Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Przeciek wody z klimatyzacji.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    alfa romeo giulia
    Postów
    6

    Domyślnie Przeciek wody z klimatyzacji.

    Witam. Próbowałem znaleźć podobny temat ale niestety na nic nie trafiłem. Posiadam giulie i od okolo 3 tyg mam przeciek wody po prawej stronie. Auto jest angielskie wiec to strona kierowcy. Udało mi sie znalesc na zagranicznych forach, ze moze to być zablokowany dren od klimatyzacj. Jakis czas jeździłem bez klimy i zero wycieku. Próbowałem znalesc ten wężyk ale niestety pod autem nic nie widac. Ktos napisał, że jest on schowany pod skrzynia biegów. Czy mial ktos podobny problem? Nie potrafię tez znalesc działającego epera, wtedy bym mógł podejrzeć jak to jest tam zbudowane. Dodam, że oczywiście auto juz nie jest na gwarancji.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Witam, u mnie po pierwszym przeglądzie tez to wystąpiło aczkolwiek auto PL zgłosiłem na serwis Pan przekazał ze być może to płyn do czyszczenia - fakt było to jednorazowe -fakt auto stoi w garażu wiec trudno mi się odnieść aczkolwiek u ciebie jest wszystko odwrotnie w sensie deska-wiec moim skromnym zdaniem klime bym wykluczył..... masz szyber?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    alfa romeo giulia
    Postów
    6

    Domyślnie

    Tak mam dach panoramiczny. Auto stoi pod chmurką i ostatnie 4 dni ciągle padało, jeździłem przy wyłączonej klimatyzacji i zero wody pod nogami. Wlaczylem klime na 15min i od razu woda się pojawiła.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    może masz odpięty wężyk od skroplin podczas wymiany filtra kabinowego- on zasłania klapkę z filtra i może ktoś zapomina ją podpiąć

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Graczyk Zobacz post
    Tak mam dach panoramiczny. Auto stoi pod chmurką i ostatnie 4 dni ciągle padało, jeździłem przy wyłączonej klimatyzacji i zero wody pod nogami. Wlaczylem klime na 15min i od razu woda się pojawiła.
    Kurde szacun!!! u mnie parują szyby strasznie bez klimy niewiem dlaczego ?? Tym bardziej jak pada deszcz ....

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Graczyk Zobacz post
    Witam. Próbowałem znaleźć podobny temat ale niestety na nic nie trafiłem. Posiadam giulie i od okolo 3 tyg mam przeciek wody po prawej stronie. Auto jest angielskie wiec to strona kierowcy. Udało mi sie znalesc na zagranicznych forach, ze moze to być zablokowany dren od klimatyzacj. Jakis czas jeździłem bez klimy i zero wycieku. Próbowałem znalesc ten wężyk ale niestety pod autem nic nie widac. Ktos napisał, że jest on schowany pod skrzynia biegów. Czy mial ktos podobny problem? Nie potrafię tez znalesc działającego epera, wtedy bym mógł podejrzeć jak to jest tam zbudowane. Dodam, że oczywiście auto juz nie jest na gwarancji.
    Tak, miałem ten problem. Zbierała się woda pod dywanikiem kierowcy. Zgłosiłem na gwarancji, szukali i naprawili. Jakiś wężyk odpływu z klimy. Zadzwoń do ASO w Opolu, poproś kierownika serwisu. Myślę, że podpowie gdzie szukać.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    alfa romeo giulia
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedź. Zadzwonie moze sie chlop zlituje i cos podpowie. Dzis bylem u siebie w serwisie i jedynie co to babeczka powiedziała, że 130funtow i moga zdiagnozować. Jak cos sie wyjasni to opisze co i jak moze sie komuś przyda.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    może masz odpięty wężyk od skroplin podczas wymiany filtra kabinowego- on zasłania klapkę z filtra i może ktoś zapomina ją podpiąć
    Sam wymieniałem filtr niecaly rok temu, jutro zerkne moze faktycznie cos odpiąłem niechcący. Dzieki

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    alfa romeo giulia
    Postów
    6

    Domyślnie

    Naprawione. Tak jak przypuszczałem zapchal sie dren od klimy. Jest on usytuowany zaraz nad skrzynia biegów. Na szczęście obyło się bez luzowania skrzyni. Kolega ma kamerke podłączana do telefonu. Udało nam się zlokalizować ten wezyk i grubym drutem go przepchać. Od razu pojawiła się woda. Zajęło nam to niecala godzine.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201008_185849.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	28.4 KB
ID:	273214
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201008_185804.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	29.7 KB
ID:	273213
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201008_183635.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	75.1 KB
ID:	273215
    Ostatnio edytowane przez Graczyk ; 08-10-2020 o 19:46

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    a gdzie dodatkowe blokady/koziołki? nie mów że podnieśliście auto takim podnośnikiem i właziliście pod nie grzebać? puści podnośnik i zostaje ciapa z łba
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    alfa romeo giulia
    Postów
    6

    Domyślnie

    Nie no coś Ty. Oczywicie, ze były koziołki, jeden z tylu i druga podstawa pod przednie koło. Zdjecie po prostu zrobilem przed. Ale fakt wyglada niepokojąco

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Parowanie szyb / odpływ wody z klimatyzacji.
    Utworzone przez Slon77ik w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-12-2021, 06:10
  2. Odpływ wody z klimatyzacji
    Utworzone przez Jack3516 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-08-2013, 12:35
  3. Odpływ wody z klimatyzacji
    Utworzone przez kmito w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-06-2011, 07:00
  4. Pomocy, przeciek wody.
    Utworzone przez kshaq w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 06:55
  5. Wyciek wody z klimatyzacji
    Utworzone przez hinomaru w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-07-2007, 20:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory