Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Zakup używanej Giulii - 2.0 200km

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tomaszow Maz.
    Auto
    159SW 1.9 175km 2007, Giulia 2017 2.0TB 200KM
    Postów
    226

    Domyślnie Zakup używanej Giulii - 2.0 200km

    Witam.

    Dawno mnie tu nie było ale widzę że forum nadal działa. Jestem zdecydowany na zakup używanej Giulii w wersji jak w temacie - 200konnej 2 litrowej benzyny.
    Przy budżecie 100k znajdę 2017 rocznik. Na co zwrócić uwagę? O co pytać? Słabe punkty? Od 10 lat jeżdżę AR ale o Giulii nie wiem za wiele.

    Z góry dzięki za pomoc i podpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Przewal pierwsze 100 wątków w dziale i bedzies miał pogląd. Ogólnie to nie ma się czego bać, jakość na wysokim poziomie a styl nadal nie do podrobienia [emoji41]

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Poza oczywistymi rzeczami sprawdziłbym przy jakich przebiegach był wymieniany olej oraz czy nic nie stuka podczas manewrowania na parkingu (skręcanie/prostowanie kół przy małych prędkościach) - mi wymieniali przekładnię na gwarancji, a to podobno dość wysoki koszt.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    do sprawdzenia przede wszystkim auto pod kątem błędów, stanu akumulatora i elektroniki. dodatkowo obejrzyj z przodu po otwarciu maski chłodnice w prawym górnym narożniku- szukaj śladów różowego osadu- oznaka nieszczelnej chłodnicy - częsta przypadłość.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tomaszow Maz.
    Auto
    159SW 1.9 175km 2007, Giulia 2017 2.0TB 200KM
    Postów
    226

    Domyślnie

    To jeszcze mam pytanie o system multimedialny przed liftem. Słyszałem już sporo narzekania ale właściwie czemu? Nie mogę znaleźć żadnego sensownego materiału na youtube.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    jak ma AA i CP a jeszcze jak fabryczna navi to jest oki- nie wiem z czego sie wzięło ale jak ostatni byłem w salonie to mało mnie krew nie zalała na ten dotykowy ekran i zagmatwane menu

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    dodatkowo obejrzyj z przodu po otwarciu maski chłodnice w prawym górnym narożniku- szukaj śladów różowego osadu- oznaka nieszczelnej chłodnicy - częsta przypadłość.
    Rozumiem, że to powinni ogarnąć w ramach gwarancji? Zatem jeżeli auto jeszcze na gwarancji, taki wyciek chyba nie powinien być niczym mocno negatywnie rzutującym na dany egzemplarz? A jeżeli po gwarancji, to rozumiem, że mógłby być przyczynkiem do negocjacji ceny.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    nie rozstrzygam kwestii gwarancji tylko aspekt problemu- koszt wymiany z robota nie będzie raczej mały- sama chłodnica około 2-3 tys.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Co do multimediów, dla mnie po kilkunastu tys km użytkowania stwierdzam, ze są ok. Nic więcej nie potrzeba. Jak potrzeba to aa/cp załatwia temat (ja narazie się wstrzymuje z zakupem modułu). Z navi oem nie korzystam. Brak dotyku to brak upalcowanego ekranu czyli latania ze szmatka co drugi dzień. Jakość ogólna moim zdaniem na wysokim poziomie. To moja pierwsza alfa i się nie zawiodłem jak narazie. Wiadomo w paru aspektach moznaby coś poprawić (wykończenie bagażnika, system audio - czyt. w hk normalny sub a nie open air bo to nie gra, boczki drzwi). Ogólnie w tej cenie relacja cena/jakość/design/frajda to ciężko w mojej opinii o konkurencje.
    Powodzenia w zakupie.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tomaszow Maz.
    Auto
    159SW 1.9 175km 2007, Giulia 2017 2.0TB 200KM
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał korzen555 Zobacz post
    Co do multimediów, dla mnie po kilkunastu tys km użytkowania stwierdzam, ze są ok. Nic więcej nie potrzeba. Jak potrzeba to aa/cp załatwia temat (ja narazie się wstrzymuje z zakupem modułu). Z navi oem nie korzystam. Brak dotyku to brak upalcowanego ekranu czyli latania ze szmatka co drugi dzień. Jakość ogólna moim zdaniem na wysokim poziomie. To moja pierwsza alfa i się nie zawiodłem jak narazie. Wiadomo w paru aspektach moznaby coś poprawić (wykończenie bagażnika, system audio - czyt. w hk normalny sub a nie open air bo to nie gra, boczki drzwi). Ogólnie w tej cenie relacja cena/jakość/design/frajda to ciężko w mojej opinii o konkurencje.
    Powodzenia w zakupie.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Dzięki, właśnie zależy mi na AA tylko jeśli chodzi o multimedia, nic więcej.

Podobne wątki

  1. Planowany zakup używanej Giulii/Stelvio
    Utworzone przez mourning w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 21-05-2020, 18:31
  2. [Giulia] Felgi od QV do Giulii 2.0 200KM
    Utworzone przez karolm w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 24-04-2018, 14:52
  3. Zakup używanej alfy, a gwarancja
    Utworzone przez Farfocel w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-03-2018, 12:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory