Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Temat: Podgrzewane lusterka ...

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Źle zaprojektowali moduł sterowania ładowaniem akumulatora, czy jakoś tak.
    Obawiam się, że ogólnie to dzięki WLPT i nie tylko temat w Alfie

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack801 Zobacz post
    Mam ten sam problem - nie działa start stop i nie grzeje tylna szyba i lusterka.
    Problem w zasadze permanentny zgłosiłem do ASO - ładowali Aku 2 dni i na 1 miesiąc był spokój
    To auto jest jakies dziwaczne - ja jezdze regularnie w trasy, co gorsza ładowanie aku ładowarką z lidla nie dziąła
    Czym to jest spowodowane ? Alternator załacza sie tylko w jakiś specyficznych sytuacjach ?
    Czy cisnać ASO na wymiane aku ?
    Stopień naładowania aku <50% i ogrzewanie nie działa - tak działa firmware w Giulii. Do tego jak masz włączony S&S to on skutecznie trzyma aku naładowany w przedziale 65% +- kilka %, stąd potem parę dni stania albo kilka lokalnych przejażdżek i aku <50% szczególnie jak aku już po roku/dwóch naładowania w okolicach 65% postarzeje się i straci np 30% pojemności. Do tego "inteligentny alternator" (czytaj debilny), który powyżej stopnia naładowania 75% obniża coraz bardziej ładowanie, a przy 85% już tylko utrzymuje 85% (tylko przy hamowaniu wzrasta). Ogólnie nie ma to szans działać jeśli nie jeździsz dużo i po np serpentynach czy torze gdzie będzie można hamowaniem naładować aku do 100%.
    Brawa dla inżynierów FCA, tego jednak nie zmienią bo zmiana strategii ładowania to homologowanie na nowo, a i pewnie przy zmianie strategii nagle okaże się że dojdzie 0.1L/100km albo parę gramów CO2 i dostaną duuuuże dopłaty za CO2.



    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Źle zaprojektowali moduł sterowania ładowaniem akumulatora, czy jakoś tak.
    Z niecierpliwością czekamy, aż @epsonix skończy urządzenie poprawiające fabrykę
    Nic ponad prototyp narazie nie jest w planach, i ze względu na wymóg homologacji (która jest praktycznie nie do przejścia finansowo a i formalnie pewnie (reverse engineering i hackowanie danych na magistrali z IBS), niemożliwa do zaliczenia). Obawiam się że nie pozostaje nic innego jak wyłączać start&stop (dezaktywator do kupienia w moim sklepie) a w zależności ile się jeździ podładować aku raz na kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt tygodni.


    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Obawiam się, że ogólnie to dzięki WLPT i nie tylko temat w Alfie
    WLTP chyba tylko urealniło trochę dane pomiarowe, potem EUR6D jeszcze bardziej narzuciło ograniczenia na "czasowe przekraczanie" podanych danych w rzeczywistych warunkach.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    WLTP chyba tylko urealniło trochę dane pomiarowe
    No tak, zgadza się. Jednak, żeby dane podawane przy WLTP nie były o wiele większe niż wg norm ECE, dużo producentów (przynajmniej jednego koncernu jestem pewien i nie sądzę, żeby inne nie kombinowały w ten sam sposób) zmieniło sposób zarządzania energią na bardziej oszczędny. Jak wiadomo więcej prądu podanego przez alternator do aku to też energia, a energia to zużyte paliwo. Analogicznie mniej prądu-mniej energii, mniej zużytego paliwa. Zatem oszczędniejsze ładowanie aku, ma też wpływ na zużycie paliwa. Może to się wydawać irracjonalne, ale przynajmniej w jednym koncernie jestem tego powien i zbiegło się to właśnie po WLTP.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Nic ponad prototyp narazie nie jest w planach, i ze względu na wymóg homologacji (która jest praktycznie nie do przejścia finansowo a i formalnie pewnie (reverse engineering i hackowanie danych na magistrali z IBS), niemożliwa do zaliczenia). Obawiam się że nie pozostaje nic innego jak wyłączać start&stop (dezaktywator do kupienia w moim sklepie) a w zależności ile się jeździ podładować aku raz na kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt tygodni.
    .
    Wrzuć na rynek wersję bez homologacji. Skoro rozpracowane masz działanie, to może jakaś wersja proto do szerszego testowania przez większe grono użytkowników?
    Mówię poważnie, ten system ładowania to dramat

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    - Luigi jutro premiera a to stelvio dużo pali ! Wltp nas zabije !
    - Don Giovanni samochód musi palić zawory lub paliwo
    - Luigi, mamaluke Don Marchionne mówił ze auto ma być lepsze jak u Niemca !! Brakuje nam 0,3 l/100 żeby wypadł lepiej od Olympische aus Ingolstad ! zrob jakiś patent na odpierdol jak dla obcego bo nas Don Sergio pozbawi jajec

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Widzę, że historyjki coraz dłuższe. Może jakiś komiks zrób

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Dobra koniec sucharow
    Nikt chyba nie niszczy tak środowiska jak ekolodzy i eurokraci. Powyższy mechanizm jest tego doskonałym przykładem. W aucie które pali 15 w mieście tak kombinowali żeby urwać 0,1 l ze start stop który miał obniżać spalanie przestał działać. Do tego dochodzi wpływ na środowisko przedwcześnie zużytych akumulatorów.

    Swoją droga BMW stosuje alternator z odzyskiwaniem energi od wielu lat i tam to działa.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie pluj na ekologów, to oszusci z koncernow ktorzy ida na latwizne i najtansze pseudo rozwiazania odpowiadaja za ten absurd
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Nic ponad prototyp narazie nie jest w planach, i ze względu na wymóg homologacji (która jest praktycznie nie do przejścia finansowo a i formalnie pewnie (reverse engineering i hackowanie danych na magistrali z IBS), niemożliwa do zaliczenia). Obawiam się że nie pozostaje nic innego jak wyłączać start&stop (dezaktywator do kupienia w moim sklepie) a w zależności ile się jeździ podładować aku raz na kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt tygodni.
    Wielka szkoda. Dezaktywator już dawno kupiłem - sprawdza się rewelacyjnie. Można zapomnieć, że ma się auto z system S&S

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Wielka szkoda. Dezaktywator już dawno kupiłem - sprawdza się rewelacyjnie. Można zapomnieć, że ma się auto z system S&S
    wiem, mi też szkoda go było zarzucić, ale gdybym miał to sprzedawać z dopiskami "tylko urządzenie testowe ładowania i naładowania akumulatora, jeździćz tym nie wolno" i liczyć że klienci i tak kupią i będą jeździć z tym na codzień, to raczej marnie widzę sprzedaż - kupi parunastu tu na forum, parunastu na alfaowner, parunastu na giuliaforums którzy byliby wtajemniczeni - nie zarobi projekt na siebie. sprzedaż opłaca się od 200 szt/rok
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Podgrzewane lusterka zewnętrzne
    Utworzone przez dobryalf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-01-2019, 17:21
  2. podgrzewane lusterka
    Utworzone przez kos w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 10:40
  3. Podgrzewane lusterka?
    Utworzone przez Jarek` w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 19:53
  4. 145 Podgrzewane lusterka
    Utworzone przez daroo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2008, 11:16
  5. [146] podgrzewane lusterka???
    Utworzone przez frynas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-12-2007, 10:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory