Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Rezerwa paliwa

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    BB
    Auto
    AR Stelvio Executive
    Postów
    98

    Question Rezerwa paliwa

    Nie udało mi się znaleźć wątku w tej sprawie, ale jak źle szukałem to wybaczcie, mam taką obserwację, w Stelvio zbiornik wg info z netu ma 64 l , wczoraj tankując na głębokiej rezerwie czyli czerwona kontrolka zalałem 45 l i się już nie dało nawet nogą upchać paliwa, z tego co kojarzę nigdy więcej jak 50 l mi na rezerwie nie wchodzi, czyli w zbiorniku pozostaje 15-20 l gdy wg kontrolek auto jedzie na oparach ? Rozumiem że jest jakiś margines bezpieczeństwa ale z tego wygląda że można by jeszcze ze 150 km zrobić mając tyle paliwa w baku, jakie macie doświadczenia w tej sprawie ?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Cóż, z tego co mi wiadomo, to wskazania rezerwy są bardzo niedokładne i potrafią zaskakiwać (czasem nawet przeginając w drugą stronę i obiecując więcej paliwa w zbiorniku niż rzeczywiście zostało). W dodatku progi rezerwy potrafią się różnić w zależności od wersji oprogramowania, którą ma się w aucie.

    Ja wyrobiłem sobie już nawyk niezwłocznego tankowania niezwłocznie po zapaleniu się rezerwy.

    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    BB
    Auto
    AR Stelvio Executive
    Postów
    98

    Domyślnie

    Tez mam taki nawyk, czasem aż do przesady mnie to stresuje a tu jak widać i to analizując wiele tankowań stres niepotrzebny


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie

    Poziomów rezerwy też jest parę, znikające czerwone belki, komunikaty na ekranie pomiędzy zegarami, potem ponoć dystrybutor miga na czerwono.. mnie się jeszcze nie udało aż tak opróżnić baku, a przynajmniej nie czuję potrzeby jeżdżenia długo na rezerwie

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Poziomów rezerwy też jest parę, znikające czerwone belki, komunikaty na ekranie pomiędzy zegarami, potem ponoć dystrybutor miga na czerwono.. mnie się jeszcze nie udało aż tak opróżnić baku, a przynajmniej nie czuję potrzeby jeżdżenia długo na rezerwie
    Tak, jest kilka. Problem w tym, że jak się zacznie dyskoteka to jeden po drugim wyskakują szybciej niż się to wcześniej wydaje.
    Miałem kilka razy sytuację taką, że na autostradze pokazywało mi zasięg 150 km i jak pojawiło się pierwsze info to chwilę po nim drugie i dziwnie szybko nagle 50 km zasięgu.
    Dodatkowo wydaje mi się, że kreska przed pojawieniem się rezerwy (rezerwa to chyba dwie kreski czyli mam na myśli trzecią kreskę) świeci sie nieporównywalnie dłużej niż pozostałe.

    Algorytm jest skopany, ja już wole dotankowywać zanim się pierwsza rezerwa zaświeci, żeby sie nie stresować bo na autostradzie w Polsce 50km to często zbyt mało do najbliższej stacji paliw.
    Ostatnio edytowane przez murder ; 30-09-2020 o 15:59

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    Z moich obserwacji też wskaźnik zasięgu i rezerwa pokazują dziwne rzeczy.
    O dziwo u mnie jedynym w miarę wiarygodnym wskazaniem jest średnie spalanie, więc jak się kasuje licznik przy tankowaniu do pełna, to można sobie wyliczyć.
    Taki tam bonus od AR, żeby użytkownicy stali się bieglejsi w dzieleniu/mnożeniu w pamięci.

    Nie wiem dlaczego w japończykach czy niemieckich autach wskaźnik paliwa, zasięgu czy rezerwa mogą być wiarygodne i powtarzalne, a we włoskich nie, ale tak już jest i to się nie zmieniło od czasów Malucha czy Cinquecento, podobnie jak nierozwiązywalny problem niewygodnego wlewu płynu do spryskiwaczy czy skrzypiąca na mrozie kolumna kierownicy. Te włoskie tak mają i już :-) Nie zmienia to faktu, że Jula i tak jest boskim autem.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bosman Zobacz post

    Nie wiem dlaczego w japończykach czy niemieckich autach wskaźnik paliwa, zasięgu czy rezerwa mogą być wiarygodne i powtarzalne, a we włoskich nie, ale tak już jest i to się nie zmieniło od czasów Malucha czy Cinquecento,
    W serii 159/Brera (zrobiłem tymi autami kilkaset tysięcy km) wskaźnik rezerwy działał prawidłowo. W Giulii ktoś przekombinował algorytm.

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Algorytm jest skopany. Dodatkowo auta przed aktualizacją mają zupełnie odjechane wskazania rezerwy i warto się zaktualizować w ASO przy takich wynikach jak ma autor wątku.

    Ja jestem po aktualizacji (tak mi się wydaje, ale czy na pewno?, jak to sprawdzić?) i w Giulii po zapaleniu się czerwonej rezerwy miałem tankowania 50, 52, 54 litry.

    Nauczyłem się resetować licznik i liczyć ilość paliwa według średniego zużycia i dystansu. Dzięki Włochom trenuje się w mnożeniu w pamięci liczb! I to faktycznie jest bardziej miarodajne.

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,472

    Domyślnie

    u mnie po zapaleniu czerwonej rezerwy i przejechaniu kolejnych około 10-15 km wchodzi 61-62 litry więc jak nawet zapali się nawet przy 2 kreskach szukam stacji bo wiem że mam około 40 km w trasie delikatnej jazdy aby zatankować

Podobne wątki

  1. [159] Rezerwa paliwa/wskaźnik
    Utworzone przez taz84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-01-2021, 17:29
  2. [Giulietta] Rezerwa paliwa
    Utworzone przez janek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 19:43
  3. [145] Rezerwa paliwa
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-12-2011, 15:23
  4. Rezerwa paliwa w 147 benzyna 2002
    Utworzone przez jordi w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-08-2010, 23:17
  5. Rezerwa paliwa. Położenie wskazówki
    Utworzone przez manli w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2010, 14:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory