Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 51

Temat: Faktyczna wartość sprzedaży 3-letnie Giuli

  1. #31
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Mercedes C klasa
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał dageki Zobacz post
    Kwota brutto? Na firme w leasing? A5 Sportback?
    Tak.
    Cytat Napisał Kritik Zobacz post
    i ja zgadzam się w 100%
    dla tego przeznaczy zaoszczędzone 20 tys na podrożę z rodzina czy inne swoje hobby
    samochody tez bardzo lubie, ale nie cale życie poświęcać tylko samochodu...

    20 tys bym dał. Rozchodzi się o 50

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Veloce 2020 FL 280KM Rosso Competizione
    Postów
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał RappaR Zobacz post
    Ja dostałem wycenę w salonie 178k Audi 200km (benzyna)
    A jechałeś tym Audi? Też brałem pod uwagę A5 SB i chciałem najmocniejszy silnik z tych normalnych czyli 2.0 245 KM. Niestety nie mieli A5 z takim silnikiem ale mieli A4. Przejechałem się, krótko bo krótko i dla mnie to była porażka. To w ogóle nie jechało a wyło. Jak wsiadłem do Giulii i przyśpieszyłem to powiedziałem wow. Inny świat.

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Brat ma właśnie to nowe A4 quattro i potwierdza, ze 6s do serki nie czuć. Do tego mówi, ze auto w prowadzeniu pozbawione emocji (mimo ze fan 4rech pierścieni). Drugie maja A5 1.8tsi 170km i mówi, ze ten zaś wystarczy lekko popada i fwd ma problemy z trakcja. Jak rozważasz audi vs alfa to się dwa razy zastanów nad giulia, czy tego w aucie szukasz. To auta moim zdaniem dla kompletnie różnych odbiorców.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał RappaR Zobacz post
    Chcę wziąć leasing Alfa Romeo na 3 lata i zastanawiam się między tanią wersją Business a lepszą i doposażoną Veloce. Różnica w kwocie zakupu około 50 tysięcy.
    Autem chcę jeździć 3 lata i sprzedać ją po tym czasie - jaka będzie różnica w sprzedaży, za ile faktycznie mogę sprzedać po 3 latach Alfę na rynku wtórnym? Nie interesują mnie oferty na otomoto, bo często wiszą miesiącami i zniżki są po telefonie po 30-40%.
    Interesuje mnie czy faktycznie ktoś ma doświadczenie ze sprzedażą/kupnem auta od pierwszego właściciela? Załóżmy przebieg w okolicach 50-60 kkm.
    ale skoro bierzesz auto na 3 lata w leasing i potem chcesz sie go pozbyc to co Cie sprzedaz interesuje? bierzesz leasing z wysoka kwota wykupu i nie wykupujesz, auto zostaje u leasingodawcy a ty bierzesz nowy samochod.

    Co innego jesli chcesz auto zatrzymac po okresie leasingu, osobiscie celowo wzialem Businessa bo interesowal mnie tylko i wylacznie tylny naped a doplacanie 50k+ do Veloce, tylko po to zeby miec znaczek veloce i lepsze fotele (bo to jedyna rzecz ktora chcialbym z Veloce) byloby kompletnie pozbawione sensu, czulbym sie jak jelen bez urazy - mowie o wersji RWD, jesli ktos chce Q4 nie ma wyboru - musi brac Veloce.

    I nie musze wcale jezdzic na malych kolkach czy z pojedyncza rurka bo sobie to praktycznie od razu wymienilem, kola 19 takie jak mi sie podobaja a nie co oferuje alfa, wydech raggazona, dyfuzor identyczny jak w veloce. Wydajac ok 10 tys. zl auto z zewnatrz nie przypomina juz Businessa Cena zakupu przy MY'20 ponizej 140k juz z manetkami, lakierem, sportowa kiera, ladowarka indukcyjna i dzielona kanapa, reszta rzeczy ktore mnie interesowaly sa w standardzie (no moze poza szpera i wspomnianymi fotelami). Takze budzet na modyfikacje patrzac na roznice w cenie miedzy Veloce i Business jest bardzo duzy i na bankowo go w pelni nie wykorzystam. Poza tym auta najwazniejsze komponenty maja praktycznie takie same - silnik, skrzynia, zawias, nadwozie. Ja rozumiem gdyby veloce mialo jakies poszerzenia, mocniejsza skrzynie, inny silnik, wiecej karbonu, bylo lzejsze itd. ale tak nie jest - baza jest taka sama.

  5. #35
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Mercedes C klasa
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    ale skoro bierzesz auto na 3 lata w leasing i potem chcesz sie go pozbyc to co Cie sprzedaz interesuje? bierzesz leasing z wysoka kwota wykupu i nie wykupujesz, auto zostaje u leasingodawcy a ty bierzesz nowy samochod.

    Co innego jesli chcesz auto zatrzymac po okresie leasingu, osobiscie celowo wzialem Businessa bo interesowal mnie tylko i wylacznie tylny naped a doplacanie 50k+ do Veloce, tylko po to zeby miec znaczek veloce i lepsze fotele (bo to jedyna rzecz ktora chcialbym z Veloce) byloby kompletnie pozbawione sensu, czulbym sie jak jelen bez urazy - mowie o wersji RWD, jesli ktos chce Q4 nie ma wyboru - musi brac Veloce.

    I nie musze wcale jezdzic na malych kolkach czy z pojedyncza rurka bo sobie to praktycznie od razu wymienilem, kola 19 takie jak mi sie podobaja a nie co oferuje alfa, wydech raggazona, dyfuzor identyczny jak w veloce. Wydajac ok 10 tys. zl auto z zewnatrz nie przypomina juz Businessa Cena zakupu przy MY'20 ponizej 140k juz z manetkami, lakierem, sportowa kiera, ladowarka indukcyjna i dzielona kanapa, reszta rzeczy ktore mnie interesowaly sa w standardzie (no moze poza szpera i wspomnianymi fotelami). Takze budzet na modyfikacje patrzac na roznice w cenie miedzy Veloce i Business jest bardzo duzy i na bankowo go w pelni nie wykorzystam. Poza tym auta najwazniejsze komponenty maja praktycznie takie same - silnik, skrzynia, zawias, nadwozie. Ja rozumiem gdyby veloce mialo jakies poszerzenia, mocniejsza skrzynie, inny silnik, wiecej karbonu, bylo lzejsze itd. ale tak nie jest - baza jest taka sama.
    Przecież Veloce ma 80 KM więcej.

    Ten wykup wychodzi mało opłacalnie i boję się problemów z oddawaniem samochodu. A tak - w najgorszym razie pojeżdżę dłużej. Zresztą jakbym brał Veloce, to minimum już 5 lat bym tym pojeździł.

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    wersje 200 km są ograniczone softem, wkładasz boxa i "przywracasz" 280 albo robisz program na 280-300, to już zależy od egzemplarza i tunera

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

  7. #37
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Mercedes C klasa
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    wersje 200 km są ograniczone softem, wkładasz boxa i "przywracasz" 280 albo robisz program na 280-300, to już zależy od egzemplarza i tunera

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
    a gwarancja?

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał RappaR Zobacz post
    a gwarancja?
    box się odpina, a "twardy" chiptuning po gwarancji.

    Generalnie Method dobrze pisze. Ja "kupuję" już ze 2 lata bo mi się kolejkowanie inwestycji przestawiło i aktualnie co do Business MY2020 mam takie same przemyślenia. Nawet fotele przeżyję lub zrobię transplantacje z Q.
    ... tylko strasznie kusi ta czarna Veloce z salonu Lublina, już pod dotarciu.

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    box się odpina, a "twardy" chiptuning po gwarancji.

    Generalnie Method dobrze pisze. Ja "kupuję" już ze 2 lata bo mi się kolejkowanie inwestycji przestawiło i aktualnie co do Business MY2020 mam takie same przemyślenia. Nawet fotele przeżyję lub zrobię transplantacje z Q.
    ... tylko strasznie kusi ta czarna Veloce z salonu Lublina, już pod dotarciu.
    Zgadza się ale z fotelami nie jest tak łatwo. Od roku szukam sportowych na fakturę i jakoś znaleźć nie mogę (chyba, że źle szukam). Jak już pojawi się coś ciekawego to okazuje się, że to anglik.

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    A potem płacz i zgrzytanie zębów , jak przy 2.0jtdm co je robili renomowani tunerzy i było pękanie tłoków . Szeroko opisywane tutaj na forum.

Podobne wątki

  1. [159] Kierownica z Giuli do 159
    Utworzone przez Dario1999 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 03-10-2022, 10:26
  2. [Giulia] Fotele z Stelvio do Giuli
    Utworzone przez Mario Z w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-04-2022, 13:53
  3. pozbycie sie egr w Giuli
    Utworzone przez tomaszszcz w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-06-2020, 18:28
  4. [Giulia] ZDERZAK tylny do giuli
    Utworzone przez marekkoczta w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2018, 22:55
  5. Maska w Giuli
    Utworzone przez Rafał15 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 19:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory