Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Temat: Faktyczna wartość sprzedaży 3-letnie Giuli

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Mercedes C klasa
    Postów
    9

    Domyślnie Faktyczna wartość sprzedaży 3-letnie Giuli

    Chcę wziąć leasing Alfa Romeo na 3 lata i zastanawiam się między tanią wersją Business a lepszą i doposażoną Veloce. Różnica w kwocie zakupu około 50 tysięcy.
    Autem chcę jeździć 3 lata i sprzedać ją po tym czasie - jaka będzie różnica w sprzedaży, za ile faktycznie mogę sprzedać po 3 latach Alfę na rynku wtórnym? Nie interesują mnie oferty na otomoto, bo często wiszą miesiącami i zniżki są po telefonie po 30-40%.
    Interesuje mnie czy faktycznie ktoś ma doświadczenie ze sprzedażą/kupnem auta od pierwszego właściciela? Załóżmy przebieg w okolicach 50-60 kkm.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Wiesz..., dużo zmiennych w tym pytaniu, bo czy bierzemy pod uwagę cenę po rabacie, katalogową...?
    Realnie sądzę że możesz liczyć na 2/3 ceny którą zapłacisz, może odrobinę mniej.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar sprint
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    wawa
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał RappaR Zobacz post
    Chcę wziąć leasing Alfa Romeo na 3 lata i zastanawiam się między tanią wersją Business a lepszą i doposażoną Veloce. Różnica w kwocie zakupu około 50 tysięcy.
    Autem chcę jeździć 3 lata i sprzedać ją po tym czasie - jaka będzie różnica w sprzedaży, za ile faktycznie mogę sprzedać po 3 latach Alfę na rynku wtórnym? Nie interesują mnie oferty na otomoto, bo często wiszą miesiącami i zniżki są po telefonie po 30-40%.
    Interesuje mnie czy faktycznie ktoś ma doświadczenie ze sprzedażą/kupnem auta od pierwszego właściciela? Załóżmy przebieg w okolicach 50-60 kkm.
    Ja kilka dni temu sprzedałem swoją 3 letnią. Puściłem Ci info na priva.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Tych 50tys przy odsprzedaży na pewno nie odzyskasz. Częściowo tylko. Auto łatwiej będzie sprzedać, do tego trzy lata będziesz miał więcej przyjemności z jazdy i posiadania auta. Wsiadając do golasa, będziesz żałował, ze nie dopłaciłeś do veloce. Jak patrzysz na kwestie tylko ekonomiczne, starcza ci 200km i gadżety nie są priorytetem to biez business. Moim zdaniem na niej stracisz najmniej.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    jak chcesz mało stracić to kup dacie. W wypasie.
    Ja nie żałuję Veloce. Radość z jazdy (choć to chyba z innej reklamy ) Przez pięć miesięcy spędziłem 250 godzin w aucie i dlatego warto mieć lepiej wyposażony i wykończony samochód. To tak jak w domu, wygodniejsza i ładniejsza kanapa jest lepsza. I droższa.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    Ja nie żałuję Veloce. Radość z jazdy (choć to chyba z innej reklamy ) Przez pięć miesięcy spędziłem 250 godzin w aucie i dlatego warto mieć lepiej wyposażony i wykończony samochód. To tak jak w domu, wygodniejsza i ładniejsza kanapa jest lepsza. I droższa.
    I to jest to co chciałem napisać po przeczytaniu pierwszego postu. [MENTION=86943]RappaR[/MENTION] Chcesz przez najbliższe trzy lata wsiadać co rano do auta, które być może jest Giulią, ale nie do końca jak Giulia wygląda? Patrzeć i jeździć na małych kółeczkach? Siedzieć w szmacianym fotelu regulowanym korbą? Kombinować jak dołożyć manetki? Veloce to nie tylko dopłata do znaczka. (bez urazy dla użytkowników bussiness)

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Panowie, bądźcie precyzyjni...
    Kolega pytał o coś zupełnie innego a Wy piszcie która wersją "fajniejsza"

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    I to jest to co chciałem napisać po przeczytaniu pierwszego postu. [MENTION=86943]RappaR[/MENTION] Chcesz przez najbliższe trzy lata wsiadać co rano do auta, które być może jest Giulią, ale nie do końca jak Giulia wygląda? Patrzeć i jeździć na małych kółeczkach? Siedzieć w szmacianym fotelu regulowanym korbą? Kombinować jak dołożyć manetki? Veloce to nie tylko dopłata do znaczka. (bez urazy dla użytkowników bussiness)
    Z tego wniosek, że wersje inne niż Veloce to nie są pełnoprawne Giulie? Nie wyglądają do końca na to auto?
    Wersje Business nie mogą mieć seryjnie manetek, nie można sobie zamówić do nich felg 19"?
    Jeśli jest się wyłącznym kierowcą samochodu, z regulacji elektrycznej korzysta się prawdopodobnie raz, po kupnie samochodu.
    Veloce to: wyższe zawieszenie, większa masa, większe spalanie. Nie każdy potrzebuje napędu na 4 koła. Dla mnie główną przewagą w stosunku do wersji tańszych są fotele sportowe, może da się je domówić do niższych wersji?
    Idąc tokiem myślenia kolegi mogę powiedzieć, że Veloce to nie jest prawdziwa Giulia i to niepełnowartościowy produkt, tylko Q się liczy

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Z tego wniosek, że wersje inne niż Veloce to nie są pełnoprawne Giulie? Nie wyglądają do końca na to auto?
    Przypominam moją wypowiedź: bez urazy dla użytkowników bussiness
    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Veloce to: wyższe zawieszenie, większa masa, większe spalanie. Nie każdy potrzebuje napędu na 4 koła
    Od MY2020 Veloce może być również RWD.
    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Wersje Business nie mogą mieć seryjnie manetek, nie można sobie zamówić do nich felg 19"?
    Dla mnie główną przewagą w stosunku do wersji tańszych są fotele sportowe, może da się je domówić do niższych wersji?
    Na 90% cena Business po domówienie wszystkich ciekawych pakietów zbliży się lub wręcz przekroczy cenę Veloce.

    Temat ucinam, bo tak jak kolega [MENTION=86626]07105415[/MENTION] zauważył rozmowa powinna toczyć się na temat konkretnych kwot.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Pytanie było o utratę wartości. Nie emocje, czy o to co jest prawdziwa alfa a co nie. Od zawsze wiadomo, ze przy odsprzedaży nikt nam nie zwróci całości dopłaty za wyposażenie uiszczonej przy zakupie. To czy warto dopłacać za grzane stołki, łopatki, nawiewy czy lakier metalic to już indywidualna kwestia. Rynek jest jaki jest i na business stracisz najmniej. Zawsze można powiedzieć, ze wszystko poza Q to półśrodki


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Podobne wątki

  1. [159] Kierownica z Giuli do 159
    Utworzone przez Dario1999 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 03-10-2022, 10:26
  2. [Giulia] Fotele z Stelvio do Giuli
    Utworzone przez Mario Z w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-04-2022, 13:53
  3. pozbycie sie egr w Giuli
    Utworzone przez tomaszszcz w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-06-2020, 18:28
  4. [Giulia] ZDERZAK tylny do giuli
    Utworzone przez marekkoczta w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2018, 22:55
  5. Maska w Giuli
    Utworzone przez Rafał15 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 19:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory