Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Temat: Faktyczna wartość sprzedaży 3-letnie Giuli

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    MY2020 ma RWD. RWD to nie Q2. Dorzucisz LSD to będzie

    Kolega, który wziął Giulie Veloce w wynajem/leasing (z możliwie najmniejszą ratą) za 205 kPLN, po 3 latach może wykupić za 135 kPLN. To coś mówi o utracie wartości - myślę, że nie będzie odbiegać istotnie od konkurencji.

    Co do konfigu [MENTION=86893]Kritik[/MENTION] to ja też wolałbym poszukać Veloce z placu z poprzedniego roku bo da się zmieścić wtedy w podobnych kwotach tylko trzeba pewnie iść na kompromisy (np. kolor) ale z drugiej strony auto jest na już i nie trzeba a liczyć na Cassino które może znowu zostać zamknięte na jakiś czas.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    a tak w ogóle to bez sensowna dyskusja. Jaki jest sens cokolwiek kupować myśląc o tym jaką będzie miało wartość za trzy lata? Kupuję telefon taki jaki mi odpowiada w tej chwili. Samochód taki jaki mi da radość z użytkowania stosownie do budżetu jaki posiadam. Mam dom taki na jaki mnie stać, i nie myślę czy straci lub zyska na wartości. To wszystko są rzeczy użytkowe.

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Mazda 3 BN 2.0
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Jak się trochę postarasz, to za tą kasę kupisz nowe Veloce 280KM na R18" i masz Q4, sportowe fotele oraz większość z wymienionych dodatków bez żadnego rzeźbienia
    może i jest to realne... ale mało realne...
    a po drugie, to konfigurując auto na 170 tys ja nie mam zamiaru za niego płacić 170 tys
    tylko o jakieś 20% mniej, a to już jest 136 tys, czyli cena Mazdy 6 z Automatem i 165 kuni, Passata na 150 kuni i t.d.. na razie bym celował w ten cenowy segment a nie w 170 tys.... i w tej cenie (135 tys) Alfa wygląda bardzo dobrze, bo ma 200 koni, najlepiej się prowadzi, i jest najszybsza i najładniejsza... a za 170 tys na razie się nie rozglądam, bo nie posiadam takiego budżetu
    również za 135 tys można kupić nowa A4, z Virtual Cockpit, automatem, i wszystkim co jest potrzebne, ale niestety tylko 150 koni...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    a tak w ogóle to bez sensowna dyskusja. Jaki jest sens cokolwiek kupować myśląc o tym jaką będzie miało wartość za trzy lata? Kupuję telefon taki jaki mi odpowiada w tej chwili. Samochód taki jaki mi da radość z użytkowania stosownie do budżetu jaki posiadam. Mam dom taki na jaki mnie stać, i nie myślę czy straci lub zyska na wartości. To wszystko są rzeczy użytkowe.
    tutaj się nie zgodzę... ja zawsze liczę TCO (total cost of ownership)
    bo samochód to nie jest telefon, a kosztuje średnio w kilka dziesięć a czasem i set razy więcej...
    kiedyś miałem Megane, które za 3 lata straciło prawie 60% ceny, a teraz mam Mazdę która za 5 lat traci w cenie mniej niż Megane za 3...
    sorry, ale dla mnie nawet 20 tys to jest spora kwota, i nie chciał bym taka kwotę po prostu stracić w kilka lat... kiedy mogę tego nie robić...
    zazdroszczę osobom dla których to nie jest jakiś duży pieniądz i mam nadzieje dołączyć do grona takich osób w przyszłości

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Kolega, który wziął Giulie Veloce w wynajem/leasing (z możliwie najmniejszą ratą) za 205 kPLN, po 3 latach może wykupić za 135 kPLN. To coś mówi o utracie wartości - myślę, że nie będzie odbiegać istotnie od konkurencji.
    To niewiele mówi o realnej utracie wartości, bo często (zawsze?) przy najmie długoterminowym wartość wykupu jest nieopłacalna. Jeśli zostawi auto leasingodawcy, ten w życiu nie sprzeda go za te 135k. Pewnie coś bliżej ok. 100 tys, bywa że roczne auta tracą 30%.

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Mercedes C klasa
    Postów
    9

    Domyślnie

    Generalnie golas Buiseness mnie wyniesie jakoś 125k brutto, doposażona Veloce 180. Za cenę tego drugiego mam fajne Audi A5, dołożę trochę, mam audi A7, akurat mam jakieś tam możliwości leasingowe i wyjdzie mi po sprzedaży ten samochód taniej od Veloce.
    Liczę ile mnie samochód wyjdzie bo jednak nie jestem tam biedny, by dla mnie 50 tysięcy w te i we wte było drobniakami latającymi w kieszeni.

  6. #26
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Za 180 kzł nie znajdziesz fajnego nowego audi a5. Mamy w pracy kilka sztuk droższych od mojego Veloce i każdy mi zazdrości jakości wykonania oraz wyposażenia za te pieniądze (a5 ma swoje zalety, np. bagażnik czy trochę więcej miejsca, ale to nie o tym wątek).

    Odnośnie wartości to nie pomogę. Mogę tylko powiedzieć, że licząc utratę wartości przez 3 lata to niekoniecznie opłaca się brać demo czy auta z poprzednich roczników. I tutaj porównując do poprzedniego Audi – sam kupiłem kiedyś salonowe A4 3,5-letnie po leasingu za mniej niż 40% ceny cennikowej, to też świadczy o jego utracie wartości.

    Odnośnie wyboru 200 vs 280 to pierwszą rzeczą z której bym zrezygnował to 280 km i Q4. Jeśli jesteś rozsądnym kierowcą i nie mieszkasz w górach to tego nie potrzebujesz. To czego by mi najbardziej brakowało to piękne wnętrze Veloce.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 08-10-2020 o 16:59

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Mercedes C klasa
    Postów
    9

    Domyślnie

    Ja dostałem wycenę w salonie 178k Audi 200km (benzyna) ze wszystkim wewnątrz co bym chciał.


    Miejsce nie problem akurat.

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    a tak w ogóle to bez sensowna dyskusja. Jaki jest sens cokolwiek kupować myśląc o tym jaką będzie miało wartość za trzy lata? Kupuję telefon taki jaki mi odpowiada w tej chwili. Samochód taki jaki mi da radość z użytkowania stosownie do budżetu jaki posiadam. Mam dom taki na jaki mnie stać, i nie myślę czy straci lub zyska na wartości. To wszystko są rzeczy użytkowe.
    Zgadzam się w 100%
    Jedno mam życie raz jestem na tym świecie ....... nie wiem czy znacie.

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Mazda 3 BN 2.0
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    Zgadzam się w 100%
    Jedno mam życie raz jestem na tym świecie ....... nie wiem czy znacie.
    i ja zgadzam się w 100%
    dla tego przeznaczy zaoszczędzone 20 tys na podrożę z rodzina czy inne swoje hobby
    samochody tez bardzo lubie, ale nie cale życie poświęcać tylko samochodu...

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    test
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał RappaR Zobacz post
    Ja dostałem wycenę w salonie 178k Audi 200km (benzyna) ze wszystkim wewnątrz co bym chciał.
    Kwota brutto? Na firme w leasing? A5 Sportback?

Podobne wątki

  1. [159] Kierownica z Giuli do 159
    Utworzone przez Dario1999 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 03-10-2022, 10:26
  2. [Giulia] Fotele z Stelvio do Giuli
    Utworzone przez Mario Z w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-04-2022, 13:53
  3. pozbycie sie egr w Giuli
    Utworzone przez tomaszszcz w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-06-2020, 18:28
  4. [Giulia] ZDERZAK tylny do giuli
    Utworzone przez marekkoczta w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2018, 22:55
  5. Maska w Giuli
    Utworzone przez Rafał15 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 19:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory