Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Alfa Stelvio z USA

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Stelvio Lusso
    Postów
    96

    Domyślnie Alfa Stelvio z USA

    Przeglądając forum widzę, że sporo osób o to pyta i miało z tym kontakt.
    Zakupiłem ostatnio Alfe w USA niestety nie widać na tabliczce znamionowej daty produkcji, czy ktoś jest w stanie rozkodować
    VIN: ZASPAKBN0K7C40912 podać rok produkcji no i opcje wyposażenia ?
    Samochód jest oznaczony jako "Alfa Stelvio TI lusso" cokolwiek to znaczy.
    Wszelkie informacje dotyczące modelu mile widziane.
    Ja ze swojej strony mogę podpowiedzieć jak wygląda cała procedura zakupu oraz sprowadzenia z USA.
    Niestety lunka na te chwile nie mogę jeszcze wstawić, ale dam fotkę poglądową.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa-romeo-stelvio-2019-zaspakbn0k7c40912-img1.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	48.9 KB
ID:	272377

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    WindowStickerPDF.pdf
    Konfiguracja w załączeniu.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    No i się wyjaśniło [emoji41]
    [MENTION=85737]woockush[/MENTION] jak to znalazłeś, naucz mnie please
    Ostatnio edytowane przez Techno ; 01-09-2020 o 20:17

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Herhor Zobacz post
    Przeglądając forum widzę, że sporo osób o to pyta i miało z tym kontakt.
    Zakupiłem ostatnio Alfe w USA niestety nie widać na tabliczce znamionowej daty produkcji, czy ktoś jest w stanie rozkodować
    VIN: ZASPAKBN0K7C40912 podać rok produkcji no i opcje wyposażenia ?
    Samochód jest oznaczony jako "Alfa Stelvio TI lusso" cokolwiek to znaczy.
    Wszelkie informacje dotyczące modelu mile widziane.
    Ja ze swojej strony mogę podpowiedzieć jak wygląda cała procedura zakupu oraz sprowadzenia z USA.
    Niestety lunka na te chwile nie mogę jeszcze wstawić, ale dam fotkę poglądową.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa-romeo-stelvio-2019-zaspakbn0k7c40912-img1.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	48.9 KB
ID:	272377
    To tak odważnie, kupując nie wiedząc któy rok jakie wyposażenie itd ale wygląda na mało uszkodzoną, pytanie tylko czy nie była podklepywana
    Czy ceny sie w USA na aukcjach unormowały? bo podobno przez covid były jakieś astronomiczne.
    Możesz coś opowiedzieć za ile można kupić na gotowo z naprawą i wszystkim Giulie/Stelvio 2017/2018?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Stelvio Lusso
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    To tak odważnie, kupując nie wiedząc któy rok jakie wyposażenie itd
    mam do wyboru albo 19 albo 18 wiec różnica nie jest "groźna"
    wygląda na mało uszkodzoną, pytanie tylko czy nie była podklepywana
    spokojnie carfax sprawdzony to pierwsza szkoda i zakup z ubezpieczalni.
    Czy ceny sie w USA na aukcjach unormowały? bo podobno przez covid były jakieś astronomiczne.
    Ceny w pierwszych miesiącach były niskie bo nikt nie wiedział czy auto po zakupie w ogóle dopłynie
    Aktualnie ceny są wyższe od "normalnych" bo amerykance mniej się rozbijają COVID i jest mniej aut na aukcjach
    Możesz coś opowiedzieć za ile można kupić na gotowo z naprawą i wszystkim Giulie/Stelvio 2017/2018?
    Nie powiem ci ile z naprawą ale moja pod domem to koszt 80 k do tego naprawa, myślę że w 20 k się zmieszczę.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    WindowStickerPDF.pdf
    Konfiguracja w załączeniu.
    Dziękuję kolego za pomoc.
    Jeżeli jeszcze wiesz i możesz podpowiedzieć znaczy z tej informacji wynika że na znamionowej jest rok 2019 ?
    I jaki to jest odpowiednik wersji w Polsce ?
    Ostatnio edytowane przez Herhor ; 02-09-2020 o 08:19

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    20 tyś naprawa? zapomnij- jak w 30 tys się zamkniesz to będzie dobrze - o ile kupujesz poduszki ori a nie jakieś regenerowane> 15.700 dolców? chore ceny- podobne auto rok temu to ok 6-8 tys kosztowały- na razie nie ma co kupić USA- to auto wyjdzie około 120 tys w kraju lekko

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    20 tyś naprawa? zapomnij- jak w 30 tys się zamkniesz to będzie dobrze - o ile kupujesz poduszki ori a nie jakieś regenerowane> 15.700 dolców? chore ceny- podobne auto rok temu to ok 6-8 tys kosztowały- na razie nie ma co kupić USA- to auto wyjdzie około 120 tys w kraju lekko
    Pełna zgoda z [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] . Sam sprowadziłem giulie lekko uszkodzona w tylny narożnik i naprawa ponad 30k PLN wyszła.
    A tutaj i zawieszenie, blacharka, poduszki, deska rozdzielcza itd. nie będzie jakoś okazyjnie. Ale ponoć stelvio są droższe [emoji6]

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Stelvio Lusso
    Postów
    96

    Domyślnie

    Kolego już trochę zerkałem na ceny części i dramatu niema, ale jak to mówią pożyjemy zobaczymy, jak dotrze to się zrobi dokładne oględziny i zrobi kosztorys.
    Cena hmm uważam że i tak dużo taniej będzie niż zakup takiej w kraju. 6-8 tys ? Przesadzasz "podobne" to słowo klucz, nie znaczy takie samo. Spore znaczenie ma rocznik przebieg oraz Run And Drive
    Daje głowę że nie wyjdzie 120 tys ponieważ ori deska z poduchami i pasami 7 tyś a reszta to kosmetyka. Z ciekawości zerknąłem na ceny zeszłoroczne i rozpiętość jest od 5 do 30 K wiec dramatu niema .
    Ostatnio edytowane przez Herhor ; 01-09-2020 o 20:52

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Herhor Zobacz post
    Daje głowę że nie wyjdzie 120 tys ponieważ ori deska z poduchami i pasami 7 tyś a reszta to kosmetyka. Z ciekawości zerknąłem na ceny zeszłoroczne i rozpiętość jest od 5 do 30 K wiec dramatu niema .
    Pasy ,poduszka pasażera i kierowcy są inne niż Europa (dwa naboje) tak że bez kombinacji się nie obejdzie.
    Ostatnio edytowane przez nowitek ; 01-09-2020 o 21:51

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Herhor Zobacz post
    Kolego już trochę zerkałem na ceny części i dramatu niema, ale jak to mówią pożyjemy zobaczymy, jak dotrze to się zrobi dokładne oględziny i zrobi kosztorys.
    Cena hmm uważam że i tak dużo taniej będzie niż zakup takiej w kraju. 6-8 tys ? Przesadzasz "podobne" to słowo klucz, nie znaczy takie samo. Spore znaczenie ma rocznik przebieg oraz Run And Drive
    Daje głowę że nie wyjdzie 120 tys ponieważ ori deska z poduchami i pasami 7 tyś a reszta to kosmetyka. Z ciekawości zerknąłem na ceny zeszłoroczne i rozpiętość jest od 5 do 30 K wiec dramatu niema .
    wiesz życzę Ci jak najlepiej ale:
    pasy poduszki nie pasują z EU to raz - koszt poduszki czołowej to ok 2,5 tys sztuka plus ok 1.3 tys kolanowa/szt sensor 1.7 pln i pas ok 900 pln sztuka plus deska ok minimum 3 tys, bezpiecznik pirotechniczny 500 pln wiec nie wiem jakbyś nie liczył ale to nie jest 7 tyś - uszkodzone przednie zawieszenie boczna chłodnica pewnie przewody od ogólnej tez się dostało.
    nie wiem skąd wziąłeś run and drive ale toto po wystrzale nie ma prawa jeździć no chyba ze podrutowne już na wstępie więc to na pewno nie ubezpieczyciel - to auto nie ma R&d lub Starts mieć w statusie przy tych uszkodzeniach. przekładnia powiedziała papa podobnie jak zawias prawy minimum, boczna chłodnica - ciul wie co jeszcze -wybacz w ub roku moja kosztowała połowę z tego i była mniej uszkodzona a kosztów wyszło na poziomie 94 tyś z naprawą tylko prawdziwą naprawą a nie regenerowanie czegoś co ma być NOWE. Tu sam koszt auta to niemal 60 tys, a gdzie transport cło vat akcyza opłaty portowe? przebieg też nie jest mały.
    znaczenia nie ma specjalnie czy run and drive tylko po prostu auta są za drogie obecnie do tego co sobą prezentują- jak masz na stocku za 135 tys nową to wywalanie 120 tys za sprowadzaną to słaby interes. Stelvio czy Giulia aby sie opłaciło musi kosztować max 8-9 tys dolców - wszystko co więcej to już spore ryzyko że wyjdzie podobnie jak za krajówkę
    to tylko moje przemyślenia!
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 01-09-2020 o 22:35

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?
    Utworzone przez zukowski w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 19:39
  3. [Stelvio] Zakup 2 Alfa Romeo Stelvio.
    Utworzone przez smook1982 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 22-07-2019, 12:34
  4. [Stelvio] Alfa Romeo SUV- (Stelvio) 2016...
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1049
    Ostatni post / autor: 24-11-2018, 09:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory