcześnie na olej w dyfrach.

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    Moja też ma teraz 31 z groszami. W przyszłym tyg. jestem umówiony w serwisie AR, zobaczymy jaka będzie diagnoza? Człowiek z działu serwisu, stwierdził, że to jeszcze raczej za wcześnie na olej w dyfrach.
    A może problem jest poza układem napędowym.
    Sprawdź świece. Może wypadają zapłony i szarpie. Wprawdzie producent zaleca wymianę co 60 tyś km ale podobno dobrze skrócić o połowę.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Analizowałem sprawę obwodów kół zanim kupiłem inne niż homologowane opony.
    Jeśli do tego co słusznie pisze Pietonek dodasz różnice w obwodzie spowodowane:
    - różnym obciążeniem przodu i tyłu przy jeździe na pusto/pełno;
    - różnemu ugięciu przy tym samym ciśnieniu opon szerszych i węższych (szersza ugina się mniej);
    - różnym drogom jakie pokonują koła wew/zew i przód/tył przy skręcaniu;

    to staje się oczywiste, że różnica 0,4% czy realna 0,2% nie powinna wywoływać zjawiska, o którym piszesz, a tolerancja różnicy obwodów założona przez producenta musi być większa.
    Twój problem logicznie patrząc jest raczej w czym innym.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Ja olej w skrzyni mam wymieniony. Mam bardzo lekkie szarpnięcie przy 10 km/h. przebieg 45000. ALFA z USA ( gruz i tam te inne określenia co piszą inni.) Alfa ma tylko szarpnięcie przy 10 km/h. Startowałem samochodem od 0 do ponad 200 nie mam żadnego innego szarpnięcia oprócz tego przy 10 km samochód idzie jak strzała do przodu. Podczas ruszania brak szarpnięć , na biegu wstecznym również wszystko gra. Spróbuję nagrać filmik.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    Moja też ma teraz 31 z groszami. W przyszłym tyg. jestem umówiony w serwisie AR, zobaczymy jaka będzie diagnoza? Człowiek z działu serwisu, stwierdził, że to jeszcze raczej za wcześnie na olej w dyfrach.
    Podziel się koniecznie wiedzą po wymianie.
    Serwis AR to same gamonie nie wrzucam tu wszystkich do jednego wora ,ale przeważnie nie maja pojęcia o alfach tylko klepią te proste fiaty i tyle. Wymiana oleju i podzespołów zawieszenia a reszta to dramat. W mojej alfie miałem problem z maglownicą koszt w ASO 15 000 zł powiedziałem ok róbcie i się zaczęło a bo to USA to inne część itp. jeden z mechaników chciał wyjmować silnik. Stwierdził ze w tym SILNIKU JEST BLOK ALUMINIOWY I PRZY WYJMOWANIU MOŻE ON SIĘ USZKODZIĆ TAK TAK PANOWIE SERWIS ASO BIAŁYSTOK. Więc jak chcesz wymienić olej w dyfrach to mają ci wymienić i nie słuchaj ich teorii.

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 2.4 szarpie przy gwałtownym ruszaniu powyżej 2 tyś obrotów.
    Utworzone przez lopez141 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-05-2019, 16:31
  2. Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez JaTaNu w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 12:05
  3. 2.4 jtd szarpanie przy ruszaniu...
    Utworzone przez mati91lbn w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 19:30
  4. Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 08:10
  5. [145] Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez Wit w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 22:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory