Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Temat: Podgrzewane lusterka ...

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Mateuszz
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio Executive
    Postów
    32

    Domyślnie Podgrzewane lusterka ...

    Witajcie.
    Dziś rano napotkałem problem, auto było całe mokre , w lusterkach zupełnie nic nie było widać , włączyłem funkcję podgrzewania, po przejechaniu 5 minut i zaparkowaniu lusterka nadal były mokre, lecz tylnia szyba już sucha. Moje pytanie jest takie czy wciągu tych 5 minut lusterka powinny odtajać tak jak tylnia szyba czy to za mało czasu. Coś czuje że jest coś nie tak , tym bardziej że miałem przeboje ze start i stop a słyszałem że to jest połączone.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0946.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	119.4 KB
ID:	272363   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0947.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	102.5 KB
ID:	272364   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0948.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	105.0 KB
ID:	272365  

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Tak powinny w ciągu 1-2 minut z mojego doświadczenia.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Nie wiem czy to to, ale kiedyś chyba to było tak dziwnie że jak Aku słabe to jedno działało a drugie nie, ale głowy nie dam.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Dziś sprawdziłem u mnie z rana. Para zniknęła po chwili

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Jak nie działa ci start stop to oznaka słabego aku i moze wyłączać komp inne urzadzenia.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    SS nie działa poniżej naładowania wg IBS 65%, lusterka i szyba tylna poniżej 50% (kontrolki świecą i oczywiście brak komunikatu), a siedzeń i kiery nie podgrzewa na pewno przy 34% ale od ilu grzeje to nie wiem - wszystkie wartości to empiryczne doświadczenia z mojej Giulii na różnych firmwarach BCM, potwierdzone mniej lub bardziej przez innych forumowiczów na alfaowner gdzie dyskutowaliśmy problemy; w Stelvio nie wiem czy zrobili to tak samo, jest jednak inny firmware mogli pozmieniać.

    Ogrzewanie tylnej szyby jest na innym bezpieczniku F89, a lusterka i dysze spryskiwaczy lamp na F88 - oba jednak sterowane tym samym przekaźnikiem T17, więc jeśli jedno działa to i drugie powinno (chyba że bezpiecznik albo kabel/wtyczka ma problem)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Mateuszz
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio Executive
    Postów
    32

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Akumulator już mi wymieniali pół roku temu. Wszystkie wymienione przez ciebie epsonix rzeczy działają, ale ostatnio grzebali przy start stop i w dodatku uszkodzili wiązkę od podświetlenia tablicy rejestracyjnej więc nie jest wykluczone że mogli źle podłączyć lub uszkodzić podgrzewanie lusterek. Dziś zadzwonię do Aso.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    a F88 sprawdzałeś? jest w skrzynce w bagażniku. jadę wg schematów z Giulii, nie mam Stelvio ale pewnie będzie to samo.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Mam ten sam problem - nie działa start stop i nie grzeje tylna szyba i lusterka.
    Problem w zasadze permanentny zgłosiłem do ASO - ładowali Aku 2 dni i na 1 miesiąc był spokój
    To auto jest jakies dziwaczne - ja jezdze regularnie w trasy, co gorsza ładowanie aku ładowarką z lidla nie dziąła
    Czym to jest spowodowane ? Alternator załacza sie tylko w jakiś specyficznych sytuacjach ?
    Czy cisnać ASO na wymiane aku ?
    Ostatnio edytowane przez Jack801 ; 02-02-2021 o 12:42

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack801 Zobacz post
    Mam ten sam problem - nie działa start stop i nie grzeje tylna szyba i lusterka.
    Problem w zasadze permanentny zgłosiłem do ASO - ładowali Aku 2 dni i na 1 miesiąc był spokój
    To auto jest jakies dziwaczne - ja jezdze regularnie w trasy, co gorsza ładowanie aku ładowarką z lidla nie dziąła
    Czym to jest spowodowane ? Alternator załacza sie tylko w jakiś specyficznych sytuacjach ?
    Czy cisnać ASO na wymiane aku ?
    Źle zaprojektowali moduł sterowania ładowaniem akumulatora, czy jakoś tak.
    Z niecierpliwością czekamy, aż [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] skończy urządzenie poprawiające fabrykę

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Podgrzewane lusterka zewnętrzne
    Utworzone przez dobryalf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-01-2019, 17:21
  2. podgrzewane lusterka
    Utworzone przez kos w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 10:40
  3. Podgrzewane lusterka?
    Utworzone przez Jarek` w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 19:53
  4. 145 Podgrzewane lusterka
    Utworzone przez daroo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2008, 11:16
  5. [146] podgrzewane lusterka???
    Utworzone przez frynas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-12-2007, 10:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory