Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: regulacja wysokości świateł bixenon

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    450

    Domyślnie regulacja wysokości świateł bixenon

    Witam, mam pytanie, czy można manualnie podnieść trochę światła xenon? Swięcą blisko przed autem, uprzedzę od razu, że układ samopoziomowania działa dobrze. Zagladałem pod maskę ale nie widzę tych charakterystycznych miejsc do podnoszenia. Przy okazji spytam jak działają automatyczne światła drogowe? Mam je włączone, wczoraj jechałem wieczorem i ni huhu nie chciało to działać. Probowałem nawet je wzbudzać ręcznym włączaniem długich ale nic nie pomagało. I jeszcze jedno pytanie odnośnie świateł. Czujnik zmierzchu bardzo szybko włącza mi światła mijania zamiast dziennych przez co niepotrzebnie zapalają się przy wyjeżdzaniu z garażu. Ustawić w opcjach czujnika zmierzchu wartość 1 czy 3 ?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    .... Przy okazji spytam jak działają automatyczne światła drogowe? ...
    Działają tak-sobie. Miałem to włączone i drogowe gasły nawet od odbicia własnego światłą w znaki drogowe... w zasadzie prawie nigdy mi się nie włączały. Wyłączyłem automat na dobre.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    450

    Domyślnie

    Tak myślałem, że to kiepsko działa. Co do regulacji wysokości już znalazłem jednak problem mam w reflektorze od strony kierowcy regulacja nie działa i się obkreca gwint w plastiku. Czy jest to część wymienna czy integralna z całą lampa?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Działają tak-sobie. Miałem to włączone i drogowe gasły nawet od odbicia własnego światłą w znaki drogowe... w zasadzie prawie nigdy mi się nie włączały. Wyłączyłem automat na dobre.
    U mnie działa całkiem spoko. Faktycznie jak widzi znaki, latarnie to wyłączy, ale widoczność przy okazji też jest spoko w tych sytuacjach

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o automatyczne długie, to nie wiem o co chodzi, ale u mnie działa to bardzo dobrze, skraca tylko jak "widzi" światła innych samochodów. Nie zdarzyło mi się z tego co pamiętam żeby od znaków się wyłączało

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Pewnie jest gdzieś ustawianie czułości włączania tych auto dluguch

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie

    Podłącze się pod temat, bo widzę, że OP zadał pytanie, na które także chciałbym znać odpowiedź. Chodzi o ustawienia czułości włącznika zmierzchowego świateł mijania (tryb automatyczny). Jest tam skala od 1 do 3, ale ani w instrukcji, ani na forum nie znalazłem odpowiedzi, które ustawienie odpowiada za jaką czułość. Chciałbym, żeby światła dzienne przełączały się na światła mijania jak najpóźniej, bo nie widzę sensu jazdy na włączonych światłach mijania, gdy widoczność jest jeszcze dobra. Nie wiem, czy żeby uzyskać ten efekt muszę ustawić na poziom 1, czy 3?

    Co do automatu świateł długich, u mnie mi działa b. dobrze. W terenie zabudowanym i tak nie można używać świateł drogowych, więc nie przeszkadza mi to, że system przerzuca światła z drogowych na mijania, gdy widzi latarnie. Na znaki mi nie reaguje, a wielokrotnie jechałem podczas kompletnej ciemnicy, na drodze z duża ilością odblaskowych elementów i znaków. Do działania tego układu nie mam zastrzeżeń. Nie jestem pewien, czy przypadkiem automatyczne światła drogowe nie aktywują się po przekroczeniu jakiejś prędkości.
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 03-09-2020 o 15:11

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Pewnie jest gdzieś ustawianie czułości włączania tych auto dluguch
    Niestety, nie ma. Mnie to wcale nie boli bo nigdy takich bajerów nie maiłem i nie jestem przyzwyczajony; wręcz wolę mieć kontrolę nad tym co mi świeci z przodu...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    450

    Domyślnie

    A czy załączają się wam te automatyczne długie same w trybie automatycznym czy musicie je jakoś wzbudzać?

    Co do mojego pytania odnośnie regulacji wysokości już się z tym uporałem ale ręce zdarte do krwi. Dostęp jest do nich od góry, delikatnie w bok od przetwornic w kierunku błotnika. Gdy ta regulacja działa to regulujemy sprawnie i przyjemnie. U mnie niestety od strony kierowcy był zdarty gwint w plastiku i się obkrecalo. W tej samej regulacji od strony ściany grodziowej możemy regulować, wchodzi tam krzyzak.przy zdjętych nadkolach plastikowych byłby tam bardzo dobry dostęp, ja nie chciałem odkręcać koła i wyjmowac nadkola więc męczyłem się z góry i udało się podnieść. Dość chaotycznie to opisałem ale mam nadzieję, że może kiedyś komuś się przyda i pomoże.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Regulacja wysokości świateł idzie gładko o ile używa się prawidłowego narzędzia. W Giulii/Stelvio zalecany jest długi imbus z kulką na końcu (do nabycia w castoramie za 5 złotych). Zabawa krzyżakiem prowadzi właśnie do zdarcia "gwintu".

Podobne wątki

  1. Regulacja wysokości fotela kierowcy
    Utworzone przez bugaj_90 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 19:50
  2. [159] Nie działa regulacja wysokości świateł. Gdzie jest bezpiecznik? Uszkodzony silniczek?
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-11-2016, 08:05
  3. regulacja wysokości fotela
    Utworzone przez milek_22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 09:36
  4. Regulacja wysokości drzwi w GTV
    Utworzone przez Damian w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 14:04
  5. Regulacja wysokości świecenia ksenonów
    Utworzone przez radlew w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 23:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory