Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 80

Temat: Szarpanie przy gwałtownym ruszaniu a różnica rozmiaru kół - napęd Q4

  1. #41
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Wczoraj wymieniłem olej w mechanizmie różnicowym i w dyfrze przy przebiegu 32tys. OIej w rozdzielaczu był wg mnie średni, mechanik stwierdził "że nie jest zły". Niestety olej w dyfrze czarny. Nie wiem dlaczego producent zaleca wymianę, bodajże przy 70tys km? U mnie było by lepiej gdyby to było przy 20-25tys, tym bardziej, że to w zasadzie groszowa sprawa - jeden olej niespełna 60zł od Motula (w rozdzielaczu inny w dyfrze inny). Tak się złożyło, że przed wymianą przypadkowo obejrzałem filmik o serwisowaniu auta rasowego, sportowego, gdzie mechanik jasno się wypowiada, że nie ma czegoś takiego jak określony przebieg do wymiany oleju w skrzyni i napędach. Auto praktycznie po każdym upalaniu, kiedy dochodzi do przegrzania oleju powinno mieć go wymieniony.
    Podsumowując, efekt podszarpywania jest w tej chwili niezauważalny podczas normalnej jazdy lub bardzo minimalny podczas usilnego wywoływania tego efektu. Ale teraz to przynajmniej mogę się zgodzić, że to efekt małej, ale jednak, różnicy w obwodzie kół przód-tył. Jak dla mnie, teraz jest ok.
    Ostatnio edytowane przez Gelo ; 08-10-2020 o 09:39

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    Wczoraj wymieniłem olej w mechanizmie różnicowym i w dyfrze przy przebiegu 32tys.
    Nie wiesz może jakie dokładnie oleje zalał mechanik?

  3. #43
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Nie wiesz może jakie dokładnie oleje zalał mechanik?
    Na pewno Motul ale nie zrobiłem zdjęcia butelek i nie znam specyfikacji. Przypuszczam, że specyfikację będą w stanie ustalić w hurtowni, gdzie sprzedają m.in oleje - jest taki punkt w mojej okolicy w pobliżu warsztatu, gdzie robiłem wymianę.

  4. #44
    Użytkownik Świeżak Avatar Mateuszz
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio Executive
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    Wczoraj wymieniłem olej w mechanizmie różnicowym i w dyfrze przy przebiegu 32tys. OIej w rozdzielaczu był wg mnie średni, mechanik stwierdził "że nie jest zły". Niestety olej w dyfrze czarny. Nie wiem dlaczego producent zaleca wymianę, bodajże przy 70tys km? U mnie było by lepiej gdyby to było przy 20-25tys, tym bardziej, że to w zasadzie groszowa sprawa - jeden olej niespełna 60zł od Motul (w rozdzielaczu inny w dyfrze inny). Tak się złożyło, że przed wymianą przypadkowo obejrzałem filmik o serwisowaniu auta rasowego, sportowego, gdzie mechanik jasno się wypowiada, że nie ma czegoś takiego jak określony przebieg do wymiany oleju w skrzyni i napędach. Auto praktycznie po każdym upalaniu, kiedy dochodzi do przegrzania oleju powinno mieć go wymieniony.
    Podsumowując, efekt podszarpywania jest w tej chwili niezauważalny podczas normalnej jazdy lub bardzo minimalny podczas usilnego wywoływania tego efektu. Ale teraz to przynajmniej mogę się zgodzić, że to efekt małej, ale jednak, różnicy w obwodzie kół przód-tył. Jak dla mnie, teraz jest ok.
    Czy taką sytuację też miałeś gdy silnik był zimny ? U mnie jest właśnie tak przy zimnym silniku, strasznie szarpie na niskich biegach, muszę jechać bardzo powoli aby biegi się płynnie zmieniały.
    Ostatnio edytowane przez Mateuszz ; 08-10-2020 o 11:02

  5. #45
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateuszz Zobacz post
    Czy taką sytuację też miałeś gdy silnik był zimny ? U mnie jest właśnie tak przy zimnym silniku, strasznie szarpie na niskich biegach, muszę jechać bardzo powoli aby biegi się płynnie zmieniały.
    No nie. Szarpanie występowało wyłącznie na małych prędkościach przy maksymalnie rozgrzanym silniku.
    Ostatnio edytowane przez Gelo ; 08-10-2020 o 14:51

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Nie wiesz może jakie dokładnie oleje zalał mechanik?

    Wtrącę się w rozmowę ponieważ też mam ten problem jutro stawiam samochód na wymianę oleju w dyfrach.

    Co do oleju :

    Przód Motul- 75W80 wchodzi ok. 0,9 litra -75W80- na bazie syntetyku cena ok 40 zł za 1litr.
    Tył - motul - 75W90 - wchodzi ok . 1,1-1.4 litra - 75W90- musi byś to olej 100% Syntetyczny cenia za 1l ok 90 zł

  7. #47
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    Wtrącę się w rozmowę ponieważ też mam ten problem jutro stawiam samochód na wymianę oleju w dyfrach.

    Co do oleju :

    Przód Motul- 75W80 wchodzi ok. 0,9 litra -75W80- na bazie syntetyku cena ok 40 zł za 1litr.
    Tył - motul - 75W90 - wchodzi ok . 1,1-1.4 litra - 75W90- musi byś to olej 100% Syntetyczny cenia za 1l ok 90 zł
    Mnie mechanik za jeden z nich podał 58zł ale w sumie za obydwa zapłaciłem 180zł z wymianą, więc w sumie cena spoko.

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Panowie jest sukces. Alfa śmiga jak przecinak nie ma najmniejszego szarpnięcia ,wszystko chodzi płynnie .

    Przypomnę mój problem- miałem lekkie szarpnięcie samochodem przy ok 10 km/h pomiędzy drugim a trzecim biegiem. - bardzo mnie to flustrowało przy jeździe w mieście , na trasie nic się nie działo.

    Po sprawdzeniu poduszek silnika, świec , skrzyni biegów , padło na wymianę oleju w dyfrach.Oleje wymieniłem tak jak napisałem wyżej. Szarpanie zostało wyeliminowane ! Wróciła chęć do jazdy tym samochodem.
    Mój przebieg to 46000 km .
    Ostatnio edytowane przez Karol1 ; 10-10-2020 o 09:09

  9. #49
    Użytkownik Świeżak Avatar sory89
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Warszawa/Przemyśl
    Auto
    Giulia 280KM - ekwiwalent amerykański
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateuszz Zobacz post
    Czy taką sytuację też miałeś gdy silnik był zimny ? U mnie jest właśnie tak przy zimnym silniku, strasznie szarpie na niskich biegach, muszę jechać bardzo powoli aby biegi się płynnie zmieniały.
    u mnie jest identycznie, poradziłeś już sobie z problemem? Nie wiem czy zacząć od wgrania jeszcze raz skrzyni przez witecha , czy od wymiany oleju, a moze wymianie świec, u mnie szarpanie jest praktycznie zawsze na zimnym silniku jak dlugo postoi, i czasami przy hamowaniu, obroty normalne nie skaczą.

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    u mnie jest identycznie, poradziłeś już sobie z problemem? Nie wiem czy zacząć od wgrania jeszcze raz skrzyni przez witecha , czy od wymiany oleju, a moze wymianie świec, u mnie szarpanie jest praktycznie zawsze na zimnym silniku jak dlugo postoi, i czasami przy hamowaniu, obroty normalne nie skaczą.
    Jak jest identycznie to zmień olej w dyfrach.

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 2.4 szarpie przy gwałtownym ruszaniu powyżej 2 tyś obrotów.
    Utworzone przez lopez141 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-05-2019, 16:31
  2. Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez JaTaNu w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 12:05
  3. 2.4 jtd szarpanie przy ruszaniu...
    Utworzone przez mati91lbn w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 19:30
  4. Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 08:10
  5. [145] Szarpanie przy ruszaniu
    Utworzone przez Wit w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 22:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory