Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Temat: Podgrzewane lusterka ...

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wiem, mi też szkoda go było zarzucić, ale gdybym miał to sprzedawać z dopiskami "tylko urządzenie testowe ładowania i naładowania akumulatora, jeździćz tym nie wolno" i liczyć że klienci i tak kupią i będą jeździć z tym na codzień, to raczej marnie widzę sprzedaż - kupi parunastu tu na forum, parunastu na alfaowner, parunastu na giuliaforums którzy byliby wtajemniczeni - nie zarobi projekt na siebie. sprzedaż opłaca się od 200 szt/rok
    Nastawiałem się, ale co zrobić Dobrze, że chociaż dezaktywator S&S jest i działa świetnie.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Mateuszz
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio Executive
    Postów
    32

    Domyślnie

    Potwierdziły się wasze podpowiedzi , powodem braku podgrzewania lusterek oraz tylnej szyby - słaby akumulator, alfa stała jeden tydzień w garażu bez jazdy , może i to było powodem, ale według mnie tak nie powinno być , tym bardziej że już akumulator był wymieniany w Aso.

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    no tak nie powinno być ale tak jest niestety
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Mateuszz
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio Executive
    Postów
    32

    Domyślnie

    Może ktoś podpowie bo już mi ręce opadają , w dwa dni trasa 1000 km - tym razem nie działa start stop , czy możliwe że znów słaby aku ?
    Czy przy naładowanym aku system załączy na nowo start stop czy wizyta w aso ?

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Akumulator może być, ale jak ma inne widzimisię to tez nie zgasi silnika - np. klima albo grzanie siedzeń czy nawiewy

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    s&s to sciema do robienia lepszych wynikow CO2/spalania w sztucznych testach. w przypadku 95% rzeczywistych tras jakie pokonuja kierowcy - szczególnie jak ss dziala z tego samego aku co reszta auta - wiecznie go trzyma nienaladowanego wystatczajaco, a idiotyczny "inteligentny alternator" nigdy aku nie doladuje do full. po naladowaniu moze zaczac dzialac na pare dni, z reguly nie od razu, a moze w ogole jesli pojezdzisz pare krotkich odcinkow. eko-ściema ktora jeszcze powoduje ze aku szubciej idzie na zlom
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Apropos lusterek, mam tak od tygodnia, że przy zamykaniu drzwi kierowcy z lusterka wydobywa się hałas, jakby kilka metalowych kluczy obijało się o siebie. Pewnie się coś poluzowało? I tutaj pytanie, jak się dobrać do wnętrza i zdjąć szkło aby sprawdzić co się tam dzieje?? Dodam, że grzanie i składanie lusterka działa normalnie. Miał ktoś podobny problem?

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giuia Veloce
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Capone Zobacz post
    Apropos lusterek, mam tak od tygodnia, że przy zamykaniu drzwi kierowcy z lusterka wydobywa się hałas, jakby kilka metalowych kluczy obijało się o siebie. Pewnie się coś poluzowało? I tutaj pytanie, jak się dobrać do wnętrza i zdjąć szkło aby sprawdzić co się tam dzieje?? Dodam, że grzanie i składanie lusterka działa normalnie. Miał ktoś podobny problem?
    https://www.giuliaforums.com/threads...mirrors.45801/

    Tez to slysze i zbieram sie zeby rozebrac lusterko i naprawic Daj znac jak Ci sie uda!

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    GIULIA MY20 2.0 GME 280 KM AT VELOCE Q4
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Stopień naładowania aku <50% i ogrzewanie nie działa - tak działa firmware w Giulii. Do tego jak masz włączony S&S to on skutecznie trzyma aku naładowany w przedziale 65% +- kilka %, stąd potem parę dni stania albo kilka lokalnych przejażdżek i aku <50% szczególnie jak aku już po roku/dwóch naładowania w okolicach 65% postarzeje się i straci np 30% pojemności. Do tego "inteligentny alternator" (czytaj debilny), który powyżej stopnia naładowania 75% obniża coraz bardziej ładowanie, a przy 85% już tylko utrzymuje 85% (tylko przy hamowaniu wzrasta). Ogólnie nie ma to szans działać jeśli nie jeździsz dużo i po np serpentynach czy torze gdzie będzie można hamowaniem naładować aku do 100%.
    Brawa dla inżynierów FCA, tego jednak nie zmienią bo zmiana strategii ładowania to homologowanie na nowo, a i pewnie przy zmianie strategii nagle okaże się że dojdzie 0.1L/100km albo parę gramów CO2 i dostaną duuuuże dopłaty za CO2.




    Nic ponad prototyp narazie nie jest w planach, i ze względu na wymóg homologacji (która jest praktycznie nie do przejścia finansowo a i formalnie pewnie (reverse engineering i hackowanie danych na magistrali z IBS), niemożliwa do zaliczenia). Obawiam się że nie pozostaje nic innego jak wyłączać start&stop (dezaktywator do kupienia w moim sklepie) a w zależności ile się jeździ podładować aku raz na kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt tygodni.



    WLTP chyba tylko urealniło trochę dane pomiarowe, potem EUR6D jeszcze bardziej narzuciło ograniczenia na "czasowe przekraczanie" podanych danych w rzeczywistych warunkach.
    Cześć,

    możesz powiedzieć o jaki dezaktywator SS chodzi? Mam ten sam problem co wy, raz SS działa, raz nie, po myjni lusterka zaparowane dobre 20min. W mojej Giulia jest wyłącznik SS obok regulacji świateł.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukeb4 Zobacz post
    Cześć,

    możesz powiedzieć o jaki dezaktywator SS chodzi? Mam ten sam problem co wy, raz SS działa, raz nie, po myjni lusterka zaparowane dobre 20min. W mojej Giulia jest wyłącznik SS obok regulacji świateł.
    https://shop.stuff4car.com/pl/index....&product_id=52

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Podgrzewane lusterka zewnętrzne
    Utworzone przez dobryalf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-01-2019, 17:21
  2. podgrzewane lusterka
    Utworzone przez kos w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 10:40
  3. Podgrzewane lusterka?
    Utworzone przez Jarek` w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 19:53
  4. 145 Podgrzewane lusterka
    Utworzone przez daroo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2008, 11:16
  5. [146] podgrzewane lusterka???
    Utworzone przez frynas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-12-2007, 10:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory